مـــرکــز دانلــــــــود

7 نشانه خطرناکی که در رابطه عشقی جدید باید به آنها توجه کرد

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : شنبه 25 آذر 96 0 نظر
نظرات کاربران :

در هر رابطه‌ای یک سری نشانه‌ها وجود دارند که نشان می‌دهند این ارتباط مشکلات جدی دارد. در ادامه به معرفی این نشانه‌ها خواهیم پرداخت تا اقدامات لازم برای درمان یا قطع رابطه را پیش بگیرید.

یک رابطه عشقی جدید تازه شکل گرفته دارای جنبه‌های خوب زیادی است به خصوص اگر به نشانه های خطرناک رابطه توجه نکنیم. باید مراقب باشید و به این نشانه‌ها توجه کنید.

درست مثل هر چیز دیگری، شروع هر رابطه عشقی جدید همیشه خوب و عاشقانه است. پر از وعده‌ها و امیدهایی است که مردم تمایل دارند به آنها باور داشته باشند. اینکه طرف مقابل همان فردی است که همیشه آرزویش را داشتیم یک آدم باهوش، بامزه و جذاب.

عده‌ای عقیده دارند رابطه عشقی جدید بایستی همین طور هم شروع شود. اصلاً هدف شروع کردن یک رابطه چیست اگر قرار باشد از همان ابتدا به نشانه های خطرناک رابطه توجه کنیم.

این حرف می‌تواند درست باشد اما اگر از همان ابتدا نگاهی منتقدانه به وضعیت رابطه عشقی جدید داشته باشیم می‌توانیم جلوی شکسته شدن قلب خود و طرف مقابل را بگیریم.

صادق بودن با خودتان به این معنا نیست که رابطه جواب نمی‌دهد بلکه یکی از دلایلی است که رابطه از همان ابتدا جواب می‌دهد. اما اگر به این نشانه‌های خطرناک که می‌گویند رابطه ما کاملاً مشکل دارد، بی‌توجهی کنیم لطفی به هیچ کس نکرده‌ایم.

چندین نشانه‌ی خطرناک وجود دارند که پرده از این واقعیت برمی‌دارند که یک رابطه جواب نمی‌دهد. به آشکارترین‌های آنها مثل: خیانت کردن و خشونت فیزیکی که تحت هیچ شرایطی هرگز نباید تحمل شوند، اشاره‌ای نمی‌کنیم.

سایر نشانه‌های هشدارآمیز نیاز به زمان دارند تا خود را نشان بدهند. هر چند به این معنا نیست که باید چشمان خود را روی آنها ببندید. هر چه نباشد شما شایسته آن هستید که شاد باشید و خود را درون یک رابطه غیرقابل تحمل، به دام نیندازید.

 

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را جذب و وابسته خودم کنم

 

نشانه های خطرناک رابطه عشقی جدید

1.او چطور با بقیه رفتار می‌کند؟

رابطه عشقی جدید

اجازه بدهید با این نشانه شروع کنیم. در شروع هر رابطه‌ عشقی جدید، همه سعی می‌کنند بهترین رفتار را از خود نشان بدهند. اغلب اوقات هم شما و هم او این طور رفتار می‌کنید و البته این رفتار مشکلی ندارد.

البته اگر نحوه رفتار او با شما نسبت به نحوه رفتار او با دیگران بسیار تفاوت دارد بنابراین این یک نشانه خطرناک است. رعایت کردن ادب یک چیز است اما وانمود کردن به اینکه یک شخص کاملاً متفاوت هستیم یک نوع رفتار دیگر است.

به رفتارهای او با دیگران به خوبی توجه کنید مخصوصاً افرادی که در رده‌های پایین‌تر از او قرار دارند مثل: خدمتکاران و نظافتچی‌ها. اگر از رفتاری که مشاهده می‌کنید خوش‌تان نمی‌آید بهتر است به رابطه عشقی جدید پایان دهید چرا که بعد از گذشت مدتی همان رفتار را نیز با شما خواهد کرد.

2.آنها هنوز به رابطه قبلی خود وابستگی دارند

رابطه عشقی جدید

یعنی هنوز شریک زندگی قبلی‌شان در زندگی آنها حضور دارد. البته شاید این موضوع خطرناک نباشد. به هر حال افرادی در زندگی ما حضور دارند که قبلاً با آنها قرار می‌گذاشتیم و شاید هنوز دوست و همکار ما باشند. اما اگر آنها مرتب به رابطه قبلی خود اشاره می‌کنند یک دلیلی پشت آن وجود دارد.


مقاله مرتبط: 9 نشانه برای کسی که هنوز به رابطه قبلی خودش فکر می‌کند


نوع رابطه‌ای که او با همسر قبلی‌اش را دارد مشخص کنید و مطمئن شوید که با آن مشکلی ندارید قبل از اینکه خود را وارد یک رابطه جدید بکنید. اگر حس می‌کنید که آنها ممکن است دوباره به هم نزدیک شوند مثل: تماس‌های مکرر یا در مواقع اضطراری سراغ شریک قبلی‌اش می‌رود، بهتر است رابطه را تمام کنید و وقت خود را نیز تلف نکنید.

3.مرزهایی که مشخص کردید برای آنها اهمیتی ندارد

همه ما یک سری مرزها را برای خودمان مشخص می‌کنیم که ایرادی ندارد. این مرزها سبب می‌شوند تا حس اطمینان و کنترل روی سرنوشت‌مان را داشته باشیم.

