مـــرکــز دانلــــــــود

چطور سریع دوست اجتماعی جدید پیدا کنیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : سه شنبه 15 اسفند 96 0 نظر
نظرات کاربران :

حتی اگر فردی خجالتی و ساکت هستید شانس شما برای پیدا کردن دوستان جدید به اندازه بقیه هست. فقط کافی هست مهارت خود را در این راه افزایش دهید. پیدا کردن دوست اجتماعی جدید اصولی دارد که در این نوشته از مجموعه تکامل من بخوانید.

همه ما از کودکی افرادی کاملا اجتماعی بزرگ نخواهیم شد اما به این معنی نیست که به اجتماعی بودن علاقه ای نداریم. فقط کمی اجتماعی بودن دشوارتر خواهد بود و البته همه ما توانایی برقراری ارتباط و یافتن دوست اجتماعی را داریم.

قبل از اینکه روی پروفایل تلگرام خود عکس نوشته تنهایی بگذارید این نوشته را انتها بخوانید و بیاموزید که چطور می‌توانید دوست اجتماعی بیابید و جذاب تر و محبوب تر باشید، بدون توجه به اینکه شما حتی فردی خجالتی، محافظه کار و محجوب هستید. پس همراه ما باشید.

 

1. قید و بندهای اجتماعی و ذهنی خود را کنار بگذارید

اگر دائما خود را برای اینکه دوست داشتنی نیستید و تنها هستید سرزنش می‌کنید باید بگوییم که این موضوع را کنار بگذارید. زیرا به طور ناخودآگاه اطرافیان هم متوجه این موضوع می‌شوند و آن‌ها دور از شما می‌ایستند و سعی می‌کنند ارتباط کمتری برقرار کنند. اگر می‌خواهید دوستان جدیدی داشته باشید باید اول این موضوع «خواستن دوستان جدید» را خودتان باور کنید.

افراد خجالتی تمایل دارند که از ارتباطات اجتماعی دوربمانند زیرا فکر می‌کنند بازخورد منفی از محیط احتمالا دریافت می‌کنند. پس برای اینکه دچار چنین رفتاری نشوید تحلیل‌های پیش داوری نداشته باشید و بگذارید شرایط خودش پیش برود.


مقاله مرتبط: رازهای طلایی در انتخاب دوست منحصربفرد چیست؟


به خودتان بگویید که اجتماعی هستید، حتی اگر در ابتدا به این موضوع باور ندارید، هرچه بیشتر با خودتان تکرار کنید، توانایی بیشتری در پیدا کردن دوست اجتماعی خواهید یافت، بعد از مدتی تعامل با دیگران برایتان آسان تر خواهد شد.

لیستی از ویژگی‌های مثبت خود بنویسید، اصلا مهم نیست که چه کسی هستید، حتما ویژگی‌های مثبتی دارید که به شما در پیدا کردن دوست‌های جدید کمک خواهد کرد. ویژگی‌هایی مانند صداقت، بامزه بودن، باهوش بودن و به چیزهای خیالی مانند پولدار بودن و یا بیش از حد خوشتیپ بودن فکر نکنید.

 

2. برای پیدا کردن دوست اجتماعی باید ذهنیت مثبت داشته باشید

هرکسی دوست دارد با افراد خوش مشرب، مثبت اندیش و خوشحال وقت بگذراند. به یاد داشته باشید که منفی بودن یک انتخاب هست، هیچ کسی محکوم به منفی بودن نشده است. فقط کافی هست کمی در طرز تفکر خود تغییری ایجاد کنید.

برای هر فکر منفی، یه فکر مثبت جایگزین کنید. فرقی نمی کند کجا هستید و چه کاری انجام می‌دهید، فقط یک جنبه مثبت از زندگی خود پیدا کنید. مثبت بودن در زمان صحبت کردن با دیگران بسیار مهم است و هیچ کسی دوست ندارد با افرادی که دائما از وضع مالی بد و یا بدبختی صحبت می‌کنند هم‌کلام باشد. مخصوصا در زمانی که با افراد جدید آشنا می‌شوید چنین صحبت‌هایی اصلا مناسب نیست.

در صحبت کردن با دیگران جنبه‌های مثبت و روشن زندگی خود را تعریف کنید و می‌بینید که دیگران چطور به شما جذب خواهند شد و می‌خواهند که درباره شما بیشتر بدانند.

 

3. از قضاوت کردن رفتار و اعمال دیگران دست بکشید

اول از همه این موضوع را همیشه در ذهن داشته باشید که «هیچ کسی کامل نیست.» اگر منتظر این هستید که با افراد عالی در زندگی خود روبرو شوید مطمئن باشید که زمان آن هیچوقت فرا نمی رسد. البته منظور ما این نیست که هرکسی را دوست اجتماعی خود بدانید.

