مـــرکــز دانلــــــــود

چگونه شخصیت قوی و منحصر بفرد داشته باشیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : یکشنبه 10 تیر 97 2 نظر
نظرات کاربران :

بعضی از افراد نسبت به کسانی دیگر دوست داشتنی‌ تر هستند و یکی از دلایل این امر شخصیت منحصر به فرد آن‌ ها است. ما در طول روز از اصطلاح شخصیت بسیار استفاده می‌ کنیم. اما تا به حال به این فکر کرده‌ اید که برای داشتن یک شخصیت قوی باید چکار کنیم؟یا چگونه شخصیت […]

بعضی از افراد نسبت به کسانی دیگر دوست داشتنی‌ تر هستند و یکی از دلایل این امر شخصیت منحصر به فرد آن‌ ها است. ما در طول روز از اصطلاح شخصیت بسیار استفاده می‌ کنیم. اما تا به حال به این فکر کرده‌ اید که برای داشتن یک شخصیت قوی باید چکار کنیم؟یا چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟

برای توصیف یک شخصیت قوی معیارهای بسیار زیادی وجود دارد. شما می‌ توانید بر روی بهبود شخصیت خود کار کنید و شخصیت خود را به بالاترین درجه برسانید. در این مقاله 18 مورد از راهکارهایی را ارائه خواهیم کرد تا به کمک آن بتوانید شخصیت قوی داشته باشید.

برای داشتن یک شخصیت قوی باید:

1- صادق و درستکار باشید

برای داشتن شخصیت قوی صادق و درستکار باشید

صداقت عنصر کلیدی داشتن یک شخصیت قوی است. به دیگران نشان دهید که در اعمال خود صادق هستید و اعمال شما با حرف‌ های شما یکی است. به عنوان مثال اگر شما به همسر خود قول می‌ دهید در یک روز خاص کار خاصی را برای او انجام دهید، برای او چیزی بخرید و یا از شغل او حمایت می‌ کنید حتماً این کار را انجام دهید تا صداقت و در نهایت شخصیت خود را زیر سوال نبرید.


مقاله مرتبط: آیا میدانید رازهای نهفته در شخصیت مردان جذاب چیست؟


2- خود آگاهی خود را بیشتر کنید

خود آگاهی به معنی پرداختن به شناخت خود در سطحی عمیق‌ تر است. با آگاهی از خویشتن می‌ توانید بدانید که رفتار‌ها و ایده‌ های شما از کجا شکل می‌ گیرد و به شما حس بهتری برای ساختن شخصیت قوی می‌ دهد. هر روز زمانی را برای سوال کردن از خود اختصاص دهید. شما از خود سوال بپرسید که وقتی کسی از من شکایت کرد، واکنش من چگونه باشد و یا هنگام به وجود آمدن درگیری چگونه رفتار خود را بهبود بدهم.

همچنین مدیتیشن یک راه عالی برای به دست آوردن خودآگاهی است. شما می‌ توانید با استفاده از یک اپلیکیشن و خواندن یک کتاب در مورد مدتیشین بر روی خود تمرکز بیشتری انجام دهید.

4- مسئولیت‌ اشتباهات خود را بپذیرید و آن‌ ها را اصلاح کنید

برای داشتن شخصیت قوی مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرید و آنان را اصلاح کنید

هر کسی در طول زندگی خود اشتباهاتی را مرتکب خواهد شد، اما نحوه حل آن شخصیت او را نشان می‌ دهد. رفتار شما در برابر اشتباهاتتان صادقانه باشد. بسته به وضعیت، شاید لازم باشد که عذرخواهی کنید و یا رفتار خود را تغییر دهید. همچنین راه‌ هایی را پیدا کنید که بتوانید رابطه خود را متعادل سازید. در هر صورت شما باید مسئولیت خطاهای خود را بپذیرید.

مقالات مرتبط:  چطور با چند قدم آسان جذابیت رفتاری را در دست بگیریم؟

3- در رفتارهای خود یکپارچگی داشته باشید

یکپارچگی در رفتار بدین معنی است شخصیتی که شما دارید درست است. اگر رفتاری های شما با باورهای شما مطابقت نداشته باشد همیشه احساس ناخوشایندی دارید. شما باید ارزش‌ ها و اخلاق شخصی خود را بدانید و به آن‌ ها احترام بگذارید و تصمیم‌گیری‌ های خود را بر اساس این ارزش‌ ها انجام دهید.

