مـــرکــز دانلــــــــود

چگونه متوجه رابطه گذشته شریک عاطفی خود شویم؟ و چطور با آن برخورد کنیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : جمعه 6 دی 98 0 نظر
نظرات کاربران :

هر فردی ممکن است در گذشته خود رابطه عاطفی را تجربه کرده باشد اما شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که وقتی با فردی دوست می‌شوید آگاهی پیدا کردن از رابطه گذشته او و هر چیزی که مربوط به سال‌های قبل زندگی او است برایتان اهمیت پیدا می‌کند و به هیچ وجه دوست ندارید […]

هر فردی ممکن است در گذشته خود رابطه عاطفی را تجربه کرده باشد اما شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که وقتی با فردی دوست می‌شوید آگاهی پیدا کردن از رابطه گذشته او و هر چیزی که مربوط به سال‌های قبل زندگی او است برایتان اهمیت پیدا می‌کند و به هیچ وجه دوست ندارید کسی که هم اکنون عاشق او هستید و در یک رابطه صمیمانه و عاطفی با او به سر می‌برید قبلا با کسی دیگر در ارتباط بوده باشد.

بنابراین اگر شما در مورد شریک عاطفی خود گمان داشته باشید که او قبلا در رابطه گذشته خود با فردی دیگر بوده یا نه پس خودتان نیز دچار بدبینی و بی‌اعتمادی می‌شوید و در نتیجه رابطه‌یتان با شکست روبرو میشود اما اگر شما می‌خواهید تا حد زیادی از گذشته شریک عاطفی خود مطمئن شوید نباید بدون هیچ نشانه‌ای او را متهم کنید و یا با او رفتاری داشته باشید که بعد خودتان ابراز پشیمانی کنید.

در این مقاله ما سعی می‌کنیم علایمی که نشان می‌دهد دوست عاطفی شما در یک رابطه گذشته با کسی دیگر شریک بوده است را مطرح کنیم و همچنین راه‌هایی را برای برخورد با این قضیه به شما معرفی کنیم تا با کمک آن مسیر واقعی رابطه خود را با استفاده از این ترفندهای موثر تعیین کنید.

علایمی که نشان می‌دهد شریک عاطفی شما در یک رابطه گذشته حضور داشته است

1- یادآوری و تاکید بر خاطرات گذشته

اگر شریکی عاطفی شما مدام از یاد وخاطره‌های قبلی اش صحبت می‌کند و یا شی، لباس یا هر چیز دیگری که مربوط به آن دوران است را بسیار دوست دارد و از خود دور نمی‌کند و با حرف زدن از گذشته خود در حس فرو می‌رود پس شما باید این علایم را جدی بگیرید و از روی آنها تا حدی درک کنید که فرد دیگری با او در رابطه عاطفی بوده است.

2- در تماس بودن مداوم

در تماس بودن مداوم

– اگر شما فردی را دوست دارید و با او در یک رابطه عاطفی هستید اما متوجه می‌شوید که او مدام با فردی دیگر در تماس است و به او پیغام می‌فرستد و دائما به فردی دیگر فکر می‌کند پس این مسائل می‌تواند یک زنگ خطر باشد چون این کار‌ها برای یک دوست معمولی انجام نمی‌شود و به احتمال زیاد می‌تواند مربوط به یک رابطه گذشته و وجود یکه شریک عاطفی در گذشته او باشد.

مقاله مرتبط: چگونه بفهمیم دختری قبلاً دوست پسر داشته است یا نه؟ راه های شناخت دوست پسر قبلی چیست؟

3- صدا زدن نام شما با اسمی دیگر

یکی از راه‌هایی که به شما نشان می‌دهد؛ شریک عاطفیتان قبلا یک رابطه گذشته داشته است و شاید هنوز هم به یاد اوست این است که شما را با اسم شخصی دیگر صدا می‌زند و این مسئله ممکن است چندین بار روی دهد و نشان از یک رابطه دیگر و حضور آن شخصیت در ذهن شریک عاطفی شما باشد.