بعضی از افراد برخی از جنبه‌های زندگی خود را خصوصی نگه می‌دارند مثل: موقعیت‌هایی خاصی در خانه یا محل کار یا عدم حضور در محل‌های شلوغ و …

زمان می‌برد تا بتوانیم جایگاهی را در زندگی فرد دیگری پیدا کنیم و این حق را پیدا کنیم که وارد حیطه شخصی آنها بشویم.

اگر فردی راه خود را برای ورود به زندگی شما باز می‌کند و شروع می‌کند به درخواست اطلاعات بیشتر یا می‌خواهد که شرایط طبق میل‌شان باشد آنها مرزهایی را که تعیین کرده‌اید نقض می‌کنند.

در ابتدا زیاد مهم به نظر نمی‌رسد مثلاً اینکه شما را مجبور به بیرون رفتن کنند در حالی که شما دوست دارید بعد از یک روز کاری در خانه بمانید اما این موارد رفته رفته بیشتر می‌شوند و می‌توانند مشکلات خاصی را ایجاد کنند.

4.آنها با کمک حس گناه شما را وادار به تسلیم شدن می‌کنند

رابطه عشقی جدید

شما یکی از قرارهای خود را هفته پیش فراموش کرده‌اید حالا هر بار که بحثی صورت می‌گیرد این اشتباه را به شما یادآوری می‌کند؟ شما قربانی احساس گناه شده‌اید و این اقدام به چند روش صورت می‌گیرد:

می‌تواند کاملاً یک اتهام باشد که شما به اندازه‌ای کافی به آنها اهمیت نمی‌دهید یا می‌تواند با سکوت خود با شما برخورد می‌کند. به هر حال این نشانه یک رابطه سالم نیست.


مقاله مرتبط: نشانه های مشکلات رابطه عاطفی و پایان رابطه دوستی


افراد بزرگسال، ترس‌ها، آرزوها، نگرانی‌ها و نیازهای خود را در یک چارچوب مشخص و مودبانه ارائه می‌کنند بدون اینکه اوقات تلخی بکنند. اگر کاری را در رابطه خود انجام می‌دهید چرا که احساس گناه می‌کنید شاید زمان آن رسیده است که دست از این کار بردارید و از رابطه خارج شوید.

5.ارزش‌های اساسی شما با هم متفاوت است و هیچ کس نیز سازش نمی‌کند

مثلا شما مخالف سقط جنین هستید و آنها مخالف این موضوع هستند. شما از مجازات اعدام بیزار هستید و آنها حامی آن هستند. شما بچه نمی‌خواهید و آنها می‌خواهند. اینها مثال‌هایی از تفاوت اساسی میان ارزش‌های اساسی است که کمتر در مراحل اولیه یک رابطه به آنها توجه می‌کنید.

هر چند این چیزها باید هر چه زودتر مورد بحث قرار بگیرند تا قبل از اینکه رابطه شکل جدی به خود بگیرد.

این موارد در اشخاص به راحتی تغییر نمی‌کنند بنابراین اگر آنها را نادیده بگیرید خودتان باید ریسک‌های آن را نیز بپذیرید. اگر کاملاً با او فرق می‌کنید بهتر است در مراحل اولیه آن را تشخیص بدهید و رابطه را تمام کنید قبل از اینکه از نظر عاطفی وابستگی پیدا کنید.

6.آنها از اینکه خودشان باشند راضی نیستند

رابطه عشقی جدید

گاهی اوقات به نظر می‌رسد شما در مرکز زندگی آنها قرار می‌گیرید که البته خیلی خوب به نظر می‌رسد اما در واقع مشکل‌ساز است.

افرادی هستند که خارج از یک رابطه نمی‌توانند خوشحال باشند آنها باید خارج از رابطه نیز خوشحال باشند. اگر شریک شما با خودشان راحت نیستند و نیاز دارند تا برای پیدا کردن حس عزت نفس در کنار شما قرار بگیرند نشانه‌ای قطعی است از اینکه اوضاع به مصیبت ختم می‌شود.

دیر یا زود رابطه شما برای آنها کافی نخواهد بود. آنها روی این رابطه نیز برچسب سیاهی می‌زنند درست مثل تمام کاری که در زندگی خود انجام می‌دهند. در این لحظه ممکن است که شما نیز وارد این مصیبت شده باشید.

بهترین توصیه این است که در چنین موقعیت‌هایی به سرعت خود را از رابطه خارج کنید.

7.آنها به عقاید شما اهمیتی نمی‌دهند

از طرف دیگر روابطی قرار دارند که در آن فقط شما به عقاید خود اهمیت می‌دهید. اگر شریک زندگی شما بیشتر حرف‌ها را می‌زند و نظر شما هیچ ارزشی ندارد تصور کنید که در ادامه مسیر چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

اگر نظر شما به حساب نمی‌آید اوضاع بدتر می‌شود و زمان آن رسیده است که یک شخص دیگر را پیدا کنید. خیلی آسان است که به دنبال بهانه باشیم چرا که حس وابستگی زیادی پیدا کرده‌ایم.

هر چند عاقلانه است که به دنبال این نشانه‌ها در رابطه عشقی جدید  باشیم تا بتوانیم جلوی شکسته شدن قلب‌مان را در ادامه بگیریم.

هر چقدر که زمان می‌گذرد خیلی سخت خواهد شد تا روابط را از بین ببریم به خصوص که بیشتر از نظر عاطفی درگیر آن می‌شویم. یک توصیه به شما می‌کنیم:

چشم‌های خود را باز نگه دارید و تلاش کنید قبل از شروع رابطه عشقی جدید به جای قلب‌تان با مغز خود فکر کنید.


مقاله مرتبط: 8 نشانه از عدم آمادگی شما برای شروع رابطه عاشقانه


مقالات مرتبط
نظــرات