مـــرکــز دانلــــــــود

بهترین زمان رابطه جنسی لذت بخش داشتن کی وکجاست؟ (همراه با ارگاسم)

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : جمعه 27 دی 98 0 نظر
نظرات کاربران :

یکی از مهم‌ترین سوال‌ها که در زندگی زناشویی برای هر فردی و شاید شما نیز پیش آمده باشد این است که زمان رابطه جنسی دقیقا چه موقعی است؟ به طور کلی رابطه جنسی چه زمانی بهتر ااست انجام شود و یا چه مواقعی نباید انجام گیرد؟ رابطه جنسی یکی از ارکان مهم در زندگی زناشویی […]

یکی از مهم‌ترین سوال‌ها که در زندگی زناشویی برای هر فردی و شاید شما نیز پیش آمده باشد این است که زمان رابطه جنسی دقیقا چه موقعی است؟ به طور کلی رابطه جنسی چه زمانی بهتر ااست انجام شود و یا چه مواقعی نباید انجام گیرد؟

رابطه جنسی یکی از ارکان مهم در زندگی زناشویی است و بدو ن شک اگر نقص و ایرادی در آن نباشد یعنی دو طرف از وضعیتی که در این رابطه دارند راضی باشند و احساسات جنسی همدیگر را تخلیه کنند با پیامد‌های عظیمی از جمله بهبود خلق و خو، طولانی‌تر شدن زندگی، افزایش حرارت ذاتی بدن، دفع مواد رائد و غیره  برای زندگی جنسی خود روبرو می‌شوند و برعکس در صورت عدم رضایت و تخلیه نشدن این نیروی جنسی آسیبهای جسمی به قلب و مغز و یا حتی روان نیز به سراغ فرد می‌آید.

زمان رابطه جنسی خود یکی از مواردی است که کیفیت و سلامت رابطه جنسی را تعیین می‌کند. البته این رابطه را نمی‌توان به زمان خاصی محدود کرد و هر زمانی که زوجین تمایل داشته باشند زمان مطلوبی است اما به طور کلی باید‌ها و نباید‌هایی براین این مسئله وجود دارد و تحقیقات علمی نیز مواقعی که رابطه جنسی بهترین نتیجه را دارد؛ تعیین کرده‌اند و طبق ترشحات هورمونی و سیستم بدن بعضی از زمان‌ها مانند صبح ترجیح داده شده است.

در این مقاله سعی می‌کنیم که موضوع زمان رابطه جنسی را بیشتر باز کنیم و مهم‌ترین زمان رابطه جنسی و همه مواقعی که بهتر است تا یک رابطه جنسی در آن انجام شود را برایتان بیان کنیم و همچنین به مواقعی هم که رابطه جنسی می‌تواند با توجه به شرایط شما برایتان آسیب‌زا باشد؛ اشاره می‌کنیم تا در نهایت به زندگی جنسی ایده‌آل و در پی آن رضایت کلی در زندگی برسید.

1- بعد از داشتن آمادگی روحی روانی

متاسفانه خیلی از افراد داشتن آمادگی روحی و روانی که یکی از معیار‌های مهم برای زمان رابطه جنسی است را در نظر نمی‌گیرند و فکر می‌کنند برای برقراری یک رابطه فقط آمادگی دستگاه تناسلی کافی است اما اگر این شرط در زمان رابطه جنسی رعایت نشود و آمادگی کافی روحی موجود نباشد پس از مدتی فرد دچار دلزدگی جنسی می‌شود.

2- بعد از فعالیت ورزشی

بعد از فعالیت ورزشی

بعد از انجام فعالیت ورزشی سطح  هورمون تستوسترون در بدن افزایش می‌یابد و همین مسئله باعث افزایش میل جنسی می‌شود و تحقیقات نیز نشان داده است که این افزایش سطح تستوسترون در افراد از 15 دقیقه تا یک ساعت پس از آن ممکن است اتفاق بیفتد و به همین دلیل این موقعیت‌ها می‌تواند به عنوان زمان رابطه جنسی مناسب باشد و بهتر خواهد بود اگر پس از یک تمرین ورزشی ملایم به فکر ارتباط جنسی با همسرتان باشید و حتی شاهد عملکرد قابل توجه همسر خود در این مواقع باشید.