4- فالو کردن شخصی خاص در شبکه‌های اجتماعی

فالو کردن شخصی خاص در شبکه‌های اجتماعی

اگر دوست شما یا شخصی که با او در ارتباط عاطفی هستید مدام در شبکه‌های اجتماعی شخصی را دنبال می‌کند و برای پست‌ها و عکس‌های اوکامنت می‌گذارد و در کل نسبت به همه کار‌های او در شبکه‌های اجتماعی کنجکاو است یعنی اینکه به احتمال زیاد او در یک رابطه گذشته با فردی دیگر قرار داشته است که هم اکنون هم کار‌های او موجب کنجکاویش می‌شود.

5- مقایسه کردن شما با اطرافیان

اگر می‌بنید کسی که با او در ارتباط هستید مدام شما را به خاطر رفتار‌هایتان با دیگران مقایسه میک‌ند و اگر در حین مقایسه کردن اکثرا از یک شخص خاص استفاده می‌کند و مخاطب خاصی برای این کار دارد به این معنا است که او درگیر یک رابطه گذشته با آن شخص بوده است البته این نشانه قطعی نیست اما می‌تواند به عنوان یکی از علایم وجود رابطه گذشته شریک عاطفی شما به حساب بیاید.

طریقه برخورد با شریک عاطفی که در یک رابطه گذشته بوده است

1- خشم و احساسات خود را به روش سالمی ابراز کنید

اگر بعد از اینکه درباره رابطه گذشته دوست خود آگاه شده‌اید و به خاطر این ماجرا عصبانی یا خشمگین هستید و در مقابل اگر می‌خواهید که این خشم و عصبانیت به رابطه‌یتان آسیبی وارد نکند پس باید صبور باشید و به دنبال راهی بگردید تا خشم خود را به روش منطقی و سالم تخلیه کنید.

 برای این کار نیز می‌توانید به مکان‌های خلوت بروید و یا با شخصی قابل اعتماد صحبت کنید و همچنین می‌توانید در یک دفتر آن را برای خود یادداشت کنید و این اندوه و خشم و آزار را از خود دور کنید چون ادامه دادن این حالت نه تنها به خودتان آسیب می‌زند بلکه رابطه‌یتان را نیز دچار آسیب می‌کند.

2- حسادت را از خود دور کنید

رابطه گذشته

اگر شما فردی هستید که مدام به یاد رابطه گذشته شریک عاطفی خود هستید و مرتب در افکار مربوط به گذشته او غرق می‌شوید و همیشه به زوایه‌های پنهان این ماجرا فکر می‌کینید باید گفت که شما در واقع به حوادثی که برای او اتفاق افتاده است حسادت می‌کنید و مانند یک آدم حسود  دچار احساس خشم، پریشانی و نا‌امنی می‌شوید پس بهترین طریقه برخورد با این نوع حسادت این است که در مرحله اول درک کنید که مسائلی که در رابطه گذشته دوست یا شریک عاطفی شما اتفاق افتاده است نمی‌توانید رابطه اکنون شما را تهدید کند. پس حواس خودتان را از این افکار دور کنید و روی افکارتان کار کنید تا کل آن را بر رابطه فعلی متمرکز کنید.

3- خودتان را بیشتر دوست داشته باشید

اگر افکار مربوط به گذشته شریک عاطفیتان شما را آزار می‌دهد پس برای رهایی از این افکار سعی کنید به خودتان بیشتر اهمیت بدهید و بیشتر خودتان را دوست داشته باشید تا این واقعیت نیز به شما القا شود که اگر شما برای دوستتان فرد با ارزشی نبودید قطعا او شما را بر فرد گذشته ترجیح نمی‌داد و با شما رابطه عاطفی برقرار نمی‌کرد بنابراین به جای روی آوردن به افکار مزاحم، افکار مثبت را جایگزین کنید و در نهایت به ارامش و رضایت از رابطه خود برسید.

