مـــرکــز دانلــــــــود

چگونه کیفیت زندگی جنسی را به بالاترین حد خود برسانیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : شنبه 7 تیر 99 0 نظر
نظرات کاربران :

عوامل زیادی می‌توانند بر کیفیت زندگی جنسی اثر بگذارند. اگر می‌خواهید رابطه جنسی خوبی داشته باشید بهتر است مواردی را که در این مقاله بررسی خواهیم کرد، در نظر بگیرید. در ادامه به بررسی عواملی می‌پردازیم که بر کیفیت زندگی جنسی شما می‌توانند موثر باشند. 1- آمادگی قبل از رابطه جنسی یکی از عوامل مهم […]

عوامل زیادی می‌توانند بر کیفیت زندگی جنسی اثر بگذارند. اگر می‌خواهید رابطه جنسی خوبی داشته باشید بهتر است مواردی را که در این مقاله بررسی خواهیم کرد، در نظر بگیرید. در ادامه به بررسی عواملی می‌پردازیم که بر کیفیت زندگی جنسی شما می‌توانند موثر باشند.

1- آمادگی قبل از رابطه جنسی

آمادگی قبل از رابطه جنسی

یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار بر زندگی جنسی یک شخص، داشتن آمادگی جسمی و روانی برای برقراری رابطه است. این آمادگی اصولاً در زنان کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد؛ زیرا با توجه به فرهنگ بخشی از مردمان کشور ما، زنان یک موجود منفعل جنسی هستند، افرادی که باید در هر زمان که همسرشان خواست با آن‌ها رابطه جنسی داشته باشد، حتی اگر در آن زمان احساس رضایت ندارند.

این تفکر اشتباه موجب می‌شود فرد قبل از ورود به رابطه احساس خوبی نداشته باشد. در نتیجه، در تمام طول مقاربت صرفاً جهت برطرف کردن نیاز همسرش، با او رابطه داشته باشد. گاهی افراد حال خوشی ندارند و نمی‌خواهند رابطه برقرار کنند. این حال خوش می‌تواند جسمی و یا روحی باشد. در نتیجه، وظیفه شریک جنسی شخص این است که حال طرف مقابل را درک کند و با احترام به او از اصرار برای برقراری رابطه دست بکشد.


مقاله مرتبط: چگونه عمل دخول انجام دهیم؟(آموزش+تعداد دخول+ پوزیشن ها)


2- اطلاعات و دانش خود را بالا ببرید

آگاهی داشتن در رابطه با بدن خود و شریکتان به شما کمک می‌کند زندگی جنسی بهتری داشته باشید. با توجه به این که صحبت کردن در مورد مسائل جنسی در ایران همچنان یک تابو است، بسیاری از افراد دانشی در رابطه با بدن جنس مخالف و حتی خودشان ندارند.

بسیاری از جوانان ما که در آستانه ازدواج هستند حتی نمی‌دانند رابطه جنسی چیست و به چه دلیل انجام می‌شود. چه بسا بسیاری از آنان این عمل را صرفاً برای داشتن فرزند انجام می‌دهند. بسیاری از افراد هیچ دانشی در زمینه لوازم مربوط به جلوگیری از بارداری ندارند و گاهی حتی توان خرید آنان را ندارند.

همه این عوامل موجب می‌شوند به رابطه جنسی به مثابه امری اجباری نگاه شود و بسیاری از افراد به ویژه زنان از آن ترس داشته باشند. خانواده‌ها باید در سن مناسب فرزندان خود را با مسائل جنسی آشنا کنند. دانش هیچ شخصی در این زمینه کامل نیست و باید مدام در این زمینه مطالعه کرد.

با توجه به این که بسیاری از خانواده‌ها آگاهی زیادی در این زمینه ندارند و به دلایل اخلاقی از توضیح این موارد با فرزندان خود خودداری می‌کنند، بهتر است آموزش و پرورش نیز دست به کار شود و آموزش‌های لازم را به ویژه در مناطق محروم از مدارس شروع کند.