مقاله مرتبط: دلایل دیر ارضا شدن زن و راهکارهای حل این مشکل چیست؟

در یک تحقیق در دانشگاه تگزاس نیز پس از 20 دقیقه دوچرخه سواری در زنان، جریان خون در ناحیه اندام تناسلی آنها تا 169% افزایش داشت و با توجه به این مستندات می‌توانیم نتیجه بگیریم که این زمان یعنی بعد از ورزش، رابطه جنسی می‌تواند لذت و رضایت بیشتری برای افراد به ارمغان بیاورد و از جمله ورزش‌هایی که در این زمینه مفید هستند می‌توان به شنا، پیاده‌روی، پیلاتس و یوگا اشاره کرد.

3- روز هشتم تا چهاردهم سیکل قاعدگی

در یک سیکل قاعدگی نرمال که حدودا 28 روز است بدن یک زن تغییراتی را برای باردار شدن به خود می‌بیند و حدودا در نزدیکی روز 14 این سیکل، در پاسخ به هورمون LH یک تخمک از تخمدان جدا می‌شود و بدن زنان نیز در این مواقع به علت بالا بودن میزان استروژن، بیشترین تمایل را به برقراری رابطه جنسی دارد .

در این مواقع  یعنی روز هشتم تا چهاردهم سیکل قاعدگی دریچه مهبل زنان 20 درصد بازتر می‌شود و آمیزش و رسیدن به ارگاسم نیز خیلی بهتر انجام می‌گیرد البته در روز چهاردهم سیکل قاعدگی برای کسانی که قصد بارداری را دارند بهترین زمان رابطه جنسی است و احتمال بارداری در آن روز چندین برابر است و به طور کلی دو هفته پس از قاعدگی بهترین نیز برای رابطه جنسی توصیه شده است.

4- در هنگام صبح و بعد از ظهر

زمان رابطه جنسی

اگرچه همان طور که در بالا گفتیم زمان رابطه جنسی به وقت خاصی محدود نمی‌شود اما طبق مطالعات و تحقیقاتی که انجام شده است هورمون‌ها در طول شبانه روز با میزان متفاوتی ترشح می‌شوند یعنی سیکل شبانه روزی دارند و در این میان هورمون‌‌های جنسی مانند تستوسترون و پروژسترون در زمانهایی مانند 4 تا 6 صبح و در ساعت 3 بعد از ظهر به اوج خود می‌رسند و این گفته‌ها را دکتر آلیسا ویتی متخصص هورمون نیز ثابت کرده و ادعا کرده است که ساعت 3 بعد از ظهر بهترین زمان برای  برقراری رابطه جنسی است.

البته باید گفت چون مردان دارای بیشترین سطح تستوسترون در صبح‌ها و بالا‌ترین سطح پروژسترون  دربعد از ظهر هستند و زنان نیز در حدود ساعت 3 بعد از ظهر  دارای بالاترین سطح کورتیزول و اکسی‌توسین (هورمون عاطفی زنان) و در نهایت بیشترین هیجان و انرژی برای رابطه جنسی هستند پس این زمان‌ها یعنی‌بعد از ظهرها و صبح‌ها با توجه به سیکل شبانه روزی هورمون بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی است.

5- بعد از کار‌های هیجان انگیز و ترسناک

بعضی اوقات به سبب کارهایی که انجام می‌دهیم حس ترس و هیجان زیادی بر ما وارد می‌شود که این هیجانات خود باعث ایجاد حالت شادی و لبخند، تپش قلب، بی‌خوابی و غیره می‌شود و خیلی کم باعث ایجاد حس منفی می‌شود

بنابراین بعد از این هیجانات بهترین زمان رابطه جنسی را می‌توانید تجربه کنید مثلا وقتی شما یک فیلم ترسناک می‌بینید یا کار‌هایی مانند پرش بانجی و ترن هوایی و امثال این‌ها را انجام می‌دهید پس از آن هورمون آدرنالین که مربوط به هیجان و هوش است ترشح می‌شود و درپی آن با افزایش میل جنسی بدن عکس العمل بهتری در برابر رابطه جنسی ایجاد می‌کند پس در این مواقع می‌توانید به انجام عمل جنسی با همسر یا شریک زندگی خود مبادرت کنید و تجربه خوشایندی برای خود ایجاد کنید.

