مـــرکــز دانلــــــــود

عواقب و آسیب‌های رابطه با مرد متأهل چیست؟ ارزش ادامه دادن داره؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 شهریور 99 0 نظر
نظرات کاربران :

یکی از مهم‌ترین معضلات یک جامعه خیانت کردن به شیوه‌های مختلف است. خیانت در همه جوامع نکوهش شده است و بخشودنی نیست. یکی از بدترین انواع خیانت، خیانت به همسر است. بسیاری از جدایی‌ها نیز به این علت اتفاق می‌افتد. در این امر هم مرد و هم زنی که وارد رابطه با مرد متأهل شده […]

یکی از مهم‌ترین معضلات یک جامعه خیانت کردن به شیوه‌های مختلف است. خیانت در همه جوامع نکوهش شده است و بخشودنی نیست. یکی از بدترین انواع خیانت، خیانت به همسر است. بسیاری از جدایی‌ها نیز به این علت اتفاق می‌افتد. در این امر هم مرد و هم زنی که وارد رابطه با مرد متأهل شده است، به یک اندازه گناهکار هستند. این مسئله عواقب بدی در پی دارد و آسیب‌های زیادی به دو شخص و همین طور اطرافیان آن‌ها و جامعه می‌زند. در ادامه این مسئله را بررسی خواهیم کرد.

1- دنیا محضر خدا است

اگر دنیا را محضر خدا بدانیم، به هیچ عنوان دست به انجام کارهای زشت نخواهیم زد. از بدترین این زشتی‌ها خیانت به ویژه خیانت به همسر است. خدا در قرآن مجید می‌فرماید: إِنَّ‌ اللهَ لَا يُحِبُّ كُلَّ خَوَّانٍ كَفُورٍ: به‌راستی که خدا هیچ خیانت‌کار ناسپاسی را دوست نمی‌دارد (حج، آیه 38). این خطا بارها در قرآن و آیات مختلف نکوهش شده است و از نظر خداوند اشکال مختلفی همچون خیانت به خویشتن، خیانت ناموسی، خیانت چشمی، خیانت در امانت، خیانت به خدا و… دارد.

خداوند در قران کریم ویژگی‌هایی را به خائنین نسبت داده است. این افراد بسیار پنهان‌کار هستند، نسبت به کاری که می‌کنند علم دارند، به خویشتن ظلم می‌کنند، کفران نعمت می‌کنند و قدردان داشته‌های خود نیستند و به همین علت، سراغ فرد یا چیز دیگری می‌روند. این افراد مکر و نیرنگ زیادی دارند و حیا را برای دیگران می‌دانند نه خودشان.

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را مجذوب و وابسته خودم کنم

2- برهم زدن زندگی افرادی دیگر

برهم زدن زندگی افرادی دیگر

مسلماً دوست ندارید کسی وارد زندگی‌تان شود و آن را برهم بزند. حال فکر کنید که خودتان دارید چنین کاری را روی افرادی دیگر انجام می‌دهید. اگر آن مرد دارای فرزند یا فرزندانی باشد، شما حتی مسئول خراب شدن زندگی آن‌ها هم هستید. حال واقعاً جای سؤال است که چگونه می‌توانید با عذاب وجدان خود کنار بیایید و شب‌ها با آرامش سر روی بالشت بگذارید. زنانی که وارد رابطه با مرد متأهل می‌شوند، مسئول تمامی مشکلاتی هستند که بر سر خانواده آن مرد می‌آید.

شما مسئول افسردگی همسر اول، استرس وارد شده بر فرزندان، بیماری‌های جسمی ناشی از این بیماری‌های روحی، شکست تحصیلی کودکان، برهم خوردن رژیم غذایی آن‌ها، درگیر جر و بحث بزرگسالان شدن و… این کودکان هستید. عواقب برهم زدن زندگی یک خانواده می‌تواند در آینده گریبان خودتان را بگیرد و به بدترین شکل ممکن جواب کاری را که انجام داده‌اید، بگیرید.

مقاله مرتبط: نشانه‌ های رابطه اشتباه و مسموم چیست؟ (چطور رهایی پیدا کنیم؟)

3- از دست دادن اعتماد نسبت به آن مرد متأهل

شما عاشق فردی شده‌اید که متأهل است، شاید فرزند داشته باشد و حتی روح همسرش هم از وجود شما خبر نداشته باشد. این مرد تعهد خود را نسبت به همسرش شکسته و در حال خیانت کردن به کسی است که با او عهد بسته است. قطعاً می‌تواند دوباره این کار را انجام دهد و شما از آن مستثنا نیستید. یک خیانت‌کار، خائن باقی می‌ماند.

