مـــرکــز دانلــــــــود

جذابیت جنسی چیست؟ چگونه جذابیت جنسی خود را در رابطه عاشقانه افزایش دهید؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : شنبه 29 اردیبهشت 97 0 نظر
نظرات کاربران :

جذابیت جنسی یکی از انواع جذابیت است که در بین انسان ها و سایر موجودات زنده وجود دارد. این نوع جذابیت هم می تواند به صورت ژنتیکی وجود داشته باشد و هم بوسیله یادگیری مهارت هایی فرد به دلربایی بیشتری دست زند. برای آشنایی با مفهوم جذابیت جنسی و نحوه شیفته کردن دیگران نسبت به خود این نوشته را تا انتها بخوانید.

جذابیت جنسی نوعی از جذابیت است که میل به جنس مخالف و یا علاقه به آن تعریف می شود. جذابیت هم می تواند فیزیکی باشد و هم شامل دیگر ویژگی ها باشد.جذابیت از حس زیبایی شناسی انسان نشات می گیرد. جذابیت فرد می تواند با لباس و عطر و حتی سبک رفتاری می تواند بهبود یابد. باید بیاموزید که جذابیت جنسی موضوعی روانشناختی است و عوامل فرهنگی نیز در آن تاثیر گذار است.

ویژگی های فیزیکی و دیگر ویژگی های فردی باعث می شود که علاقه جنسی ایجاد کند. تغییر سطح هورمون های شیمایی مغز در ماندگاری جذابیت دیگران در ذهن ما تاثیرگذار است.

عوامل اجتماعی و زیستی در جذابیت جنسی

جذابیت جنسی ژنتیکی

جذابیت جنسی جنبه های زیادی دارد. در علم زیست، جذابیت جنسی اساس بقای نسل موجودات زنده است. از لحاظ اجتماعی، جذابیت ابعاد فرهنگی، سیاسی و حتی قانونی و همچنین از نظر اخلاقی، روحی و دینی می توان آن را بررسی کرد.

جذابیت جنسی از لحاظ فرهنگی و اجتماعی در طول زمان تغییر می کند. ترجیحات ژنتیکی و روانشناختی و عوامل فرهنگی در آن تاثیر گذار است.

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را عاشق و مجنون خود کنم

جذابیت جنسی به میزان زیادی به جذابیت ظاهری بستگی دارد، مخصوصا که در اوایل رابطه عاطفی این احساس به میزان زیادی تاثیرگذار است.

  • درک بصری (زیبایی و تناسب اندام، سلامتی فیزیکی)
  • شنوایی (تن صدای فرد)
  • بویایی (عطری که فرد استفاده می کند)

اگر می خواهید جذابیتی در بین دوستان و آشنایان داشته باشید باید به عوامل مختلف آن توجه کنید و مدنظر داشته باشید. استفاده از عطر خوب و  با کیفیت در ذهن دیگران تصویری خوشایند از شما ثبت خواهد کرد و بوییدن عطری که شما استفاده می کنید دیگران را به یاد شما می اندازد. اهمیت جذابیت جنسی در درک بصری و شنوایی و بویایی تاثیر گذار است.

انسان به طور ناخودآگاه جذابیت جنسی را درک می کند و در فرایند یافتن شریک عاطفی و همچنین حفظ رابطه تاثیرگذار است. زمانی که شخصی بخواهد توجه و علاقه شخص دیگری را به خود جلب کند، این ویژگی ها دخیل خواهند بود و طرف مقابل تشویق می شود که وارد رابطه عاطفی شود یا خیر، حتی زمانی که شما در حال گفتن لطیفه ای هستید این جذابیت شما است که توجه دیگران جلب خواهد کرد.

ترجیحات جنسی و نقش هورمون ها

انسان ها تمایل دارند که رفتارها و علایق خود را در زمان های مختلفی به نمایش بگذارند. در زن ها با توجه به فیزیولوژیک بدن آنها می توانند تصمیم گیری بهتری برای ایجاد ارتباط عاطفی و عاشقانه با جنس مخالف داشته باشند.


