مـــرکــز دانلــــــــود

روش های پیش قدم شدن رابطه جنسی و بیان کردن درخواست جنسی

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : دوشنبه 30 تیر 99 0 نظر
نظرات کاربران :

داشتن رابطه جنسی سالم یکی از مهم‌ترین پایه‌های زندگی مشترک است. با این حال، در کشور ما هنوز هم صحبت درباره این مسئله ممنوع و تابو است. به همین دلیل، بسیاری از افراد در این مورد درست آموزش ندیده‌اند و نمی‌دانند چگونه به خواسته‌های جنسی خود برسند. چه بسا بسیاری از افراد سال‌ها است که […]

داشتن رابطه جنسی سالم یکی از مهم‌ترین پایه‌های زندگی مشترک است. با این حال، در کشور ما هنوز هم صحبت درباره این مسئله ممنوع و تابو است. به همین دلیل، بسیاری از افراد در این مورد درست آموزش ندیده‌اند و نمی‌دانند چگونه به خواسته‌های جنسی خود برسند. چه بسا بسیاری از افراد سال‌ها است که رابطه جنسی را تجربه می‌کنند اما رابطه آنان کیفیت مناسبی ندارد؛ زیرا نمی‌توانند تمایلات خود را مطرح کنند. در این مقاله نحوه بیان کردن درخواست جنسی را بررسی می‌کنیم.

زنان و بیان تمایلات و درخواست جنسی

اکثراً افرادی که رابطه جنسی را آغاز می‌کنند، مردان هستند. بسیاری از زنان از بیان تمایلات و خواسته‌های جنسی خود دوری می‌کنند. این مسئله می‌تواند مشکلات زیادی را به بار بیاورد. دلایل زیادی وجود دارد که یک زن از ابراز تمایلات جنسی خود خودداری می‌کند. در ادامه به برخی از این دلایل اشاره می‌کنیم:

1- تأثیر فرهنگ و باورهای غلط

در فرهنگ ما ایرانیان باورهای غلطی وجود دارد. این باورها و تفکرات اشتباه موجب می‌شوند بسیاری از افراد خواسته‌های جنسی و طبیعی خود را سرکوب کنند. یکی از این باورها که موجب سرکوب کردن نیازهای طبیعی انسان می‌شود، حیا است. بسیاری از زنان و حتی مردان به دلیل حفظ حجب و حیا از انجام کارهای زیادی دست می‌کشند. این مسئله فقط به بیان درخواست جنسی محدود نمی‌شود.

اکثر کارهایی که مردم ما از انجام دادن آن چشم‌پوشی می‌کنند، عمل بدی نیستند و تنها به خاطر تحت تأثیر قرار گرفتن از این باورها و حرف مردم از آن‌ها دوری می‌کنند. این باورها تا جایی پیش می‌روند که زنان فکر می‌کنند بیان درخواست جنسی به همسرشان کار اشتباهی است و نوعی بی‌حیایی محسوب می‌شود. برخی نیز فکر می‌کنند ممکن است همسرشان راجع به آن‌ها فکر بدی کند.

2- ناز و نیاز

ناز و نیاز

حتماً شما هم شنیده‌اید که می‌گویند: زن ناز است و مرد نیاز! چنین جملاتی نه تنها بار مسئولیت زنان را زیاد می‌کند و آنان را مجبور می‌کند به گونه‌ای از پیش تعیین شده، رفتار کنند، بلکه ظلمی در حق مردان نیز هست. تصور کلی بر این است که زنان همیشه آراسته باشند، دلبری کنند و منتظر بمانند تا کسی سراغ آن‌ها بیاید. از طرفی هم مرد باید قوی و محکم باشد، سراغ کارهای سخت و سنگین برود و مردانگی خود را به این شیوه بروز دهد.

همین باورها موجب می‌شوند که زنان نیاز خود را سرکوب کنند و مردان نیز در بسیاری از موارد به هدفی که از یک رابطه در ذهن دارند، نرسند. مردان هم می‌توانند خسته شوند، گریه کنند، رنجور شوند و گاهی هم برای شریک زندگی خود ناز کنند. آن‌ها هم نیاز به محبت دیدن و دوست داشته شدن دارند. مردان مانند زنان علاقه زیادی به موردتوجه قرار گرفتن دارند.

