مـــرکــز دانلــــــــود

روانشناسی مرد‌ عاشق ؛چطور با رموز روانشناسی مردان را وابسته کنیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : شنبه 14 مهر 97 0 نظر
نظرات کاربران :

روانشناسی مرد عاشق یکی از موضوعات مهم برای شناخت خانوم ها در مورد مردان است و با این شناخت می توان گفت تا حدود زیادی زنان قادر خواهند بود روابط بهتری تشکیل دهند. در این مطلب از تکامل من به بررسی این مقوله می پردازیم و نکات مهم و تاثیرگذار در این باره را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

اگر در ابتدای رابطه با مرد زندگی خود قرار دارید، یا اینکه به تازگی ازدواج کرده‌اید و نسبت به اینکه همسرتان واقعا عاشق شماست یا خیر دچار ترید شده‌اید، یا تشخیص یک مرد عاشق از فردی که به خوبی نقش بازی می‌کند، برایتان دشوار است و آشنایی با روانشناسی مرد‌ عاشق بسیار می تواند مفید واقع شود.

باید به شما بگوییم که این مسئله نیاز به مهارت آن‌چنانی و یا خواندن ورد و دعا ندارد! حتی اگر با یک بازیگر بسیار ماهر روبرو باشید، یک سری فعل و انفعالات مغزی که نمی‌توان آن‌ها را پنهان کرد، مرد عاشق را از سایر مردان متمایز می‌کند. در ادامه، شما را با چند خصوصیت مهم مردان و نشانه‌ها و روانشناسی مرد عاشق آشنا خواهیم کرد.

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را عاشق و وابسته خودم کنم

به مردان از دید خودشان نگاه کنید!

به مردان از دید خودشان نگاه کنید!

در روانشناسی مرد‌ عاشق، مردان بسیار متفاوت تر از آن چیزی هستند که شما انتظار دارید. اگر از مرد زندگیتان انتظار دارید عواطف و احساساتش را همانند شما و طبق میل شما بروز دهد یا اینکه هرروز با چیز جدیدی شما را سورپرایز کند، باید بگوییم در اشتباهید. چرا که مردان بعد احساسی ضعیف‌تری نسبت به زنان دارند و اکثر مردان در ابراز عواطف با مشکل مواجه هستند.

این قضیه به ساختار مغزی مردان بر می‌گردد، در مقایسه‌ی ساختار مغز زنان و مردان، بزرگتر بودن نیمکره‌ی راست مغز نسبت به نیمکره‌ی چپ در مردان، موجب شده است که مردان از نظر احساسات، ضعیف‌تر باشند. این در حالی است که نیمکره‌های چپ و راست در زنان، به یک اندازه هستند و این یعنی اینکه زنان از احساسات قوی‌تری نسبت به مردان برخوردارند.


مقاله مرتبط: با شناخت نیاز مردان در رابطه جنسی او را شگفت زده کنید!


یکی دیگر از دلایل ضعیف‌تر بودن بعد احساسی در روانشناسی مرد‌ عاشق، مربوط به تاثیرات جامعه و تربیت آن‌ها است. در جوامع مرد سالار و جوامعی که عموما مردان جنس برتر شناخته می‌شوند، همواره به مردان آموخته می‌شود که باید قوی باشند و احساسات خود را کنترل کنند یا اینکه به زنان صرفا به عنوان یک مالک نگاه کنند. همین امر موجب می‌شود تا مردان از ابراز عواطف خود نسبت به زنان خودداری کنند.

اما همه‌ این‌ها به این معنی نیست که یک مرد هیچ وقت نمی‌تواند احساسات خود را بیان کند و بروز دهد و یا اینکه لزوما جنسیت مرد برابر با بی‌احساس بودن است، بلکه یک زن می‌تواند با رفتار مناسب و مدیریت عواطف مرد زندگی‌اش، شرایط را برای یک زندگی آرام فراهم کند.

با ویژگی‌های رفتاری مردان بیشتر آشنا شوید:

1- طبق روانشناسی مرد‌ عاشق عشق خود را جار نمی‌زند

در روانشناسی مرد‌ عاشق برخلاف زنان که اغلب اوقات احساسات درونی خود را بیان می‌کنند، مردان، کمتر به بیان احساسات خود می‌پردازند. اگر دوست دارید از احساس قلبی‌اش نسبت به شما صحبت کند و علاقه‌ی خود نسبت به شما را بر زبان بیاورد، می‌توانید به جای ناراحت شدن و فکر کردن به اینکه شما را دوست ندارد، به او بفهمانید که این کار برای شما خوشایند است، تا او نیز به این مسئله عادت کند.

