مـــرکــز دانلــــــــود

ارتباط سالم با خواهر شوهر با دانستن ترفند های طلایی

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : سه شنبه 3 بهمن 96 0 نظر
نظرات کاربران :

یک موجود جذاب و کار راه بنداز که با کمی بی سیاستی می تواند به یک دشمن تاریخی تبدیل شود. نزدیک تر از خواهر یا … این انتخاب شماست که با کمی سیاست کدام را برگزینید. مراقب ارتباط خود با خواهر شوهر یا عروستان باشید. این موجودات هدیه های خداوند بر سر راه ما هستند.

پدر، مادر، برادر یا خواهر شوهر جزیی از خانواده من هستند

یرای اکثر عروس ها برقراری ارتباط با خانواده همسرشان به خصوص مادر و خواهر شوهر شان کاری بسیار مشکل و حتی نشدنی است. اما با رعایت یک سری نکات و ترفند این کار جزو راحت ترین و شیرین ترین کارهای یک زندگی مشترک به حساب می آید.

یکی از مهم ترین تکاتی که ما به هنگام بروز مشکل با خانواده یا خواهر شوهر مان باید آن را رعایت کنیم، این است که به هیچ وجه همسرمان را در این قضیه دخالت ندهیم و خیلی دوستانه و محترمانه مشکلتمان را با خانواده همسرمان حل کنیم.

در واقع برقراری ارتباط دوستانه و صمیمی یکی از مهارت های زندگی است، که ما با شناخت اطرافیان و همچنین آشنایی با خصوصیات اخلاقیشان می توانیم به راحتی با آن ها ارتباطی سالم و مناسب داشته باشیم و این مهارت را کسب کنیم.

متعادل رفتار کنیم

خواهر شوهر

بسیاری از خانم ها پس از رفتن به خانه همسر و شروع یک زندگی مشترک نحوه ی برقراری ارتباط درست با خانواده همسرشان به خصوص مادر و خواهر شوهر شان را نمی دانند و همواره نگران این موضوع هستند. نکته ی قابل ذکر در چنین شرایطی این است که ما فقط باید متعادل رفتار کنیم و خودمان باشیم و افراط و تفریط را در رابطه مان راه ندهیم.

گاهی اوقات بعضی از ما برای داشتن رابطه ای صمیمی با خانواده همسرمان، بیش از حد دوستانه و صمیمی رفتار می کنیم. که این روش شاید برای خانواده همسر و یا خواهر شوهر مان و یا حتی اطرافیان این ذهنیت را به وجود آورد که ما سعی بر خود شیرینی و مهربانی ساختگی داریم. و یا گاهی اوقات چنان سرد و خشک رفتار می کنیم که ممکن است همین اخلاق ما پایه گذار بسیاری از مشکلات و کدورت ها در آیند بشود.

پس چه بهتر که برای داشتن یک رابطه سالم با خانواده و خواهر شوهر مان تعادل را در نظر بگیریم و یک رابطه دوستانه و البته در محدوده فامیل خانواده را شکل دهیم.

منعطف باشیم

بسیاری از خانم ها در اوایل ازدواج برای اینکه بتوانند رایطه سالم و صمیمانه ای با مادر و خواهر شوهر شان داشته باشند یک روش خاص را انتخاب میکنند و بر اساس آن روش با خانواده همسرشان ارتباط برقرار می کنند. اما شاید این روش نه تنها کار ساز و درست نباشد بلکه باعث به وحود آمدن مشکلات بزرگ هم بشود. در چنین شرایطی بهتر است که ما منعطف باشیم یعنی راه و روشمان را برای برقراری ارتباط با خانواده و هواه شوهرمان تغییر دهیم.

با خواهر شوهر ، رابطه ای صمیمانه برقرار کنیم

شاید برایمان این سوال پیش بیاید که چرا باید با خانواده به خصوص خواهر شوهر رابطه ای صمیمانه و خوب داشته باشیم؟ از آنجایی که خانواده همسرمان خانواده ما نیز به حساب می آیند پس ما موظف هستیم همانطور که با خانواده خودمان رفتار می کنیم به آن ها نیز همان رفتار را داشته باشیم.

به عبارتی دیگر احترام، احترام می آورد. یعنی اگر ما به عنوان یکی از اعضای خانواده همسرمان به آن ها احترام بگذاریم آن ها نیز موظف هستند که به ما احترام بگذارند.

همچنین دانستن این نکته لازم است که، اگر ما با خانواده و خواهر شوهر مان رابطه ای شاد و دوستانه داشته باشیم، می تواند باعث شود رابطه بین ما و همسرمان نیز آرامش بیشتری داشته باشد و رابطه مان رو به روز عاشقانه تر جلو برود.