3- استرس و اضطراب

استرس و اضطراب

یکی دیگر از مهم‌ترین عواملی که بر کیفیت زندگی جنسی افراد موثر است، داشتن استرس و اضطراب است. داشتن استرس می‌تواند هر چیزی را مختل کند. می‌تواند تمام برنامه‌های شما را به هم بریزد و از رسیدن شما به اهدافتان جلوگیری کند. اگر در طول روز استرس زیادی داشته باشید، نمی‌توانید رابطه جنسی خوبی برقرار کنید. درست است که یک رابطه جنسی مناسب می‌تواند از میزان اضطراب افراد بکاهد، اما این در صورتی است که استرس و اضطراب بیش از حد نباشد.

داشتن استرس موجب می‌شود افراد آمادگی روحی پیدا نکنند. اگر می‌خواهید زندگی جنسی باکیفیتی داشته باشید، سعی کنید از کارهای استرس‌زا دوری کنید. اگر استرس زیادی به شما وارد شده است، از برقراری رابطه خودداری کنید تا آرامش کافی را به دست آورید.

4- تأثیر الکل و مواد مخدر

مصرف مواد مخدر و نوشیدن الکل می‌تواند زندگی جنسی شما را مختل کند. چه بسا بسیاری از افراد برای داشتن رابطه جنسی بهتر از این موارد استفاده می‌کنند؛ اما نمی‌دانند که تأثیر مثبت آن‌ها کاذب است و پس از مدتی بر روحیه آنان اثر منفی می‌گذارد.

5- تعامل و هماهنگی میان دو شخص

تعامل و هماهنگی میان دو شخص

هماهنگی میان دو شخص زمانی رخ می‌دهد که آنان با هم تعامل روانی، فیزیکی و رفتاری داشته باشند. با توجه به این که زمان تحریک‌پذیری جنسی در بین زنان و مردان متفاوت است، توجه به این تعاملات می‌تواند بر کیفیت زندگی جنسی تأثیر به سزایی بگذارد.

وجود اجبار در برقراری رابطه می‌تواند این تعامل را برهم زند و در نتیجه از میزان لذت‌بخش بودن آن بکاهد. تفکر قالب جامعه بر این است که مردان زودتر از زنان برای برقراری رابطه آماده می‌شوند و برای برانگیختگی جنسی زنان باید زمان زیادی صرف کرد. این تفکرات از اساس اشتباه است و همین موارد موجب می‌شود که زوجین نتوانند از داشتن رابطه با یکدیگر لذت ببرند.

راهکارهای زیادی برای ایجاد هماهنگی میان دو فرد وجود دارد. ایجاد هماهنگی زمان‌بر است اما غیرممکن نیست. بهتر است مردان این تفکرات را کنار بگذارند و به جای فکر کردن به انتهای رابطه، از مسیر آن لذت ببرند. یکی از این عوامل که به ایجاد تعامل روانی و فیزیکی کمک زیادی می‌کند، پیشنوازی است.

اگر از زوج‌هایی که رابطه جنسی باکیفیت و زندگی بادوامی دارند در این باره سوال کنید، متوجه تأکید آن‌ها بر پیشنوازی و وقت گذاشتن برای یکدیگر می‌شوید. این مسئله نه تنها برای زنان بلکه برای مردان هم بسیار خوشایند است؛ اما متأسفانه بسیاری از مردان آن را نادیده می‌گیرند و به بهانه تحریک‌پذیری زودتر، از انجام آن خودداری می‌کنند. صحبت کردن با همسر پیش از برقراری رابطه جنسی یکی دیگر از عواملی است که بر کیفیت زندگی جنسی و تعاملات میان زوجین تأثیر می‌گذارد.

