مـــرکــز دانلــــــــود

این روش های خاص را انجام دهید تا رضایت جنسی فوق العاده حاصل شود

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : سه شنبه 24 دی 98 0 نظر
نظرات کاربران :

شاید داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش یا رضایت جنسی در ظاهر برای برخی از افراد خیلی اهمیت نداشته باشد و مانند یک موضوع عادی و کم اهمیت جلوه کند اما طبق عقیده روانشناسان رابطه جنسی و رضایت جنسی بعد از آن یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در درجه اول باعث ایجاد حس ارزشمندی […]

شاید داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش یا رضایت جنسی در ظاهر برای برخی از افراد خیلی اهمیت نداشته باشد و مانند یک موضوع عادی و کم اهمیت جلوه کند اما طبق عقیده روانشناسان رابطه جنسی و رضایت جنسی بعد از آن یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در درجه اول باعث ایجاد حس ارزشمندی و عزت نفس می‌شود و علاوه بر اینکه می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند؛ باعث افزایش طول عمر، کاهش افسردگی، باروری و غیره می‌شود بنابراین این موضوع خیلی با اهمیت‌تر از این است که به سادگی ازکنار آن رد شوید.

موضوع رضایت جنسی که در مقالات و پژوهش‌های زیادی مورد بررسی قرار گرفته است به واکنش و رفتار‌های بین دو نفر درگیر در رابطه جنسی بستگی دارد و طبق تحقیقات افراد بسیاری هستند که در ظاهر خود را مانند یک فرد راضی از رابطه جنسی نشان می‌دهند اما در باطن و واقعیت از رابطه خود راضی نیستند و چون رضایت جنسی در نهایت بر امری مانند سلامت عمومی جامعه نیز تاثیر بسزایی می‌گذارد پس باید به بهترین شکل انجام شود.

به همین منظور قصدمان از ارائه این مقاله ذکر رفتار‌ها و واکنش‌هایی است که رعایت و کاربردی کردن آنها باعث افزایش رضایت جنسی و در نهایت امنیت و آرامش در زندگی مشترک می‌شود.

1- برای رابطه جنسی خود برنامه داشته باشید

برای رابطه جنسی خود برنامه داشته باشید

خیلی از افراد فکر می‌کنند که همیشه برای داشتن رابطه جنسی و قبل از آن حس شهوت لازم است اما به عقیده افراد متخصص اینچنین نیست و به گفته زولدبرگ متخصص و درمانگر جنسی باید برای شب‌هایتان برنامه‌ریزی کنید مثلا سعی کنید به نوعی کارهایتان را مرتب انجام دهید که هیچ استرسی نداشته باشید مثلا بچه‌های خود را زود بخوابانید و یک شام سبک سرو کنید تا دغدغه نظافت و ظروف زیاد را نیز نداشته باشید پس می‌توانید طبق برنامه کاری خود به نوعی برنامه‌ریزی کنید که آخر شب بدون استرس کنار هم باشید و در این مواقع حس جنسی خودش به سراغ شما می‌آید و به این طریق رضایت جنسی نیز بیشتر می‌شود.

مقاله مرتبط: آموزش صفر تا صد نزدیکی با همسر و روش‌های جدید ارگاسم جنسی

2- یک فرهنگ لغت جنسی بین خودتان درست کنید

سعی کنید بیشتر از کار‌ها و ترفند‌هایی بهره بگیرید که رابطه جنسی و عاشقانه شما را لذت بخش‌تر می‌کند و برای این هدف نیز روانشناسان درست کردن یک فرهنگ لغت بامزه را پیشنهاد می‌دهند به نوعی که شما یک کلمه یا جمله تحریک کننده را به گوش همسرتان زمزمه کنید و یا بین روز آن را به صورت پیام برای او بفرستید.

سکس‌تراپیست‌ها نیز اثربخشی این روش را تایید کرده‌اند و ادعا می‌کنند که انجام این کار باعث تقویت رابطه جنسی و رضایت جنسی می‌شود.