مقاله مرتبط: چگونه عمل دخول انجام دهیم؟(آموزش+تعداد دخول+ پوزیشن ها)

3- میوه ممنوعه

موردی دیگری که به غلط در بین مردم ما جا افتاده است، ممنوع بودن ابراز عشق است. اگر مردی به زنی ابراز عشق کند و شور و اشتیاق جنسی زیادی داشته باشد، مورد تشویق قرار می‌گیرد و این ویژگی‌ها برای او نشانه برتری محسوب می‌شود. در صورتی که زنان اجازه ابراز عشق ندارند و نمی‌توانند پیش‌قدم شوند، چه برسد به این که بخواهد درخواست جنسی خود را مطرح کند!

این مسئله تا جایی پیش رفته است که زنان از داشتن چنین نیازی احساس گناه می‌کنند و خود را بابت آن سرزنش می‌کنند. داشتن تمایلات جنسی امری طبیعی است و پایه و اساس یک زندگی مشترک سالم است. از ابراز عشق و خواسته خود نترسید.

4- ترس از پذیرفته نشدن

ترس از پذیرفته نشدن

برخی از زنان فکر می‌کنند ممکن است شریک زندگی‌شان درخواست جنسی آنان را پس بزند. برخی از زنان باز هم به علت تفکرات اشتباه احساس می‌کنند همسرشان نباید دست رد به سینه آن‌ها بزند. برای این پاسخ منفی دلایل مختلفی وجود دارد. همه آن‌ها جنبه منفی ندارند و نباید فکر بد به ذهن خود راه دهید. ترس از طرد شدن را کنار بگذارید و هر زمان که احساس کردید به رابطه جنسی نیاز دارید، خواسته خود را با همسرتان مطرح کنید.

شما با همسر خود در طول روز مکالمات زیادی دارید. بارها از او نه می‌شنوید و به او نه می‌گویید اما آن پاسخ‌های منفی به چشمتان نمی‌آید. همین که پای رابطه جنسی به وسط می‌آید، به همه چیز با دید دیگری نگریسته می‌شود. هر جواب منفی به معنای وجود نقطه ضعفی درون شما نیست. گاهی همسرتان منتظر اعلام آمادگی شما است و ممکن است همین تفکرات به ذهن او خطور کند. از طرفی هم شما منتظر اشاره او هستید؛ بنابراین، گاهی پا پیش بگذارید و درخواست جنسی خود را مطرح کنید.

5- علاقه نداشتن به شیوه برقراری رابطه جنسی

برخی از افراد از نحوه برقراری رابطه جنسی ناراضی هستند. از طرفی هم زنان به دلایلی که پیش‌تر ذکر کردیم، خواسته‌های خود را عنوان نمی‌کنند. به همین دلیل، ترجیح می‌دهند به جای بیان شیوه دلخواه خود، از برقراری رابطه خودداری کنند و تا حد امکان از مقاربت دوری کنند.

در یک رابطه جنسی سالم هر دو شخص به یک اندازه از مقاربت لذت می‌برند. به خواسته‌های یکدیگر احترام می‌گذارند و آن قدر با یکدیگر راحت هستند که نوع و شیوه دلخواه خود را بیان می‌کنند. همیشه به یاد داشته باشید که هیچ کسی نمی‌تواند افکار شما را بخواند. همسر شما هم از این مسئله مستثنا نیست. درخواست جنسی خود را با همسرتان مطرح کنید و خجالت را کنار بگذارید.

آیا نیاز جنسی مردان از زنان بیشتر است؟

این تفکر که مردان شور و عطش جنسی بیشتری از زنان دارند، کاملاً غلط است. در واقع، مسائلی که پیش‌تر مطرح شد موجب می‌شوند تا زنان از بیان خواسته‌های جنسی خود خودداری کنند. ذات انسان‌ها با یکدیگر برابر است و کم یا زیاد بودن عطش جنسی هیچ ربطی به جنسیت ندارد. بسیاری از زنان به دلیل این که فکر می‌کنند باید شور و اشتیاق جنسی پایین‌تری نسبت به مردان داشته باشند، خواسته‌های خود را مطرح نمی‌کنند.

چگونه خواسته‌های جنسی را مطرح کنید؟

1- تفاوت‌ها را در نظر بگیرید

همه انسان‌ها با هم متفاوت هستند. ممکن است شما چیزی را بپسندید که همسرتان به آن علاقه‌ای نداشته باشد. بهترین کار این است که به این تفاوت‌ها احترام بگذارید و یکدیگر را بابت خواسته‌های جنسی خود مورد تمسخر قرار ندهید. قطعاً فانتزی‌های جنسی وجود دارند که معقول نیستند و ممکن است یک رابطه سالم را به خطر بیندازند. مسلماً این موارد را باید در خط قرمز خود قرار دهید.

