مـــرکــز دانلــــــــود

افراد ساپیوسکشوال چه کسانی هستند و نشانه‌ها و ویژگی‌های آنها چیست؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : جمعه 15 آذر 98 0 نظر
نظرات کاربران :

در این مقاله افراد ساپیوسکشوال را معرفی خواهیم کرد و ویژگی هایی که این افراد دارند را با هم بررسی می کنیم.  وقتی از خیلی از اطرافیان در مورد یک شریک زندگی و فرد ایده‌آل سوال می‌شود آنها تا حد زیادی ویژگی‌های ظاهری مانند اندام فیت، رنگ چشم‌ها، رنگ پوست و سایر ویژگی‌های جذاب ظاهری […]

در این مقاله افراد ساپیوسکشوال را معرفی خواهیم کرد و ویژگی هایی که این افراد دارند را با هم بررسی می کنیم.

 وقتی از خیلی از اطرافیان در مورد یک شریک زندگی و فرد ایده‌آل سوال می‌شود آنها تا حد زیادی ویژگی‌های ظاهری مانند اندام فیت، رنگ چشم‌ها، رنگ پوست و سایر ویژگی‌های جذاب ظاهری که در نظرشان است و آن را برای خود تصور می‌کنند را به شما می‌گویند و به طور جزئی‌تر این افراد در ارتباط با برقراری ارتباط جنسی خود فردی با ظاهر خوب را تصور می‌کنند و آن را برای خود می‌پسندند و این ویژگی‌های ظاهری نیز از فردی تا فرد دیگر شاید متفاوت باشد اما در کل اکثرا مربوط به جنبه‌های مختلف زیبایی و ظاهر در افراد است.

از طرفی باید گفت که تعاریف بالا در مورد تمامی افراد صدق نمی‌کند و همه افراد جامعه به این طریق نیستند و افرادی دیگر تحت عنوان افراد ساپیوسکشوال وجود دارند که قبل از اینکه به ویژگی‌های ظاهری طرف مقابل فکر کنند به مسائلی مانند هوش، ذکاوت، تفکرات و ذهنیات طرف مقابل فکر می‌کنند و آن را در نظر می‌گیرند.

 افراد ساپیوسکشوال به دنبال مسائل جذابی مانند هوش و هیجان طرف مقابل هستند و توسط آنها جذب می‌شوند و برای برقراری ارتباط جنسی خود بیشتر این مسائل را در نظر می‌گیرند.

تعریف دقیقتر از فرد ساپیوسکشوال

ساپیوسکشوال(Sapiosexual) کلمه‌ای است که از دو واژه‌ی دیگر تحت عنوان Sapiens به معنای باهوش و خردمند و Sexual تشکیل شده است و طبق تعریفی دقیق فرد ساپیوسکشوال کسی است که برای برقراری رابطه جنسی به جای ظاهر به ویژگیهایی مانند هوش و ذکاوت طرف مقابل اهمیت می‌دهد و از طریق مغز و ذهنیات طرف مقابل خود تحریک می‌شود.

در ادامه قصد داریم تا مهم‌ترین علایم و نشانه‌های رایجی را که این افراد (افرادی را که دارای تمایل جنسی ساپیوسکشوال هستند) را ذکر کنیم و آنها را تا حدی معرفی کنیم.

1- مباحثه کردن را خیلی دوست دارند

یکی از ویژگی‌های شخص ساپیوسکشوال این است که وقتی کسی آنها را به مباحثه کردن دعوت می‌کند با احساس عمیقی جذب او می‌شوند و از او استقبال می‌کنند چون در ذات خود طرفدار مباحثه هستند در عین حال آنها بیشتر از بحث کردن پیرامون مسائل فلسفی، سیاسی و اجتماعی لذت می‌برند و این مسائل باعث تحریک آنها می‌شود.

آنها فکر می‌کنند که طرف مقابلشان می‌تواند به طرز تفکرشان وسعت ببخشد و وقتی می‌خواهند طرف مقابل خود را با استفاده از دانش و آگاهی خود متقاعد کنند هیچ ترسی ندارند و طرف مقابل خود را قضاوت نمی‌کنند و به او القابی مانند یک‌دنده بودن و غیره را نسبت نمی‌دهند پس به طور کلی این افراد عاشق مباحثه هستند و کسی را که مانند آنها این اشتیاق را دارد تحسین می‌کنند.