3- از روی دلسوزی رابطه جنسی برقرار نکنید

از روی دلسوزی رابطه جنسی برقرار نکنید

اگر در پی ایجاد لذت از رابطه جنسی هستید یا رضایت جنسی با شریک زندگیتان را می‌خواهید؛ بهتر است اگر آمادگی رابطه جنسی ندارید سعی نکنید از روی دلسوزی به طرف مقابل این کار را انجام دهید البته انجام این کار برای یک الی دو بار شاید اشکال خاصی نداشته باشد اما نباید سعی کنید همیشه فداکاری کنید و از روی ترحم رابطه جنسی برقرار کنید چون این کار نه تنها رضایت جنسی در پی ندارد بلکه به مانند یک عمل طاقت فرسا برای مغز شما می‌شود و میل جنسی شما را نیز سرکوب می‌کند.

4- با دید مثبت به افزایش سن نگاه کنید

اگر شما نیز مثل آن دسته از افرادی هستید که فکر می‌کنید با افزایش سن مثل سابق برای همسرتان جذاب نیستید و یا اعتماد به نفسی که در مورد بدنتان داشتید به چالش کشیده می‌شود باید این دید را در خود را تغییر دهید و اگر می‌خواهید رضایت جنسی بین شما حاصل شود باید به توافق برسید که در برابر افزایش سن تسلیم نشوید و آن را مانند یادگیری روش‌ها و ترفند‌های جدید برای رابطه‌ای لذتبخش‌تر نگاه کنید و استرسی که در مورد این قضیه دارید را از بین ببرید.

5- به جای فکر کردن به انتظارات سعی کنید خوش بگذرانید

به جای فکر کردن به انتظارات سعی کنید خوش بگذرانید

داشتن رضایت جنسی و لذت بردن از یک رابطه جنسی به منزله این نیست که شما برای جلب رضایت شریک جنسی خود مورد اذیت و فشار زیاد قرار بگیرید و رابطه جنسی هرگز نباید به کاری سخت تبدیل شود بلکه سعی کنید به جای مجبور کردن خود برای جلب رضایت طرف مقابل، به فکر شناخت بیشتر از او و خوش گذراندن در رابطه باشید پس بهتر است تمام تمرکز خود را بر روی خواسته‌ها قرار ندهید.

6- در هر شرایطی سعی کنید از شریک جنسی خود تعریف کنید

تعریف کردن از ظاهر و اندام طرف طرف مقابل یا هر شرایطی که شما به خاطر آن خوشحال می‌شوید به طور غییره منتظره‌ای باعث افزایش لذت و رضایت جنسی می‌شود پس اگر حتی به دلایلی در قیافه یا ظاهر همسرتان تغییری روی داده است باز هم سعی کنید از تعریف و تمجید او دست نکشید البته این کار به معنای این نیست که از هر اشتباهی بگذرید بلکه اگر موقعیتی به طور موقتی ایجاد شده است و کسی مقصر نیست را باید تحمل کنید و در این مواقع صبر داشته باشید.

7- مشکلات خود را قبل از ورود به اتاق خواب حل کنید

مشکلات خود را قبل از ورود به اتاق خواب حل کنید

بعضی اوقات تمامی مشکلات زندگی یا برخی از آنها بخصوص مشکلات اقتصادی از اتاق خواب سردر می‌آورند و شاید این امر ناخواسته روی دهد اما در هر صورت رابطه جنسی را کاملا تحت تاثیر منفی خود قرار می‌دهد. بنابراین سعی کنید قبل از اینکه وارد اتاق خواب خود شوید و یا رابطه جنسی برقرار کنید در مورد مشکلات مالی یا هر مشکل دیگری که دارید صحبت کنید و تدبیری برای آن بیندیشید چون در صورت باقی ماندن آن ممکن است در ذهن یکی از طرفین باعث آزردگی شود و نگرانی حاصل از آن رضایت جنسی را کاهش دهد.

