مـــرکــز دانلــــــــود

چطور از انرژی مثبت و کائنات بیشتر از دیگران سود ببریم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : پنجشنبه 23 خرداد 98 0 نظر
نظرات کاربران :

به طور کلی کائنات و کل آفرینش مجموعه‌‌ای از انرژی‌ها هستند که در این مجموعه یک سری از فرکانس‌ها و امواج مثبت و منفی رد و بدل می ­شود و انسان‌ها نیز که جزئی از مجموعه انرژی مثبت و کائنات هستند دقیقا در این مسیر قرار دارند به گونه‌ای که هر گاه انرژی مثبتی را […]

به طور کلی کائنات و کل آفرینش مجموعه‌‌ای از انرژی‌ها هستند که در این مجموعه یک سری از فرکانس‌ها و امواج مثبت و منفی رد و بدل می ­شود و انسان‌ها نیز که جزئی از مجموعه انرژی مثبت و کائنات هستند دقیقا در این مسیر قرار دارند به گونه‌ای که هر گاه انرژی مثبتی را در این مجموعه منتشر کنند همان انرژی مثبت را دریافت خواهند کرد  و برعکس این هم صادق است و اگر با منفی بافتن به سراغ یک مسئله بروند و مدام از بابت آن نگران باشد کائنات نیز همان امر را برایشان محقق می‌کند.

بنابراین تصمیم گیرنده خود انسان‌ها هستند که آیا همیشه از انرژی مثبت و کائنات استفاده کنند یعنی اینکه همیشه به خدا توکل کنند و به او اعتماد و اطمینان داشته باشند و بدون ترس و با انرژی پیش بروند و یا از مسیر منفی وارد شوند یعنی با ترس، مشکوک بودن و نگرانی بابت از دست دادن چیزی یا کسی و غیره فرکانس‌های منفی را به کائنات بدهند و از او دریافت کنند.

به گفته روانشناسان در اطراف ما و در کائنات هاله‌ای از انرژی مثبت وجود دارد که اگرچه این انرژی مثبت اشیاء و افراد را به خود جذب می‌کنند اما این فقط انسان است که می‌تواند آن را تحت کنترل خود دربیاورد و اشیا قادر به این کار نیستند به همین علت است که توصیه می‌شود برای جذب انرژی مثبت وکائنات همواره مثبت اندیش و خوش‌بین باشید و از افکار منفی دور شوید.

برای اینکه  بتوانیم از انرژی مثبت وکائنات استفاده کنیم باید نگرش ذهنی مثبت خلق کنیم که در این مقاله نیز چندین راهکار برای استفاده از انرژی مثبت و کائنات و جذب آن به شما معرفی می‌کنیم:

1- تفکر مثبت داشته باشید

تفکر مثبت داشته باشید

به عقیده روانشناسان این انسان‌ها هستند که از طریق حرف‌ها، اعمال و اندیشه‌های خود مجازات و تنبیه و تشویق را برای خود به ارمغان می‌آورند وهر چقدر در این مسیر تفکر و اندیشه‌های مثبت را به خود جذب کنند به همان اندازه انرژی مثبت از کائنات دریافت می‌کنند یعنی با هم رابطه‌ای مستقیم دارند و به موازات داشتن تفکر مثبت، انرژی مثبت نیز پرورش می‌یابد.


مقاله مرتبط: چگونه زندگی خود را سرشار از انرژی مثبت کنیم؟


2- تلقین مثبت داشته باشید

تلقین کردن توسط ذهن می‌تواند ناجی ما باشد یا اینکه ما را نابود کند بنابراین اینکه ذهن ما چگونه فکر کند و به کدام مسیر برود در اختیار ما است برای مثال وقتی در یک مکانی هستیم که پر از غم و اندوه است و تا مدتی بعد از آن نیز در فکر این اندوه به سر می‌بریم بنابراین آن را با افکار منفی انتقال می‌دهیم  و اگر هم در همان زمان به شادی‌ها و سرور فکر کنیم حالت ما تغییر می‌کند و انرژی مثبت ساطع می‌شود بنابراین تلقین مثبت و سازنده انرژی مثبت و کائنات را تحت تاثیر قرار می‌دهد و برای ایجاد نگرش ذهنی مثبت نباید آن را فراموش کرد.

3- ایده‌های سازنده خلق کنید

ایده‌های سازنده خلق کنید

باید همواره برای رسیدن به اهداف ایده‌هایی خلق کنیم که از اعماق ذهنمان منشاء می‌گیرد به طو مثال اگر ما با نگرش ذهنی مثبت ایده‌هایی را برای ثروتمند شدن داشته باشیم و در آن مسیر تلاش کنیم قطعا به آن می‌رسیم. ایده‌های مثبت باید در ضمیر ناخوداگاه انسان‌ها مطرح شوند و پرورش پیدا کنند تا بتوانند به سمت عملی شدن پیش بروند و موانع و مشکلات را برطرف کنند.

مقالات مرتبط:  مهم‌ترین علل کمبود اعتماد به نفس و راه‌هایی که باعث افزایش آن می‌شود کدامند؟

4- از انرژی منفی دور شوید

یرای اینکه بتوانید ار انرژی مثبت و کائنات بهره‌مند شوید باید از رقیب آن یعنی انرژی منفی دور شوید و ذهن خود را از این دسته انرژی‌ها و افکار تخلیه کنید و برای تخلیه ذهن از این انرژی‌های منفی می‌توانید از مراقبه، یوگا و سایر روش‌های مفید استفاده کنید.