6- تغذیه مناسب

زندگی جنسی

اگر می‌خواهید زندگی جنسی خوبی داشته باشید، خوب غذا بخورید. استفاده از ویتامین‌ها و مکمل‌های تقویتی می‌تواند بر شادابی جنسی شما بیفزاید. سعی کنید به هرم غذایی که هر انسانی در روز باید آن‌ها را مصرف کند، توجه کنید. پرخوری و کم‌خوری یکی از عوامل تهدیدکننده و موثر بر کیفیت رابطه جنسی است.

7- تنظیم عادت خواب

خواب مناسب هم می‌تواند روی رابطه جنسی افراد اثر بگذارد. کم‌خوابی و بی‌خوابی بر روحیات افراد اثر منفی می‌گذارند. اگر می‌خواهید رابطه جنسی خوبی داشته باشید، خواب خود را تنظیم کنید. خواب نامناسب موجب فرسودگی و خستگی جسمی و روحی می‌شود.

8- ورزش کنید

زندگی جنسی

ورزش کردن زندگی شما را زیر و رو خواهد کرد. نیازی نیست حتماً به باشگاه بروید و مربی شخصی داشته باشید. نرم‌افزارهای مختلفی برای ورزش کردن وجود دارد که می‌توانید آنان را روی گوشی خود نصب کنید. علاوه بر این، در اینترنت آموزش‌های ورزشی مختلفی وجود دارد.

اگر تحریک کافی ندارید و شغل شما به گونه‌ای است که در تمام طول روز باید در یک موقعیت باشید، ورزش کردن به روی فرم آمدن بدن شما کمک خواهد کرد. به صورت تخصصی، نرمش‌هایی برای بالا بردن کیفیت رابطه جنسی وجود دارد. اگر می‌خواهید به طور تخصصی آن‌ها را دنبال کنید، می‌توانید به متخصصین زوج‌درمانی و سکس‌تراپیست مراجعه کنید.

9- اعتماد به نفس داشته باشید

بسیاری از افراد رضایت درستی از بدن خود ندارند. چه بسا نمی‌توانند بدن خود را در آینه نگاه کنند. از خطوط روی بدن خود شرم دارند و به همین دلیل، احساس زشتی می‌کنند. یادتان باشد که هیچ شخصی کامل نیست. همه انسان‌ها جای زخم و کشیدگی روی بدن خود دارند.

نباید از هیچ کدام از آن‌ها خجالت بکشید، زیرا شریک زندگی شما هم از این امر مستثنا نیست. عزت نفس خود را بالا ببرید. اگر همسر شما اعتماد به نفس پایینی دارد و از بدن خود رضایت ندارد، به او اطمینان دهید که زیبا است و شما همان گونه که هست او را دوست دارید.

10- با یکدیگر صحبت کنید

زندگی جنسی

بهترین روش برای رسیدن به خواسته‌های جنسی این است که آن‌ها را بیان کنید. همسر شما در ذهنتان قرار ندارد و نمی‌تواند فکر شما را بخواند. در نتیجه، بهتر است در این مورد با یکدیگر صحبت کنید. اگر از چیزی اذیت می‌شوید یا حرکتی شما را خوشایند می‌کند، آن را به همسر خود اطلاع دهید.

جمعبندی

عوامل زیادی می‌توانند روی زندگی جنسی شما تأثیر بگذارند. توجه به آن‌ها تأثیر زیادی بر کیفیت رابطه جنسی دارد. رعایت اکثر این موارد نیاز به تخصص ندارد، بلکه با توجه و تغییر دادن عادات روزمره می‌توان به آن‌ها دست یافت. در ادامه به عوامل موثر در زندگی جنسی به طور خلاصه اشاره می‌کنیم:

  • داشتن آمادگی قبل از ورود به رابطه جنسی
  • استرس و اضطراب
  • برقراری تعامل و هماهنگی میان دو شخص
  • دانش و آگاهی در زمینه مسائل جنسی
  • نوع تغذیه
  • ورزش و تناسب اندام
  • مصرف مواد مخدر و نوشیدنی‌های الکلی
  • عادات خواب
  • داشتن اعتماد به نفس
  • صحبت کردن در مورد مسائل جنسی
مقالات مرتبط
نظــرات