مقاله مرتبط: جذابیت جنسی چیست؟ چگونه جذابیت جنسی خود را در رابطه عاشقانه افزایش دهید؟

2- هوش و ذکاوت طرف مقابل را مهم‌ترین ملاک می‌دانند

افراد ساپیوسکشوال قبل از مواردی مانند شغل، درآمد، ظاهر و سایر موارد در طرف مقابل به هوش و ذکاوت او فکر می‌کنند و آن را ملاک قرار می‌دهند  و حتی در عین زیبایی ظاهری طرف مقابلشان اگر مواردی مانند دانش و ذکاوت را در او مشاهده نکنند هرگز نمی‌توانند خود را در کنار همچنین فردی و در زیر یک سقف با او تصور کنند و این افراد همیشه شخصیت اطرفیان خود را با دقت و تعمق زیادی زیر نظر می‌گیرند.

3- گفت‌و‌گو‌های مفهومی باعث تحریک آنها می‌شود

گفت‌و‌گو‌های مفهومی باعث تحریک آنها می‌شود

افراد ساپیوسکشوال به طرف کسانی جذب می‌شوند که در مورد افکار و پرسش‌های خود صحبت می‌کنند و این افراد برای آنها به طور ویژه‌ای جذاب هستند.

از طرفی این امری طبیعی است که اکثر افراد گفت‌و‌گو‌های هدفمند و مفهومی را دوست دارند و از آن لذت می‌برند اما قضیه برای افراد ساپیوسکشوال متفاوت است به این معنی که آنها نیاز دارند با کسی که خوشان انتخاب کرده‌اند گفتگو کنند و اگر در زمانی خاص این نیاز برآورده نشود آنها احساس کمبود می‌کنند و اگر به طور مرتب به خواسته آنها پاسخ مطلوب داده شود باعث الهام بخشی در آنان می‌گردد.

4- اکثر اوقات به دنبال یادگیری هستند

شخص ساپیوسکشوال معمولا دنبال مسائلی است که او را به چالش بکشد و از دیدن برنامه‌ها و مستندات آموزنده لذت می‌برد. او همیشه عاشق و شیفته موقعیت‌هایی است که تفکرات و ذهنیات او را وسعت ببخشد و بر یادگیری و پیشرفت او بیفزاید.

فرد ساپیوسکشوال حتی به دنبال سخنرانی‌ها ومباحثی می‌رود که هیچ آشنایی با آنها ندارد و یا سعی می‌کند با افرادی ارتباط برقرار کند که فکر می‌کند از خودش برتر و باهوش تر هستند و سعی می‌کند مسائل جدیدی را از آنها یاد بگیرد و اگر شخصی در زندگی اش برای او اهمیت داشته باشد و آن شخص به یادگیری اهمیتی ندهد پس رابطه آنها خیلی ادامه پیدا نمی‌کند.

 پس به طور کلی هر برنامه و یا هر فردی که در راستای یادگیری بیشتر برای او باشند برایش اهمیت دارد و از معاشرت و همنیشینی با این موارد لذت می‌برد.

5- با شناخت بیشتر یک فرد، بیشتر جذب او می‌شوند

ساپیوسکشوال

افراد عادی معمولا در نگاه‌های اول شیفته شخص مورد علاقه خود می‌شوند اما افراد ساپیوسکشوال تمایل دارند هوش و هیجان طرف مقابل خود را به مرور و با عمق بیشتری بشناسند و برای بدست آوردن آن تلاش می‌کنند بنابراین شکل‌گیری رابطه برای آنها به تدریج شکل می‌گیرد.

آنها معمولا درگیر افراد خاصی می‌شوند به این معنا که شاید آن شخص جذابترین فرد دریک جمع نباشد اما اگر رفتار آن شخص به گونه‌ای باشد که نشان دهنده شیفتگی او برای مسائل مختلف در زندگی باشد پس در معرض توجه شخص ساپیوسکشوال قرار میگیرد و او تمام تلاش خود را برای درک بیشتر آن فرد به کار می‌گیرد.

 فرد ساپیو سکشوال مسیر شناخت و هدف خود را به صورت آهسته و تدریجی طی می‌کند و با گذشت زمان و در عین حال پی بردن به دانش، هوش، شیوه منحصر به فرد صحبت کردن و غیره در طرف مقابل بیشتر جذب و وابسته او می‌شوند.

6- رعایت قواعد دستوری و جمله بندی درست برای آنها اهمیت زیادی دارد

افراد ساپیوسکشوال خیلی به رعایت قواعد دستوری اهمیت می‌دهند و رعایت نکردن این قواعد و به کار گرفتن جملات اشتباه در پیام متنی از طرف دیگران برایشان آزار دهنده است و نمی‌توانند آن را تحمل کنند.