این فکر پس از محکم‌تر شدن رابطه با مرد متأهل به تدریج در ذهن زن ایجاد می‌شود و موجب شکل‌گیری احساس شک در وی می‌شود. زندگی با شک و تردید روح انسان را بیمار می‌کند و به تدریج موجب از بین رفتن عاطفه و علاقه میان زوجین می‌شود.

4- برهم خوردن اعتماد دیگران نسبت به شما

برهم خوردن اعتماد دیگران نسبت به شما

وقتی کسی متوجه شود که شما وارد رابطه با مرد متأهل شده‌اید، دیگر نمی‌تواند به شما اعتماد کند. این برهم خوردن اعتماد در زنان اطراف شما بیشتر ایجاد می‌شود زیرا آن‌ها می‌ترسند شما بلایی را که سر همسر آن مرد متأهل آورده‌اید، روی آن‌ها هم اجرا کنید. در نظر آن‌ها کسی که جرئت می‌کند زندگی مشترک دو فرد را برهم بزند، می‌تواند زندگی آن‌ها را هم به هم بریزد.

شاید اگر شما هم جای آن‌ها باشید چنین فکری به ذهنتان برسد و زندگی خود را در خطر ببینید. وقتی دیگران اعتمادشان را نسبت به شما از دست دهند، دیگر نمی‌توانید با کسی دوستی واقعی برقرار کنید. ممکن است هر رفتار شما دوگانه دیده شود و حتی کارهای خوبی هم که می‌کنید، بد و منفی برداشت شود.

5- خدشه‌دار کردن شخصیت خودتان

نکته مهمی که وجود دارد این است که خبر برقراری رابطه با مرد متأهل دیر یا زود در بین اقوام و آشنایان می‌پیچد و شما هر چه پنهان‌کاری کنید، باز هم فردی وجود دارد که این خبر را به گوش دیگران برساند. حرف مردم هم یک کلاغ، چهل کلاغ می‌شود و در حین این که دهان به دهان می‌گردد، به اشکال مختلف و در این مورد، به شکل فجیع‌تر هم بیان می‌شود.

حال در بین مردم، دوستان، آشنایان و… شما فردی خائن و گناهکار هستید که زندگی یک خانواده را برهم زده‌اید. به تدریج از جانب آن‌ها طرد خواهید شد و کسی نمی‌خواهد دیگر با شما ارتباط برقرار کند. شما زندگی اجتماعی خود را به خاطر اشتباهی که کرده‌اید، از دست خواهید داد.

6- پنهان‌کاری

رابطه با مرد متأهل

مردی که در حال خیانت کردن است از معشوق خود می‌خواهد تا صبر کند و به کسی از رابطه‌شان نگوید. او سعی می‌کند رابطه خودش با شما را از هر کسی پنهان کند. به نظرتان علت این امر چه می‌تواند باشد؟ چرا مردی که به شما علاقه دارد، مدام اصرار بر پنهان بودن رابطه می‌کند؟ این مخفی‌کاری می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد. یکی از این دلایل، ترس است. او از آبرویش می‌ترسد و نمی‌خواهد کسی متوجه این رابطه شود.

زیرا ممکن است رابطه شما و او سرانجامی نداشته باشد و در نهایت مجبور باشد دوباره به همسر اول خویش برگردد. کسی هم که چنین ترسی دارد، می‌داند که کارش اشتباه است. دلیل دیگر، علاقه به همسر است. او نمی‌خواهد همسرش را ناراحت کند، هر چند که می‌داند کار اشتباهی می‌کند. علت دیگر این پنهان‌کاری، عدم اطمینان است. او نمی‌داند که واقعاً می‌خواهد به شما برسد یا نه! در نتیجه، شما برای او حکم فردی زاپاسی و یدکی را دارید.

7- پایبندی به عهد

شاید رابطه با مرد متأهل از جایی شروع شود که آن مرد در مورد زندگی مشترک خود بدگویی کند؛ مثلاً بگوید که دیگر همسرش را دوست ندارد یا زندگی مشترکشان با دعوا و جر و بحث گره خورده است. مطالعات نشان می‌دهند که تنها پنج درصد از مردان متأهلی که سراغ زنانی دیگر می‌روند، دست از زندگی مشترک خود می‌کشند. این یعنی آن‌ها در نهایت پایبند همسر قانونی خود می‌مانند. در این مرحله شما تنها به بازیچه مردی تبدیل شده‌اید که به دلایل غیرمنطقی برای مدتی دنبال شما بوده است.