مقالات مرتبط:  چطور دوست خوب پیدا کنیم تا قدر ما را بداند؟

دوستان شما قرار نیست کاملا مانند شما باشند و توانایی خود را در برقراری ارتباط با افرادی که تفاوت‌های رفتاری و سلایق متفاوت دارند را بالا ببرید. فقط به خاطر اینکه کسی علایق کاملا مشابه شما ندارد هرگونه ارتباط را با وی قطع کنید این درست نخواهد بود. فقط به این موضوع بیندیشید که در چند ساعت هم کلام شدن با این افراد چه چیزهایی بدست خواهید آورد.

 

4. برای یافتن دوست اجتماعی، اصیل و با شخصیت باشید

اگر می‌خواهید که دوستان واقعی و طولانی مدت داشته باشید، باید دیگران را به درون زندگی خود راه دهید و اعتماد دو طرفه را شکل دهید. احوال دیگران را بپرسید و با دقت گوش دهید که چه چیزهایی به شما می‌گویند. حمایت خود را از آن‌ها اعلام کنید و همیشه اطلاعات و حرف‌های افراد را به شکل راز پیش خود نگه دارید.

 

5. پشت سر دوستان خود با دیگران صحبت نکنید

بیاموزید که چگونه با دیگران تعامل نزدیک داشته باشید و سخنان آن‌ها را پیش خود نگه دارید. اگر بحثی با دوستان خود داشتید خودتان را جای آن‌ها قرار دهید و از زاویه دید آن‌ها موضوع را بررسی کنید. همدردی کردن را بیاموزید زیرا توانایی کنترل کردن خود در زمان عصبانیت، حسادت و حتی آزردگی خاطر را به شما می‌بخشد.

 

6. به زبان بدن خود در شرایط مختلف تسلط داشته باشید

اگر در یک مهمانی و یا یک رویداد اجتماعی حضور داشته باشید زبان بدن شما نشان دهنده چیزهای زیادی درباره شما خواهد بود. دستان خود را بروی سینه جمع نکنید و در گوشه‌ها نایستید و به گوشی موبایل خود خیره نشوید. اینها فقط چند مورد از چیزهایی هست که درباره زبان بدن به شما گفتیم.


مقاله مرتبط: تکنیک های ارتباط کلامی: چگونه صحبت را شروع کنیم؟


حتما لبخند بزنید زیرا به دیگران نشان می‌دهید که پذیرای حضور آن‌ها هستید و جذابیت بیشتری پیدا می‌کنید. حتی اگر در حال حاضر کمتر لبخند می‌زنید سعی کنید تمرین کنید تا عادت شما شود.

 

7. با غریبه‌ها بیشتر صحبت کنید و دوستانه برخورد کنید

دوست اجتماعی جدید

اگر می‌خواهید دوست اجتماعی بیابید پس بهتر است اول به این موضوع فکر کنید که بین زندگی اجتماعی و زندگی کاری ، زندگی دانشجویی و تحصیلی و … خود تفاوتی قائل نشوید. شما باید شخصیتی اجتماعی و دوستانه در همه ابعاد زندگی داشته باشید. به دیگران سلام کردن را تمرین کنید و با هرکسی روبرو می‌شوید دوستانه برخورد کنید.

 

8. آغازگر فعالیت‌های اجتماعی و مشترک با دیگران باشید

اینقدر منتظر نباشید تا دیگران با شما تماس بگیرند و برای یک تفریح کوچک برنامه ریزی کنند. خودتان دست به کار شوید و با دوستان خود تماس بگیرید و برای تفریحات و کارهای مختلفی برنامه ریزی کنید. اگر چنین کاری انجام ندهید به عنوان فردی گوشه گیر و بدون علاقه به دوستی شناخته خواهید شد.

مقالات مرتبط:  پادکست: کاریزماتیک چیست؟ و 5 رازی که برای جذابیت باید بدانید

فعالیت‌های مشترک بیشتری با دیگران داشته باشید تا یافتن دوست اجتماعی برای شما راحت تر گردد. همیشه از دوستان خود بخواهید که با افراد جدیدی بیایند تا دایره دوستان خود را گسترش دهید.

 

9. برای پیدا کردن دوست اجتماعی ، به فرصت‌های جدید بله بگویید

هر موقعیت جدید یک فرصت برای یک دوست اجتماعی جدید هست. اگر کسی از شما درخواست کرد که با او به جایی بروید که می‌خواهد همراهش باشید بله بگویید.

البته در انتخاب دوستان خود همیشه دقت کنید و بدانید شما را احتمالا با چه افرادی آشنا خواهند کرد و به دنبال خلق فرصت‌های جدید باشید، سرگرمی‌های جدید انتخاب کنید، به تیم‌های ورزشی بپیوندید و به مکان‌های جدید سفر کنید.

فعالیت‌هایی را قبول کنید که افرادی شبیه خودتان و بالاتر در آن احتمال حضورشان وجود داشته باشد.

مقالات مرتبط
نظــرات