5- انرژی مثبت خود را به کائنات هدایت کنید

انرژی مثبت خود را به کائنات هدایت کنید

بعد از اینکه شما یک پیغامی به کائنات ارسال می‌کنید باید به نوعی انرژی مثبت خود را با آن همراه کنید که انگار همه چیز واقعی شده است مثلا اگر شما می‌خواهید به یک هدف برسید نباید به اطرافیان بگویید که برای رسیدن به این کار دستتان باز نیست چون در این صورت پیغامی که فرستاده اید و می‌خواهید از طریق انرژی مثبت و کائنات به آن برسید متوقف می‌شود بنابراین باید همه چیز را تا حدی از طریق رفتار، صحبت کردن و کنش‌های خود تصور کنید که انگار تغییر روی داده است و به این طریق پیام خود را به مقصد می‌رسانید.

6- از وضعیت خود راضی باشید

اگرچه ممکن است شما در زندگی فعلی خود مشکلات و شرایط نابسامانی داشته باشید اما برای رسیدن به خواسته‌هایتان باید از شرایطتان راضی باشید چون توجه کردن زیاد و فکر کردن به این مسائل باعث بروز مشکلات بیشتر می‌شود و این امر هیچ کمکی به شما نمی‌کند ولی احساس رضایت شما کائنات را متوجه می‌کند و ارتعاش مناسبی را برایتان می‌فرستد.


مقاله مرتبط: چگونه ارزش قائل شدن برای خود را یاد بگیریم؟ 5 دلیل که اینگونه نیستید


7- قدردانی کنید

برای رسیدن به خواسته‌های خود و استفاده از انرژی مثبت و کائنات در این راستا باید قدر‌دانی خود را به صورت انرژی شاد و سرشار از افکار خوب به جو اطراف خود منتشر کنید و در این صورت کائنات پیام شما را تشخیص می‌دهد و جواب مناسبی را برای آن تنظیم می‌کند.

8- خواسته‌ها و اهداف خود را مکتوب کنید

خواسته‌ها و اهداف خود را مکتوب 1کنید

اگر می‌خواهید از انرژی مثبت و کائنات برای رسیدن به آرزو‌های خود بهره بگیرید سعی کنید آنها را به دقت و با جزئیات یادداشت کنید و هنگام یادداشت کردن آنها همواره حس خوبی داشته باشید تا خواسته‌هایتان به حقیقت تبدیل شوند.

9- بر روی خواسته‌های خود تمرکز کنید

اگر می‌خواهید از طریق انرژی مثبت و کائنات خواسته خود را دریافت کنید باید قبل از هر کاری خواسته واضح و روشنی برای خود درست کنید و این خواسته بدون نقص را به گونه‌ای از طریق تصور کردن، لمس کردن و حس کردن ایجاد کنید و به حدی بر روی آن تمرکز کنید که نتیجه مثبت آن را از کائنات و محیط پیرامون بگیرید.

10- شکر گذار باشید

شکر گذار باشید

شکر گذاری باعث می‌شود که انگیزه خیلی زیادی برای رسیدن به اهدافتان در شما ایجاد شود و همچنین کائنات این مسئله را خیلی خوب درک می‌کند بنابراین سعی کنید همیشه بابت داشته­هایتان شکر‌گذار باشید و هر روز این کار را تکرار کنید تا راه رسیدن به خواسته‌هایتان مشخص شود و نتیجه آن را بر زندگی خود ببینید.

11- مهربان و بخشنده باشید

اگر فردی به شما آسیبی وارد کرده یا در حق شما ظلمی کرده است با انتقام گرفتن کار از جایی پیش نمی‌برید چون با این کار مانع جذب انرژی مثبت می‌شوید اما چون بخشش و مهربانی کردن دارای ارتعاش بالایی است بنابراین باعث جذب انرژی مثبت در شما می‌شود و به عنوان یکی از مهم‌ترین اعمال برای استفاده از انرژی مثبت و کائنات کاربرد دارد.

مقالات مرتبط:  چگونه با تفکر مثبت زندگی خود را از خوب به عالی ارتقا دهیم؟

سخن آخر در انرژی مثبت و کائنات

به طور کلی اکثر روانشناسان در زمینه بحث انرژی مثبت و کائنات بر این باور هستند که در جهان هستی به هر چیزی فکر کنید همان امر برایتان اتفاق می‌افتد یعنی در کائنات قانونی به نام قانون جذب وجود دارد که باعث می‌شود فکر کردن زیاد به یک مسئله با حس خوب و دنبال کردن آن باعث تحقق آن امر شود بنابراین برای ایجاد یک تغییر و رسیدن به یک خواسته منطقی همان گونه که شما از خودتان انتظار دارید و به کائنات پیغام می‌دهید به همان شکل نیز نیز نتیجه پیام خود را دریافت می‌کنید پس تا می‌توانید با مثبت اندیشی، انرژی مثبت و تلقین کردن ایده‌های خود را از طریق انرژی مثبت و کائنات عملی کنید.

مقالات مرتبط
نظــرات