4- به شریک عاطفی خود فشار نیاورید

رابطه گذشته

اگر رابطه گذشته دوستتان شما را اذیت می‌کند و به همین منظور سعی می‌کنید تمام جزئیات این رابطه را بدانید هرگز نباید سعی کنید او را با فشار، تهدید و اصرار به این کار وادار کنید و او را به خاطر رابطه گذشته‌اش تحقیر نکنید و همچنین اگر خواهان ادامه رابطه خود هستید درباره گذشته او شوخی نکنید چون این رفتار‌ها خشونت آمیز هستند و نتیجه‌ای جز خراب کردن رابطه فعلیتان ندارند.

اگر در اتباط با رابطه گذشته او می‌خواهید بدانید پس او را آزاد بگذارید که هر چقدر خودش می‌خواهد برایتان شرح دهد و هنگامی که افکار منفی به شما هجوم می‌آورند سعی کنید آنها را منحرف کنید چون همان‌گونه که این افکار می‌توانند اوج بگیرند؛ فروکش هم  می‌کنند پس در همان ابتدا احساس بد خود را سرکوب کنید.

5- سعی کنید واقعیت را بپذیرید

اگر به رابطه گذشته شریک عاطفیتان پی برده‌اید؛ قبل از هر فکری باید به خود بگویید که هر کسی در گذشته خود خطا‌هایی را مرتکب میشود و مجموعه‌ای از همان خطاهاست که شخصیت فرد را می‌سازد پس اگر از شخصیت دوست خود راضی هستید بدانید که او نیز در گذشته اشتباه کرده تا به این موقعیت رسیده است و این واقعیت را قبول کنید مسائل گذشته مربوط به همان گذشته‌هاست و اگردنبال تداوم رابطه‌یتان هستید پس بر روی رابطه فعلیتان تمرکز کنید و با تلاش، سعی کنید این رابطه‌یتان را پر از عشق و صمیمیت کنید.

6- سعی کنید به او اعتماد کنید

رابطه گذشته

اگر شریک عاطفی شما در یک رابطه گذشته بوده است پس معنای قطعی این امر این نیست که می‌تواند بعد از شما نیز به فرد دیگری دل ببندد و همه چیز به خود شما بستگی دارد که چطور با این قضیه برخورد می‌کنید اگر به طور سخت‌گیرانه او را مجازات کنید و از او روی بگردانید قطعا او نیز دلزده خواهد شد اما توصیه می‌شود که به او اعتماد کنید و او را ببخشید و به او یک فرصت دیگر بدهید چون او نیز سعی می‌کند عشق خود را در مقابل بخشش شما ثابت کند و قدر رفتار‌های خوب شما را می‌داند و آنها را درک می‌کند.

7- یاد بگیرید که به جای گذشته در حال زندگی کنید

شاید بعد از فهمیدن اینکه شریک عاطفیتان در گذشته با فردی دیگر در ارتباط بوده است باعث شده که افکار مزاحم مربوط به همان گذشته شما را رها نکند اما شما باید قوی تر از این باشید که خاطرات مربوط به رابطه گذشته و وقایع آینده افکارتان را سمی کند و مانند یک باتلاق در این افکار غرق شوید و یا شریک عاطفی خود را به خاطر گذشته‌اش سرزنش و تحقیر کنید.

باید سعی کنید در ارتباط با این مسئله مهارت زندگی کردن در حال را یاد بگیرید تا به کمک آن کمتر به راز‌های گذشته فکر کنید چون کنکاش در گذشته و برگشتن به عقب هیچ فایده‌ای برایتان ندارد و برای اینکه از شر همه این قید و بندها آزاد شوید باید خودتان ناجی باشید و فقط در فکر زندگی کنونی و لحظه‌های در حال گذر خود باشید و برای این کار نیز می‌توانید به دوستتان اعتماد کنید و او را از صمیم قلب به خاطر گذشته‌اش ببخشید و در نهایت نیز آینده بهتری را برای رابطه‌یتان رقم بزنید.

مقالات مرتبط
نظــرات