5- با فکر و برنامه کاری را انجام دهید و ریسک آن را در نظر بگیرید

برای داشتن شخصیت قوی با فکر و برنامه کاری را انجام دهید و ریسک آن را در نظر بگیرید

دلایل مختلفی برای ریسک کردن مانند افزایش اعتماد به نفس و یافتن مسیرهایی جدید برای موفقیت وجود دارد. اما هنگامی که در زندگی ریسکی انجام می‌ دهید باید خطرات و واکنش‌ های احتمالی حاصل از آن را نیز محاسبه کنید و هیچوقت در مورد کاری که به آن فکر نکرده‌ اید، غرق نشوید. کسی که این گونه رفتار کند داری شخصیت قوی است و در کار خود موفق خواهد شد.

8- شهرت و اعتبار خود را حفظ کنید

شهرت و اعتبار هر کس یکی از دارایی‌ ها و ثروت‌ های اوست؛ زیرا سال‌ ها طول می‌ کشد تا شهرت خوبی را برای خود به دست بیاورید. اما شهرت و اعتبار می‌ تواند در عرض چند دقیقه از بین برود. مردم همیشه عاشق کسانی هستند که دارای شهرت خوب و در رفتار خود یکپارچگی عمل دارند. هر کس باید سعی کند برای حفظ اعتبار و شهرت خود تلاش کند. همیشه به خود احترام بگذارید و به یاد داشته باشید شاید کسانی باشند که از اعمال و رفتار شما الگو می‌ گیرند.

6- صبور بودن را تمرین کنید

برای داشتن شخصیت قوی صبور بودن را تمرین کنید

طبیعی است که گاهی احساس بی‌ قراری کنید. شاید شما در برخی از کارها به خاطر نداشتن صبر ضرر کرده‌ اید. اما شما باید در همه کارها صبر پیشه کنید. برای این منظور باید از لنز شخصیت دیگری به مسائل بنگرید تا بتوانید به یک شخصیت قوی و صبور در زندگی برسید.


مقاله مرتبط: 10 دلیل که چرا متفاوت بودن شما را خاص می‌کند؟


13- حقیقت‌ ها را ببیند

همه افراد طرافدار حقیقت هستند. کسانی که حقیقت تلخ را بیشتر از یک دروغ آرام می‌ پسندند، قطعاً دارای شخصیت قوی هستند. افرادی که قوی هستند و منطقی فکر می‌ کنند همیشه در مورد چیزهایی که شک دارند به دنبال حقیقت هستند به همین دلایل در پایان رفتار و عمل آن‌ها درست‌ تر است. کسانی که شخصیت قوی دارند و بدون هیچ‌ گونه تعصب فکر می‌ کنند همیشه به دنبال خوشبتی در همه سطوح زندگی خود هستند.

7- با همه مهربان و با محبت باشید

با همه مهربان و با محبت باشید

مودب بودن همیشه مورد پسند عامه مردم است؛ زیرا مردم همیشه قدردان رفتارهای خوب هستند. همه ما نسبت به افرادی که دوست داریم مودب و مهربان هستیم. اما چالش اصلی این است که با افرادی که دوست ندارید همان‎گونه رفتار کنید و با آن‌ ها نیز مهربان و با محبت باشید. اگر واقعا شما این‌گونه رفتار می‌ کنید، پس واقعاً توانسته‌ اید تا حد زیادی شخصیت خود را تقویت کنید و در نزد افراد نزدیک خود دارای شخصیتی قوی هستید.

9- اعتماد به نفس داشته باشید

برای داشتن شخصیت قوی اعتماد به نفس داشته باشید

اعتماد به نفس بسیار جذاب بوده و کسی که دارای اعتماد به نفس است دارای شخصیت قوی است. اعتماد به نفس یک امر طبیعی است و هیچ کسی با اعتماد به نفس متولد نشده است. اما در مقابل می‌ توانیم یاد بگیریم چگونه اعتماد به نفس خود را بالا برده و به خودمان عشق بورزیم و افتخار کنیم.

مقالات مرتبط:  اعتماد به نفس پایین را چگونه از بین ببریم؟

در طول زندگی ممکن است در اثر اتفاقات مختلف اعتماد به نفس ما لطمه ببیند و یا مقدار آن کاهش پیدا کند. اما ما باید تلاش کنیم از شکست‌ ها درس بگیریم و اعتماد به نفس خود را بالا ببریم و این کار قطعاً به زمان نیاز دارد. علاوه بر این ضروری است که به جای بزرگنمایی شکست‌ ها بر روی موفقیت‌ های هر چند کوچک خود تمرکز کنیم و این بهترین راه برای افزایش اعتماد به نفس است و در نهایت شما به یک شخصیت قوی که همه افراد دوست دارند تبدیل خواهید شد.