2- به او اعتماد به نفس بدهید تا در قلب او نفوذ کنید

به او اعتماد به نفس بدهید تا در قلب او نفوذ کنید

 غرور زیاد مردان و اینکه دوست ندارند هیچ‌گاه مقابل زن زندگیشان ضعیف و کم‌قدرت جلوه کنند، در روانشناسی مرد‌ عاشق یکی از راه‌های نفوذ به قلب آن‌هاست، اما چگونه؟ اینکه بخاطر اشتباهاتشان سرکوفت بخورند و یا کاری هرچند کوچک برایتان انجام دهند و مورد تشویق و تمجید شما قرار نگیرند، می‌تواند آن‌ها را نسبت به رابطه دلسرد کند. پس سعی کنید در مواجه با مشکلات، همه‌ تقصیر ها را بر دوش او نیندازید و به او بفهمانید که مشکلات پیش آمده کاملا طبیعی و بی‌اهمیت هستند.

3- وظایف او را به دوش نگیرید

 شاید در عصری که ما زندگی می‌کنیم، حدود وظایف زن و مرد به سادگی قابل تفکیک نباشد و هردوی آن‌ها با هم بار مسئولیت‌های زندگی را به دوش می‌کشند. اما این را به خاطر داشته باشید بر اساس روانشناسی مرد‌ عاشق که اگر می‌خواهید رابطه‌تان همچنان محکم باقی بماند، از انجام وظایف مردانه اجتناب کنید، مگر در مواقعی که مجبور باشید. به طور مثال؛ اگر شما زنی شاغل هستید و از پس هزینه‌های مربوط به خود بر می‌آیید، بد نیست، گاها برای خریدهای خود از همسرتان درخواست پول کنید، یا اینکه اگر شما وقت آزاد بیشتری برای انجام خرید خانه دارید، همیشه این کار را انجام ندهید و گاها لیستی از خریدهای خانه را برای همسرتان تهیه کنید و از او بخواهید تا این کار را انجام دهد.

4- از کارهایش قدردانی کنید

از کارهایش قدردانی کنید

از کاری که برای شما انجام می‌دهد تشکر کنید، حتی کاری کوچک و کم اهمیت مانند باز کردن درب یک قوطی! طبق روانشناسی مرد‌ عاشق پس از مدتی به نتیجه این کار دست خواهید یافت و معجزه آن و فوران احساسات مرد زندگیتان را در رابطه‌ خود به وضوح می‌توانید ببینید. مردان از اینکه بتوانند برای همسرشان کاری انجام دهند و توانایی خود را به اثبات برسانند احساس قدرت و اعتماد به نفس می‌کنند. پس حتی اگر فردی قوی هستید که می‌تواند به تنهایی از پس کارهای خود بربیاید، این کار را نکنید و مسئولیت‌هایی را به او واگذار کنید تا از احساس مرد بودن خود لذت ببرد!

مقالات مرتبط:  جذب کننده ترین رفتار با دوست پسر چیست؟(راز وابسته کردن دوست پسر)

5- بگذارید با خود خلوت کنند

بگذارید با خود خلوت کنند

 مردها گاهی اوقات برای فکر کردن و مقابله با فشار مشکلات، نیاز دارند تا با خود خلوت کنند و تنها باشند. در این‌جور مواقع، سعی کنید از به‌هم‌زدن خلوت آن‌ها به شدت پرهیز کنید، چرا که خیلی زود از این حالت بیرون می‌آیند و از طرفی شکستن این تنهایی می‌تواند آن‌ها را از شما ناراحت و عصبانی کند.

نشانه‌های مرد عاشق

1- نگاه یک مرد عاشق دست او را رو می‌کند

نگاه یک مرد عاشق دست او را رو می‌کند

بر اساس روانشناسی مرد‌ عاشق برای مردان، نگاه‌کردن به یک فرد معمولی، از نگاه‌کردن به زنی که عاشقش هستند بسیار متفاوت است. طوری که با توجه به طرز نگاه آن‌ها می‌توانید خیلی راحت به حس درونی‌شان پی ببرید. مرد عاشق نمی‌تواند به راحتی نگاهش را از شما بدزدد، خیره‌شدن‌های طولانی، یکی از نشانه‌های علاقه او نسبت به شماست. حتی اگر با یک مرد مغرور یا خجالتی سروکار داشته باشید و زمانی که روبروی او هستید مدت طولانی به شما خیره نمی‌شود. نگاه کردن به شما وقتی حواستان جای دیگر است، یا مشغول کاری هستید، از نشانه‌های دوست‌ داشتن است. چرا که مردان از نگاه‌کردن به چیزهایی که دوستشان دارند لذت می‌برند.


مقاله مرتبط: روش های جدیدی که مرد بی احساس را عاشق و دلباخته خود کنید!


2-طبق روانشناسی مرد‌ عاشق خوراکی مورد علاقه شما پای ثابت خریدهایش است

 اگر به یک خوراکی خاص علاقه دارید و آن را به خریدهای خانه اضافه کرده‌ است یا اینکه وقتی با هم بیرون می‌روید، در جایی خوراکی مورد علاقه شما را می‌بیند و برای خریدن آن توقف می‌کند، به طور غیر مستقیم دارد به شما ابراز علاقه می‌کند.