8- به دنبال شناخت علایق همدیگر باشید

برای اینکه بتوانید در رابطه با شریک جنسیتان به لذت بیشتر و رضایت جنسی برسید قبل از هر کاری باید شناخت خود را از او بیشتر کنید یعنی اینکه علاقه‌مندیهای او را بشناسید و برای شناخت آنها تلاش کنید و به این طریق می‌توانید الگوی رفتاری بهتری در مقابل او داشته باشید مثلا اگرمی‌بینید همسرتان یکی از رفتارهای جنسی شما را بیشتر دوست دارد پس آن را برای او فراهم کنید یا اگر او از یک رنگ خاص یا پوزیشن خاصی بیشتر لذت می‌برد پس به او کمک کنید تا هم جنبه‌ی لذت او فراهم شود و هم رضایت بهتری از رابطه جنسی حاصل شود.

9- قبل از رابطه جنسی با هم معاشقه کنید

قطعا هر چقدر طرفین رابطه جنسی قبل از رابطه بیشتر با همدیگر معاشقه کنند؛ لذت بیشتری از رابطه می‌بینند و رضایت جنسی بیشتری برای آنها به ارمغان می‌آید.

در این راستا بهتر است بیشتر زن را مورد توجه قرار دهید چون آنها دارای روحیه لطیف‌‌تری هستند پس نیازمند نوازش و معاشقه بیشتر هستند و مانند مردان نیستند که سعی می‌کنند هر چه سریع‌تر به رابطه برسند اما این معنا نمی‌دهدکه آنها معاشقه لازم ندارند بلکه باید دو طرف به فکر لمس و نوازش همدیگر قبل از برقراری رابطه باشند پس اگر در رابطه یا معاشقه از رفتاری بیشتر لذت می‌برید شریک جنسی خود را مطلع کنید و از او بخواهید که آن کار را بیشتر کند و به جای سکوت و بی‌تحرکی سعی کنید فعال باشید.

10- یک محیط مناسب برای رابطه جنسی در نظر بگیرید

یک محیط مناسب برای رابطه جنسی در نظر بگیرید

شرایط محیطی یکی از مواردی است که تا حد زیادی بر رضایت جنسی تاثیر می‌گذارد و برای اینکه بتوانید این شرایط را به بهترین کیفیت خود ارتقاء دهید باید خیلی از موارد را در نظر بگیرید.

یک اتاق خواب یا مکانی که در آن عمل جنسی انجام می‌شود باید برای افراد دیگر قابل دید نباشد و نور کافی و ملایمی داشته باشد. برای طراحی اتاق خواب مناسب باید رنگ‌های جذاب و تحریک کننده به کار رفته باشد و همیشه بوی مطبوع و خوبی بخصوص در هنگام آمادگی برای رابطه جنسی در آن پخش شود و در نهات با توجه به خلاقیت خود و علایق هر دو شما سعی کنید تزئینات و کار‌هایی که آرامش فضار را بالا می‌برد را انجام دهید.

11- به نکات ایمنی و بهداشتی در هنگام رابطه جنسی دقت کنید

یکی از راههایی‌که استرس را از شما دور می‌کند و باعث می‌شود تا با خیال راحت عمل جنسی را انجام دهید این است که مطمئن شوید نکات بهداشتی و ایمنی هنگام رابطه از جانب هر دو شما رعایت می‌شود و در این مواقع است که رضایت جنسی بیشتری ایجاد می‌شود.

رعایت کردن بهداشت در طول رابطه جنسی باعث جلوگیری از انتقال بیماری و اطمینان بیشتر می‌شود برای مثال در این راستا می‌توانید از کاندوم استفاده کنید.

اگر  بیماری یا علایمی از تبخال در طرفین وجود داشته باشد بهتر است رابطه جنسی برقرار نشود و برای خانم‌ها بهتر است که به طور مکرر از دوش واژینال استفاده کنند و به طور کلی اگر می‌خواهید میل جنسی بین شما کاهش نیابد و به دنبال رضایت جنسی هستید سعی کنید بدن تمیزی داشته باشید و قبل از رابطه دوش بگیرید و مناطق تناسلی خود را با مواد شوینده مناسب شستشو دهید و برای خوشبویی می‌توانید از عطر یا ادکلن استفاده کنید.

فراموش نکنید که بهداشت دهان و دندان، آرایش صورت و دوری از الکل و سیگار نیز از نکاتی هستند که رابطه را برای شما لذت‌بخش‌تر می‌کنند.

مقالات مرتبط
نظــرات