مقاله مرتبط: روش های تضمینی برای افزایش و پایداری عمر رابطه عاشقانه شما


چگونه جذابیت جنسی خود را در رابطه عاشقانه افزایش دهید؟

اگر احساس می کنید که جذابیت جنسی رابطه عاشقانه شما فروکش کرده است، روش های زیر به شما کمک خواهد کرد تا رابطه عاشقانه شما جان تازه ای به خود بگیرد:

نگاه زیرکانه و جذابی داشته باشید

نگاه زیبا و جذابیت جنسی

مهارت ارتباط چشمی یکی از ویژگی هایی است که در افزایش جذابیت جنسی تاثیرگذار است. بیاموزید که چگونه می تواند با نگاه و غمزه دلربایی کنید و چگونه مدت زمان نگاه کردن به طرف مقابل خود را مدیریت کنید. همچنین لبخند زدن را فراموش نکنید، نگاهی زیبا به همراه لبخند عاشقانه بسیار جذاب خواهد بود. بازخورد دیگران را بررسی کنید و سعی کنید در این زمینه مهارت بیشتری کسب کنید.

جذابیت در صحبت کردن با دیگران

صحبت کردن با جنس مخالف نیاز به مهارت دارد. باید بدانید در چه جایی از فرصت ها استفاده کنید و از چه کلماتی برای جهت دادن به موضوع صحبت خود استفاده کنید. شما باید سرگرم کننده باشید و بتوانید به خوبی سر به سر طرف مقابل خود گذاشته و برای این کار تا جایی که می توانید جواب های گنگ و نامرتبط به سوالات طرف مقابل خود دهید و جواب های واضح و درست و مستقیم ندهید. همچنین از ژست های مختلف در هنگام صحبت کردن استفاده کنید تا بتوانید توجه فرد مقابل خود را بدست آورید.

خداحافظی کردن هم شگرد دارد

جذابیت جنسی در خداحافظی

در زمان خداحافظی به گونه ای این احساس را به طرف مقابل القا کنید که دلتان نمی خواهد که بروید و او را تنها بگذارید.بروی مهارت این کشش و جاذبه باید تمرین کنید. شاید شما روش خداحافظی گرم و با محبت را با هم جنس خود به خوبی می دانید اما آیا به نحوه خداحافظی با جنس مخالف خود فکر کرده اید؟


مقاله مرتبط: مزایای رابطه جنسی و فواید عشق بازی چیست؟ (تعداد رابطه کم باشد یا زیاد؟)


به طرف مقابل بیش از حد نزدیک نشوید

بعضی اوقات از طرف مقابل فاصله بگیرید و برای خودتان زمان را سپری کنید. اگر زمان زیادی را با طرف مقابل بگذرانید احساس دلتنگی ایجاد نخواهد شد و از جذابیت رابطه شما کاسته خواهد شد. پس زمانی را برای فاصله گرفتن های کوتاه مدت در طول روز در نظر بگیرید.

اعتماد به نفس داشته باشید

اعتماد به نفس و جذابیت جنسی

داشتن اعتماد به نفس و کاریزما به جذابیت شما می افزاید. اگر می خواهید جذابیت جنسی بیشتری برای جنس مخالف خود داشته باشید، داشتن اعتماد به نفس و دوست داشتن خود شما را بسیار جذاب خواهد کرد.

معشوقه خود را خوش شانس جلوه دهید

همچنان که رابطه عاشقانه پیش می رود فراموش می کنیم که چقدر خوش شانس بوده ایم که عشق خود را یافته ایم. به دنبال روش هایی باشید که به طرف مقابل خود یادآوری کنید که چقدر فوق العاده هستید مخصوصا زمانی که با افراد دیگر حضور دارید .

سر به سر طرف مقابل بگذارید

سر به سر و جذابیت جنسی

اگر شما چیزی را براحتی بدست آورید ارزش آن را درک نمی کنید، همین موضوع را برای طرف مقابل خود در نظر بگیرید. طرف مقابل خود را دست بیندازید و سر به سرش بگذارید. این موضوع به افزایش جذابیت جنسی شما کمک خواهد کرد.

غیر قابل پیش بینی باشید

هیچ چیزی جذاب تر از این موضوع نخواهد بود که غیرقابل پیش بینی باشید. برای طرف مقابل خود سورپرایزهای مختلفی را طراحی کنید و جایی که انتظارش را ندارد به او هدیه بدهید.

عاشق زندگی خود باشید

عاشق خود بودن و جذابیت جنسی

افراد مثبت، افراد خوشحالی هستند و افراد خوشحال عاشق زندگی خود هستند.سعی کنید بیشتر لبخند بزنید و اینها به جذابیت جنسی شما می افزاید.

زندگی خود را روتین و تکراری نبینید

زندگی سراسر تغییر است و باید این اصل را در خاطر داشته باشید. شما می توانید عاشق دیگران باشید و از دوستی با افراد جدید لذت ببرید و دوستان بیشتری پیدا کنید.

مقالات مرتبط
نظــرات