2- خجالت نکشید

درخواست جنسی

یکی از مسائلی که موجب می‌شود زوجین درخواست جنسی خود را مطرح نکنند، خجالت کشیدن است. از خود بپرسید که چرا از همسرتان خجالت می‌کشید؟ مگر یکی از پایه‌های اساسی زندگی مشترک، برقراری رابطه جنسی نیست؟ خواسته‌های جنسی خود را بیان کنید و از مطرح کردن آن‌ها واهمه نداشته باشید. زن و شوهر محرم یکدیگر هستند و باید با هم روراست باشند.

3- سخت نگیرید

بیان درخواست جنسی آن قدرها هم سخت نیست. چیزهایی را که در داستان‌ها خوانده‌اید یا در فیلم‌ها دیده‌اید، کنار بگذارید. کافی است قبل از برقراری رابطه جنسی کمی به سر و وضع خود برسید. با همسر خود حرف بزنید. شرایط او را در نظر بگیرید و برای برقراری رابطه پا پیش بگذارید.

4- اعتماد به نفس داشته باشید

درخواست جنسی

مهم‌ترین چیز در بیان درخواست جنسی داشتن اعتماد به نفس است. یادتان باشد که شما زیبا و ارزشمند هستید. بدن خود را همان گونه که هست بپذیرید و خودتان را دوست داشته باشید. برای سلامت این بدن تلاش کنید. بدن شما همان قدر که به ورزش، غذای خوب، مکمل‌ها، نظافت و… احتیاج دارد، به رابطه جنسی نیز نیازمند است. فردی که به خود علاقه داشته باشد، سعی می‌کند تمام نیازهایش را برآورده کند.

5- نوازش‌های غیرجنسی را بیشتر کنید

هیچ وقت محبت‌های غیرجنسی را فراموش نکنید. برخی از افراد تنها زمانی همسر خود را نوازش می‌کنند و او را در آغوش می‌گیرند که قرار باشد بعد از آن رابطه جنسی برقرار کنند. این مسئله موجب می‌شود احساس بدی به همسرتان دست بدهد و فکر کند صرفاً وسیله‌ای جنسی برای برطرف کردن نیازهای شما است.

نوازش‌های غیرجنسی بیان خواسته‌ها و تمایلات جنسی را راحت‌تر می‌کند؛ زیرا همسرتان می‌داند که به غیر از زمان نزدیکی هم موردتوجه شما قرار می‌گیرد؛ بنابراین، سعی می‌کند در هنگام برقراری رابطه خواسته‌های شما را برآورده کند. پس بدون توقع جنسی، به صورت فیزیکی به همسر خود محبت کنید.

6- فضایی رمانتیک فراهم کنید

درخواست جنسی

به رابطه جنسی با دیدی رمانتیک نگاه کنید. اگر احساس می‌کنید که نمی‌توانید خواسته‌های خود را مطرح کنید، عجله نکنید. ابتدا فضایی عاشقانه فراهم کنید. از شریک زندگی خود تعریف کنید. ویژگی‌های مثبت او را مطرح کنید و به او بگویید که از چه رفتار و اخلاقیات او لذت می‌برید.

به عملی بپردازید که هر دو به انجام دادن آن علاقه دارید. به عنوان مثال، با هم فیلمی عاشقانه تماشا کنید، شام را بیرون از منزل میل کنید و هر از گاهی قرار عاشقانه بگذارید. وقتی فضای عاشقانه ایجاد شود، مطرح کردن خواسته‌های جنسی خود به خود راحت‌تر می‌شود.

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی نحوه بیان کردن درخواست جنسی و رسیدن به این خواسته‌ها پرداختیم. مسائل مختلفی موجب می‌شوند که افراد از بیان تمایلات خود ترس داشته باشند که مهم‌ترین آن‌ها، باورهای غلط و فرهنگ ما است. اگر این تفکرات در جامعه وجود نداشته باشد و افراد با احساس شرم و گناه نسبت به نیاز جنسی تربیت نشوند، دیگر دغدغه‌ای برای مطرح کردن درخواست جنسی خود نخواهند داشت. با این حال، قدم اول برای بیان تمایلات جنسی عشق ورزیدن و احترام به همسر است. محبت کردن موجب می‌شود فضا برای بیان درخواست جنسی فراهم شود.

مقالات مرتبط
نظــرات