بنابراین اگرچه به ظاهر رابطه جنسی برای رهایی از یک حالت فیزیکی انجام می‌شود اما در واقعیت باید این کار برای پالایش عشق و روح باشد پس باید اجازه دهید برای ایجاد یک رابطه جنسی کشش عشقی مناسب نیز وجود داشته باشد و فقط به فشار جسمی  و افزایش شهوت در خود بسنده نکنید؛ با این شرایط است که شما به آرامش روحی بعد از رابطه نیز می‌رسید.

6- در هنگام ناخوش احوالی و مریضی

زمان رابطه جنسی

شاید شما نیز تعجب کنید و برایتان سوال باشدکه آیا موقع مریضی می‌شود رابطه جنسی خوبی را تجربه کرد؟ جواب این سوال مثبت است و باید گفت که این توصیه بی اساس نیست و موقع مریضی به عنوان زمان رابطه جنسی، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و حتی متخصصان رابطه جنسی را به عنوان یکی از راهکار‌های موثر برای آماده نگه داشتن بدن در مقابل آنفوآنزا و سرماخوردگی می‌دانند و پیشنهاد می‌کنند که این کار به عنوان حامی دستگاه ایمنی انجام شود؛ حتی اگرنتوانید رابطه پر هیجانی نیز داشته باشید ولی سعی کنید با انجام رابطه جنسی ایمنی بدن خود را تقویت کنید.

7- قبل از سخنرانی در یک محفل یا کنفرانسی حیاتی

طبیعی است که افراد قبل از سخنرانی یا کنفرانسی مهم دچار استرس و فشار شوند و از طرفی چون رابطه جنسی باعث کاهش فشار، آرامش اعصاب و کاهش استرس می‌شود پس انجام این کار قبل از ارائه، زمان رابطه جنسی مناسبی است و یافته‌های مختلف نیز این مسئله را ثابت کرده‌اند و ادعا می‌کنند که تجربه رابطه جنسی قبل از سخن گفتن در یک کنفرانس و حضور در یک جمع تا حد زیادی استرس را کاهش داده است و باعث شده است که افراد کمترین میزان اضطراب را تجربه کنند.

8- پس از گذراندن یک روز پر‌استرس و ناخوشایند

زمان رابطه جنسی

اگر می‌بینید یک روز کاری وحشتناکی داشته‌اید و از نظر روحی کاملا نا‌آرام هستید سعی کنید به جای فرو رفتن در خود، سیگار کشیدن و هر واکنش دیگری به این فکر کنید که زمان رابطه جنسی مهمی برای شما است و از آن استفاده کنید انجام رابطه زناشویی همراه با واکنش‌های عاطفی دیگر در این زمان قطعا به شما آرامش می‌دهد و استرس شما را تا چند روز پایین می‌آورد.

9- بعد از یک بحران روحی

اگر مسئله‌‌ای فکر شما را به خود درگیر کرده است و در بحران روحی شدید ی گیرکرده‌اید پس شما در بهترین زمان رابطه جنسی قرار گرفته‌اید البته نه به این معنا که حتما باید رابطه برقرار کنید اما توصیه می‌شود برای رهایی از این بحران برقراری رابطه جنسی می‌تواند بسیار پاسخگو باشد. بنابراین در مواقع بحران‌های روحی به فکر ایجاد رابطه جنسی با همسر خود باشید و اگر هم او این بحران را برای شما به وجو آورده است یک رابطه جنسی تقریبا خشن می‌تواند انرژی شما را تخلیه کند و آرامش از دست رفته شما را بازگرداند.

مطالعات مختلف نیز از این ادعا حمایت می‌کنند و نشان داده‌اند که یک رابطه گرم و پرشور در مواقع عصبانیت و بحران روحی، ناراحتی و اضطراب را کاهش می‌دهد و روحیه شما را تقویت می‌کند.

مقالات مرتبط
نظــرات