مـــرکــز دانلــــــــود

دوست معمولی چیست و چطور به رابطه عاشقانه تبدیل کنیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : جمعه 3 خرداد 98 0 نظر
نظرات کاربران :

کارشناسان زیادی هستند که سال‌هاست بر سر این مسئله یعنی دوست معمولی بین دو جنس مخالف تحقیق می‌کنند و در ارتباط با آن اختلاف زیادی بین آنها وجود دارد به طوری که بعضی از آنها معتقدند که دوست معمولی بین زن و مرد می‌تواند شکل بگیرد و چنین روابطی وجود دارد و گاهی این روابط […]

کارشناسان زیادی هستند که سال‌هاست بر سر این مسئله یعنی دوست معمولی بین دو جنس مخالف تحقیق می‌کنند و در ارتباط با آن اختلاف زیادی بین آنها وجود دارد به طوری که بعضی از آنها معتقدند که دوست معمولی بین زن و مرد می‌تواند شکل بگیرد و چنین روابطی وجود دارد و گاهی این روابط هرگز به رابطه عاشقانه کشیده نشده است و نشان دادند که زن و مرد بجز روابطه عاطفی و جنسی می‌توانند رابطه معمولی نیز داشته باشند از طرفی بعضی دیگر بر این عقیده‌اند که الزاما در رابطه‌های بین زن و مرد تمایلات جنسی  وجود دارد و زن و مرد نمی‌توانند تا همیشه با هم دوست معمولی باشند

البته نتایج این تحقیقات بسته به جامعه و فرهنگ آن شاید متفاوت باشد ولی اکثر تحقیقاتی که در غرب انجام شده است نشادن داده است سهم بیشتر به سمتی است که  نشان می‌دهد دوست معمولی بودن بین دو جنس مخالف با موانعی همراه است و بیشتر به سمت روابط عاشقانه کشیده می‌شود.

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را مجذوب و وابسته خودم کنم

تعریف دوست معمولی

تعریف دوست معمولی

برای تعریف دوست معمولی باید گفت دوست یابی بین دو جنس مخالف یا موافق به معنای مشترک شدن روابطه دوستانه با توجه به شخصیت و احساسات طرف مقابل و تشابه میان آن است و دوست معمولی بودن بین دو جنس مخالف به معنای این است که روابط بین دو نفر بر اساس حسن نیت و خالی از شهوت باشد و امکان همچنین روابطی بر اساس مستندات علمی در بعضی جوامع از جمله جوامع غربی وجود دارد.

در عین حال و با وجود اختلاف نظر بر این مسئله که روابط بین دو نفر می‌تواند از نوع دوست معمولی باشد و یا دو جنس مخالف تا همیشه نمی‌توانند به این حالت ادامه دهند باز هم خیلی از افراد وجود دارند که در حال حاضر رابطه‌ای عادی و معمولی را طی می‌کنند و از عاقبت این رابطه؛ که آیا نتیجه‌ای مانند ازدواج یا عشق را در پی خواهد داشت مطلع نیستند. اگر شما نیز جزو این دسته افراد هستید و تمایل دارید دوست معمولی و عادی خود را به فردی عاشق تبدیل کنید و رابطه یتان را معنادار کنید؛ راه‌هایی را که در این مقاله پیشنهاد می‌شود را به کار بگیرید.

1- به او اعتماد کنید

به او اعتماد کنید

سعی کنید برای نشان دادن اعتماد خود به او به قول‌هایتان عمل کنید و وفاداری خود را به او ثابت کنید و اگر می‌خواهید رابطه یتان به یک رابطه عاشقانه تبدیل شود و او را از حالت دوست معمولی خارج کنید باید با اعتماد به او بر اضطراب و نگرانی خود غلبه کنید.


مقاله مرتبط: قبل از خواندن این مقاله هیچ رابطه دوستی قبل ازدواج شروع نکنید!


2- از او سوال بپرسید

از او سوال بپرسید

خیلی از افراد معتقدند که سوال پرسیدن و زیاد صحبت کردن با یک دوست معمولی برای تبدیل رابطه دوستی به رابطه عاشقانه اشتباه است اما بر خلاف این گفته ثابت شده است و طبق نظر کارشناسان سوال کردن در زمان مناسب خود می‌تواند خیلی راهگشا باشد و شما می‌توانید با سوال کردن و صحبت در مورد ایده‌ها و هدف‌های آینده‌، علاقمندی‌های او، برنامه و شغل و حرفه خاص او، در عین اینکه با اخلاق و رفتارش بیشتر آشنا می‌شوید؛ می‌توانید در جهت آنها فرد مورد نظرتان را به خود جذب کنید.

3- به حریم او تجاوز نکنید

به حریم او تجاوز نکنید

اگر می‌خواهید دوست معمولی خود را برای همیشه داشته باشید و یا رابطه‌ای عمیق‌تر از آنچه که دارید با او داشته باشید باید سعی کنید هرگز وارد خط قرمز‌های او نشوید و به حریمش تجاوز نکنید البته خط قرمز هر فردی با افراد دیگر متفاوت است و شما پس از شناختی نسبی تقریبا می‌توانید تشخیص دهید که دوستتان نسبت به چه مسائلی حساس است و یا انجام چه کاری از طرف شما او را ناراحت می‌کندو با شناخت بیشتر آنها موفق‌تر عمل خواهید کرد.