3- در مورد برنامه‌های آینده‌اش به شما می‌گوید

در مورد برنامه‌های آینده‌اش به شما می‌گوید

 یک مرد عاشق، آینده‌اش را با شما تصور می‌کند، به همین خاطر همه برنامه‌ها و ایده‌هایش برای آینده را با خواسته‌های شما تنظیم می‌کند. همچنین سعی می کند نظر و ایده شما در مورد برنامه های آینده را جویا شود و به نظرات شما احترام خواهد گذاشت. بدون شک مرد عاشق جایگاه بسیار بالایی را برای شما در آینده خود متصور است.

4- از اینکه کنار شما دیده شود لذت می‌برد

روانشناسی مرد‌ عاشق

طبق روانشناسی مرد عاشق از دیده شدن با شما ابایی ندارد و بالعکس دوست‌ دارد همه شما را کنار هم ببیند. چنین مردی درطول سالیان زندگی مشترکتان نیز همیشه کنار شما قدم به قدم خواهدآمد. او احساس می کند که وجودش در کنار شما به تکامل خواهد رسید و این دیدگاه همراهی و همدلی را بسیار با ارزش تلقی می کند.


مقاله مرتبط: چگونه بی‌ توجهی همسر را سریعا از بین ببریم؟


5-چیزی برای مخفی کردن ندارد

 مرد عاشق، چیزی را از شما پنهان نمی‌کند.  شما تنها کسی هستید که به راحتی می‌توانید وارد حریم خصوصی او ‌شوید. وقتی این اجازه را می‎‌دهد که هر زمان مایل بودید از کامپیوتر و موبایل او استفاده کنید، یا بدون توجه به اینکه چه کسی پشت خط است، به تلفن او پاسخ دهید، به این معنی است که شما تنها محرم اسرار او هستید و زندگی با شما برای او از هرچیزی مهم‌تر است.

6- اوقات فراغتش را با شما سپری می‌کند

اوقات فراغتش را با شما سپری می‌کند

بر اساس روانشناسی مرد‌ عاشق اگر همسر یا نامزدتان دنبال کوچک‌ترین فرصت برای سپری کردن وقتش با شماست و برای تفریح کنار شما در روزهای تعطیل برنامه‌ریزی می‌کند، به این معنی است که شما خوشی این اوقات را برای او دوچندان می‌کنید. همیشه وقت خود را به گونه ای تنظیم خواهد کرد که بتواند لحظاتی هر چند کوتاه را در کنار شما سپری کند.

7- شما برای او با ارزش هستید

 اگر در مورد خودتان، گذشته‌ شما و یا خانواده‌‌تان همه چیز را می‌داند و بابت این مسئله کاملا به او اطمینان دارید. یا اینکه حاضر است برای انجام کارهای شما، برنامه‌ خود را به هم بریزد و کارهایش را طبق برنامه شما تنظیم کند، یا اینکه دست کم ساعاتی از اوقاتش را صرف امور مربوط به شما کند، بدین معنی است که برای او ارزشمند هستید.

8- در خوشحالی و ناراحتی با شما سهیم است

روانشناسی مرد‌ عاشق

 مردی که عاشق شما باشد، خوشحالی و ناراحتی شما را،‌ خوشحالی و ناراحتی خودش می‌داند، همیشه سعی می‌کند شما را شاد و راضی نگه دارد و راه‌های خوشحال کردن شما را، به مرور زمان یاد می‌گیرد و آن‌ها را در رابطه با شما به کار می‌گیرد. چنانچه ناراحت باشید، به درد دل‌هایتان گوش می‌دهد و سعی می‌کند ناراحتی‌تان را رفع کند.

9- وقتی‌ که از شما دور می‌شود ناآرام است

 مرد عاشق دوری شما را تحمل نمی‎‌‌کند. وقتی که به خاطر یک مسافرت چند روزه یا هر دلیل دیگر، برای مدتی از او دور می‌شوید، به بهانه‌های متفاوت با شما در تماس است و حالتان را جویا می‌شود. اگر قهر کردن و ناراحتی شما از یکدیگر زمان زیادی طول نمی‌کشد و نمی‌تواند ناراحتی شما را تاب بیاورد، خوشحال باشید چرا که در روانشناسی مرد‌ عاشق این نشانگر علاقه‌ فراوان او نسبت به شماست.

درنهایت باید بگوییم، اگر این نشانه‌ها را در همسر خود یافتید، به علاقه‌ی او نسبت به خودتان احترام بگذارید و به آن به عنوان وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف خود نگاه نکنید. چرا که بر اساس روانشناسی مرد‌ عاشق این علاقه تا زمانی زیباست و دوام دارد، که دو طرفه باشد و هردوی شما، با هم برای رسیدن به زندگی مطلوب خود تلاش کنید.

مقالات مرتبط
نظــرات