اگر این مرد هزار دلیل هم برای شما بیاورد که زندگی‌اش در حال پاشیدن است، شما باز هم نباید به حرف‌های او اعتماد کنید؛ زیرا هنوز نام زن دیگری در شناسنامه او وجود دارد و تنها زمانی مجوز برقراری ارتباط صادر می‌شود که آن نام از شناسنامه‌اش حذف شود. هر گونه دلیل عاطفی، مالی، مذهبی و… پذیرفته شده نیست و نامعقول، ناجوانمردانه و غیراخلاقی است.

8- کارما

رابطه با مرد متأهل

حتماً شما هم این واژه را زیاد شنیده‌اید. بسیاری از افراد به دلیل ترس از کارما دست از خطا می‌کشند و سعی می‌کنند تا جایی که می‌توانند به دیگران نیکی کنند و ظلمی روا ندارند. کارما به معنای بازگشت است و عملکرد فرد را در زندگی نشان می‌دهد. از این نظر، هر عملی عکس‌العملی دارد و شما نتایج اعمال خود را دیر یا زود دریافت خواهید کرد. این اعمال و نتایج می‌تواند از نیکی‌های شما سرچشمه بگیرد. از طرفی دیگر، نتیجه اعمال زشت خود را هم خواهید دید.

نتیجه عملی همچون خیانت و داشتن رابطه با مرد متاهل که چندین نفر را درگیر خود می‌کند، می‌تواند بسیار دردناک و طاقت‌فرسا باشد. درد و رنجی که همسر این مرد در زندگی‌اش تحمل کرده است، به شما هم خواهد رسید. وقتی که چنین دردی را احساس کردید، شاید با خود بپرسید که چه خطایی مرتکب شده‌اید که مستحق این بلایا هستید؟ شاید آن زمان یادتان بیاید که چگونه وارد رابطه با مرد متأهلی شدید و زندگی همسرش را خراب کردید!

9- از آینده فرزندانتان بترسید

فرض را بر این می‌گذاریم که شما و آن مرد خائن موفق شدید که یک زندگی را از هم بپاشانید و با یکدیگر ازدواج کنید. ممکن است پس از مدتی بچه‌دار شوید. به نظر می‌رسد که همه چیز به خیر و خوشی تمام شده است؛ اما باید بدانید که این، اول راه است و قرار است یک یا دو تا کپی از همسر خائن خود بپرورانید. کودکان، بسیاری از مسائل را از والدین خود تقلید می‌کنند. حتی دلیلی هم برای انجام آن‌ها نمی‌خواهند. تربیت شما در سنین کودکی وارد ناخودآگاه کودک می‌شود.

حال چه کسی می‌خواهد فرزندانتان را تربیت کند؟ زنی که رابطه با مرد متأهل داشته و مردی که به همسر خود خیانت کرده است تا به زنی دیگر برسد. به نظر شما کودکانی که حاصل تربیت این گونه افراد هستند، چگونه انسان‌هایی خواهند شد؟ از طرفی هم اکثر دوستان و اقوام می‌دانند که این دو شخص چگونه به هم رسیده‌اند. آیا خود شما حاضر هستید کودک چنین انسان‌هایی را بپذیرید یا در مورد آن‌ها این پیش‌فرض را خواهید داشت که این کودکان هم مثل والدین خود خواهند شد؟

جمعبندی

در این مقاله به بررسی عواقب و آسیب‌های رابطه با مرد متأهل پرداختیم. سالانه بسیاری از زندگی‌های مشترک به این دلیل از بین می‌روند و در نهایت هم دو شخصی که از این طریق با هم ازدواج می‌کنند، زندگی خوشایندی نخواهند داشت. اگر مردی زنی را دوست داشته باشد، از راه درست وارد می‌شود و آبرومندانه زندگی را با او شروع می‌کند، نه با ترس، نگرانی و دلهره. این مردان افرادی ترسو و بی‌ثبات هستند و نمی‌توانند برای این دختران همسری مناسب و تکیه‌گاه باشند.

مقالات مرتبط
نظــرات