4- هوش عاطفی به کار ببرید

هوش عاطفی به کار ببرید

برای تبدیل یک دوست معمولی به فردی عاشق پیشه باید سعی کنید از ترفندی با عنوان هوش عاطفی بهره بگیرید و با این کار گامی را به سمت عاشق کردن فرد محبوبتان بردارید. برای استفاده از هوش عاطفی باید سعی کنید زمانی که در رابطه با مسئله‌ای تفاهم ندارید؛ اصرار نکنید که حتما حرف شما تایید شود و در هنگام عصبانیت و ناملایمات دنبال مقصر و عامل آن نباشید و آن را به زمان آرامش موکول کنید چون در هنگام خشم درکی از رفتار متقابل صورت نمیگیرد پس با صبر و به کارگیری هوش عاطفی به هدف خود نزدیک‌تر شوید.

5- متفاوت باشید

سعی کنید با انجام کار‌هایی که متفاوت از قبل است و به شما روحیه می‌دهد طرف مقابلتان را خوشحال کنید مثلا با او تفریح داشته باشید و یا اگر کار ثابتی را همیشه انجام داده اید در آن تغییر ایجاد کنید چون معمولی بودن وانجام کارهای یکنواخت معمولا باعث از دست رفتن روحیه خوب می‌شود و برای ایجاد روابط عاشقانه کارساز نیست.

6- احترام بگذارید

دوست معمولی

باید سعی کنید در هر زمانی حتی زمانی که درگیر ناملایماتی با دوست معمولی خود می‌شوید به او احترام بگذارید و اگر به فکر بازگشت رابطه یا تبدیل آن به رابطه عاشقانه هستید در این مواقع هرگز با بی احترامی دید طرف مقابل را عوض نکنید و به فکر عواقب رابطه باشید.

7- قدردان باشید

همواره به این فکر کنید که فرد مقابل یا دوست معمولی شما وظیفه ندارد که کارها و نیازهای شما را برآورده سازد و اگر برای شما کاری انجام می‌دهد به شما لطف می‌کند پس شما نیز حداقل از او قدردانی کنید و سپاسگذار باشید و با این کار او نیز امید و انگیزه بیشتری برای انجام دادن کارهای بزرگتر برای شمار ا پیدا می‌کند و بیشتر یه سمت شما نزدیک می‌شود.

8- روال عادی زندگی خود را حفظ کنید

زمانی که با فردی جدید دوست می‌شوید و مثلا با او دوست معمولی هستید برای نزدیک شدن به او وتبدیل رابطه خود به یک ارتباط عاشقانه نباید سعی کنید که همه برنامه‌های خود را از دست بدهید و فقط به فکر کردن و به دست آوردن آن شخص مشغول شوید باید سعی کنید قرار‌ها و ملاقات دوستانه خود را ادامه دهید، ورزش، تفریح و سرگرمی‌های خود را نیز داشته باشید و دوست معمولی شما باید جنبه‌های متفاوت دیگر شما را ببیند.

9- حس مالکیت نکنید

دوست معمولی

به وجود آوردن حس مالکیت با انجام کارهایی مانند حسودی کردن و نشان دادن این حالت به طرف مقابل و محدود کردن او و رابطه‌هایش با سایر افراد تاثیر بدی بر رابطه خواهد داشت و شاید هرگز اجازه ندهد که دوست معمولی شما عاشقتان شود پس اگر می‌خواهید رابطه خوبی را رقم بزنید بر روی او حس مالکیت نداشته باشید و و نا امنی وجودی خود را با این کار ظاهر نکنید و او را آزاد بگذارید.


مقاله مرتبط: چگونه یک رابطه دوستی را به ازدواج ختم کنیم؟ (داشتن رابطه قبل ازدواج)


10- قابل پیش بینی نباشید

برای اینکه دوست معمولی شما در مورد شخصیتتان کنجکاو شود و برای دست یابی به شما تلاش کند باد سعی کنید کمی مرموز باشید و همیشه همه اقدامات و کار‌های خود را برای او شفاف نکنید و او را برای تشویق به یک رابطه عاشقانه به تلاش وادارید چون اگر خواهان شما باشد حتما تلاش می‌کند.

11- عجول نباشید

برای پیشرفت و حرکت رابطه به سمت صمیمی شدن و در نهایت تبدیل دوست معمولی به فردی عاشق سعی کنید صبور باشید و برای ایجاد رابطه‌ای عمیق‌تر و لذت بردن از آن به خودتان فرصت دهید.

12- جذاب باشید

دوست معمولی

برای عاشق کردن شخص مقابلتان سعی کنید با به کارگیری تکنیک‌ها و ترفند‌های مختلف مانند رسیدگی به ظاهر، نشان دادن نقاط اشتراکی خود و طرف مقابل، کمیاب بودن و درست صحبت کردن جذابیت خود را به رخ بکشید و در این راه موفق عمل کنید.

مقالات مرتبط
نظــرات