این افراد وقتی که با شخصی مواجه می‌شوند که از این سبک نگارش استفاده می‌کنند پس به احتمال زیاد از ادامه دادن پیام به او خودداری می‌کنند.

7- برای قرار ملاقات کتاب فروشی‌ها را به کافی شاپ و سایر مکان‌ها ترجیح می‌دهند

ساپیوسکشوال

یکی از ویژگی‌های رایج فرد ساپیوسکشوال که جزو رویاهای آنان نیز محسوب می‌شود این است که دوست دارند اولین قرار ملاقات خود را با جنس مخالف در مکانی مانند کتابفروشی ترتیب دهند چون آنها فکر می‌کنند در این مکان افراد از لحاظ طرز تفکر و از لحاظ ذهنی از انسان‌های عادی و معمولی بالاتر هستند و همچنین این مکان‌ها برای گفتگو‌های مفهومی بین آنها و طرف مقابلشان الهام بخش است.

8- افراد ساپیوسکشوال شنونده‌های خیلی خوبی هستند

چون یکی از ویژگی‌های فرد ساپیوسکشوال این است که همیشه عاشق یادگیری هستند بنابراین در راستای این هدف شنونده فوق‌العاده‌ای هستند و  مهارت بالایی در گوش دادن دارند و افرادی که از مطالب جدید صحبت می‌کنند همیشه تحسین فرد ساپیوسکشوال را دریافت می‌کنند.

فرد ساپیوسکشوال وقتی می‌بیند فردی با شیفتگی خاصی از موضوعی جدید یا بحثی خاص صحبت می‌کند بسیار جذب او می‌شود و حتی می‌تواند ساعت‌ها بدون اینکه احساس خستگی کند به این فرد گوش بدهد.

9- گفت‌وگو‌های کوتاه‌مدت را دوست ندارند و از آن بیزارند

اشخاص ساپیوسکشوال دوست دارند با شخصی صحبت کنند که با استفاده از دانش و هوش خود به صحبت کردن ادامه دهند و با مطرح کردن ایده‌ها و سوال‌های مختلف گفت‌و‌گویی ثمر‌بخش را به ارمغان بیاورند. این افراد از گذراندن وقت خود با افرادی که نتوانند با او گفت‌و‌گویی مفهومی و پیوسته داشته باشند احساس خوبی ندارند برای مثال اگر در کنار فردی هستند که فقط در مورد گرمی یا سردی هوا و امثال این صحبت می‌کند برایشان رنج آور است و تنهایی و سکوت را ترجیح می‌دهند.

10- از رفتار پرخاشگرانه و صحبت‌های احمقانه بیش از حد ناراحت می‌شوند

ساپیوسکشوال

اشخاص ساپیوسکشوال همیشه به طرف افرادی جذب می‌شوند که سعی میکنند با آرامش خاطر با مسائل دشوار روبرو شوند و با هوش و ذکاوت خود مسائل را حل کنند  و همچنین آنها کسی را مد نظر قرار می‌دهند که در اوضاع نامساعد نیز کنترل خود را داشته باشند و از کوره در نروند و بتوانند احساسات و منطق خود را از هم تفکیک کنند.

به علاوه فرد ساپیوسکشوال اصلا نمی‌تواند اشخاصی را تحمل کند که به زور می‌خواهند گفته‌های خود را به کرسی بنشانند و یا به راحتی از موضع خود کناره‌گیری می‌کنند و یا حماقت در رفتار‌ها و صحبت‌هایشان مشهود است.

11- مطالعه زیاد را به معنای باهوشی افراد نمی‌دانند

یک فرد ساپیوسکشوال بر خلاف تصور عام که دانش و اطلاعات زیاد را به معنای درک بالا می‌دانند فکر می‌کند. او صرفا مطالعه زیاد را به معنای باهوش بودن نمی‌داند بلکه او بیشتر جذب ویژگی‌هایی مانند خودآگاهی و هوش هیجانی می‌شود و  همیشه به طرف کسی جذب می‌شود که برای حل مسائل مختلف به قدرت ذهنی خود متوسل شود و با کمک این قدرت و با تکیه بر آن امور و مشکلات خود را حل می‌کند و در عین حال درک خوبی از احساسات خود دارد.

 و در نهایت این فرد تحسین فرد ساپیوسکشوال را برمی‌انگیزد و او را به سمت خود جذب می‌کند.

مقالات مرتبط
نظــرات