تضمین وجود یکی از رکن های مهم به نام خانواده در حمایت های اجتماعی با برقراری رابطه ای مناسب با آن ها

خواهر شوهر

همانطور که می دانیم هر دختر و پسر تا مدتی بعد از ازدواج به حمایت ها و کمک های خانوداه هایشان نیاز دارند تا بتوانند زندگی موفقی را شروع کنند. این که ما با خانواده همسرمان رابطه ای سالم و صمیمیانه برقرار میکنیم در واقع باعث می شویم در هنگام بروز مشکلات و استرس ها در کنار ما باشند و به ما یاری برسانند.


مقاله مرتبط: 5 راز داشتن ازدواج موفق که با افزایش صمیمیت میسر میشود


به عبارتی خانواده همسر حتی برادر یا خواهر شوهر می توانند تکیه گاه های قوی در هنگام بروز مشکلات به حساب بیایند به شرط آنکه ما نیز در هنگام سختی ها کنارشان باشیم و رابطه ای گرم و صمیمی با آن ها برقرار کنیم.

کنترل زندگی مان را خودمان در دست بگیریم

خواهر شوهر

متاسفانه بعضی از خانواده ها بعد از اینکه فرزندشان ازدواج می کند و یک زندگی مشترک را شروع می کنند احساس می کنند که هنوز هم نیاز دارد که او و زندگی اش را کنترل کنند، اما هم خود ما و هم خانواده هایمان باید این نکته را بدانند که حمایت کردن با کنترل کردن کاملا متفاوت است و کنترل کردن زندگی ما توسط خانواده ها می تواند پایه گذار مشکلات بسیار بزرگ در زندگی مشترک ما بشود.

در واقع ما بعد از ازدواج باید مسئولیت های جدیدمان را بپذیریم و استقلال پیدا کنیم، این یعنی ما یک زندگی جدا از مادر یا خواهر شوهرمان یا همچنین همسرمان نسبت به مادر و یا خانواده ما دارد و نباید ما یا همسرمان این اجازه را به دیگران بدهیم که استقلال را از ما بگیرند.

خواهر شوهر یا به عبارتی دیگر مشاور مادر شوهر

خواهر شوهر

از گذشته تا به امروز تا بوده دختر ها سنگ صبور مادر هایشان بوده و هستند و راز ها و درد و دلهایشان را با مادرشان به اشتراک می گذارند. بر این اساس هر چقدر رابطه ما با خواهر شوهر مان بهتر و صمیمانه تر باشد در نتیجه رابطه ما با مادر شوهر، سپس با پدر و همچنین با برادر شوهر مان صمیمانه خواهد شد.

در واقع خواهر شوهر به هنوان یک فرد کلیدی در خانواده همسرمان به حساب می آید که اگر رابطه ای سالم و دوستانه با او داشته باشیم تقریبا نصف راه را رفته ایم و رابطه ای شاداب و سالم با خانواده همسرمان خواهیم داشت.

مرزهای زندگی مشترکمان را برای اطرافیان مشخص کنیم

خواهر شوهر

نکته مهمی که دیگران به خصوص خانواده ها باید بدانند این است که ما در زندگی شخصیمان برای برقراری ارتباط با دیگران یک سری مرز و حد داریم و کسی اجازه ندارد از این مرز عبور کند.

خانواده ما و خانواده همسرمان به خصوص خواهر شوهر باید بدانند که نظارت کردن با دخالت کردن کاملا متفاوت است و هیچ کس حتی از روی دلوزی حق ندارد در زندگی مشترک ما سرک بکشد و یا دخالتی در کار ها و یا مشکلات ما بکند.

بهترین روشی که در این طور مواقع می توانیم به کار بگیریم این است که کاملا محترمانه به مادر، پدر، برادر یا خواهر شوهر مان بگوییم که آن ها می توانند در کنار ما باشند نه اینکه در زندگی شخصیمان دخالت کنند.

نکات طلایی که بهتر است در مورد رابطه با خواهر شوهر یا عروسمان بدانیم

  • چه به عنوان عروس و چه به عنوان خواهر شوهر در هنگام بروز مشکل به هیچ وجه نباید همسر یا برادرمان را در مشکلمان دخیل کنیم و باید کاملا دوستانه و محترمانه بین خودمان آن را رفع و حل کنیم.
  • نباید مشکلاتمان را در میان جمع بیان کنیم، انتقاداتمان نسبت به یکدیگر را بین خودمان بگوییم و نگه داریم.
  • بدون هیچ چشم داشتی به عروس یا خواهر شوهر مان خوبی کنیم و با او صمیمی باشیم.
  • این موضوع را بدانیم که ضربه زدن به خواهر شوهر یا ضربه زدن به عروس باعث خراب شدن و از بین رفتن زندگی خودمان یا برادرمان می شود.
مقالات مرتبط
نظــرات