10- سخنرانی کنید و خجالت نکشید

برای داشتن شخصیت قوی سخنرانی کنید و خجالت نکشید

شما می‌ توانید شخصیت خود را با گرفتن مسئولیت‌ های بیشتر به شخصیتی قوی تبدیل کنید. این باعث خواهد شد که آگاهی خود را بیشتر کنید و دید بهتری را پیدا کنید. با نگاهی به نحوه برقراری ارتباط با دیگران شروع کنید، اگر می‌ ترسید صحبت کنید تلاش کنید تا صدای شما شنیده شود. برای این که سخنور خوبی باشید در جلسات مختلف شرکت کنید و ایده‌ های خود را به طور واضح بیان کنید در این صورت افراد پاسخگو حرف‌ های شما خواهند بود.

14- منطقی رفتار کنید

رفتارهای غیر منطقی بخشی از خلق و خوی بشر است. برخی از افراد نسبت به دیگران احساسی‌ تر هستند و گاهی اوقات ممکن است اقداماتی غیر منطقی از آن‌ ها سر بزند. اگر نتوان در مقابل این اقدامات مقابله کنید به راحتی روابط خود را با دیگران از دست می‌ دهید. گاهی اوقات ممکن است که ما با ترس، غم و اندوه دست و پنجه نرم کنیم، اما همه چیز به خود ما بستگی دارد که آیا برده ترس و دلهره باشیم و یا بر آن‌ ها غلبه کنیم.

11- همدرد و همدل خوبی باشید

همدرد و همدل خوبی باشید

همدلی یکی از مهمترین و ارزشمندترین ویژگی‌ های شخصیت قوی است. همدلی و همدردی است که یک انسان را می‌ سازد و این یک واقعیت است که همه ما باید قبول کنیم. یکی از تصورات اشتباه این است که بعضی از افراد تصور می‌کنند که نشان دادن همدلی و همدردی باعث تضعیف آن‌ها خواهد شد و این کاملاً اشتباه است؛ زیرا تنها افراد قوی می‌ توانند همدل و همدرد خوبی باشند. اگر شما با دوستان خود همدردی و همدلی کنید آن‌ ها نیز شما را دوست دارند و در مقابل به شما محبت و همدلی خواهند کرد.

15- همیشه آرام باشید

آرامش مسیرهای بسیاری را برای شما در زندگی به ارمغان می‌ آورد؛ زیرا آرامش باعث تمرکز بر روی هدف ‎ها و در نتیجه به ثمر نشستن آن‌ ها خواهد بود. بدون شک آرامش یکی از ویژگی‌ های افراد با شخصیت قوی است. اگر شما بتوانید افکار، احساسات و عقاید خود را آرام و با آرامش بیان کنید، قطعاً همه اطرافیان شما در مورد شما تجدید نظر خواهند کرد و شما را دوست خواهند داشت.

12- شجاع باشید و به عقب نگاه نکنید

برای داشتن شخصیت قوی شجاع باشید و به عقب نگاه نکنید

ترس یک حالت طبیعی هر فردی است، همه ما از لحاظ ژنتیکی این‌ گونه برنامه‌ ریزی شده‌ ایم که در شرایط حساس ترس داشته باشیم و هر فردی در طول زندگی حداقل یک بار ترس را لمس کرده است. اما ما می‌ توانیم در این مواقع با شجاعت، بر ترس خود غلبه کنیم. اگر شما تصمیم دارید یک شخصیت قوی داشته باشید قطعاً این کار بهترین تصمیم است. موانع استرس خود را به چالش بکشید و بر آن‌ ها غلبه کنید و هیچوقت فرار نکنید، نگران نباشید و به خود اعتماد کنید.


مقاله مرتبط: چگونه می توان به یک پسر جذاب دوست داشتنی تبدیل شد؟


16- قدردان و شکر گذار باشید

قدردانی و شکرگذاری بخش مهمی از قدرت شخصیت هر فرد است؛ زیرا نشان دهنده آگاهی نسبت به اطراف خود است. قدردانی و شکرگذاری باید بخشی از زندگی روزمره شما باشد. شما همچنین می‌ توانید کارهایی که نسبت با آن قدردان و شکرگذار هستید یادداشت کنید، مثلاً شما می‌ توانید بنویسید که امروز فرصتی برای کمک به حیوانات برای من پیش آمد و سپاسگزارم که توانستم این کار را به خوبی انجام دهم.

17- فکری باز داشته و به دنبال چیزهای جدید باشید

داشتن فکری باز به شما اجازه می‌ دهد که چیزهای جدیدی را یاد بگیرید. هر دفعه‌ ای که چیزی جدید یاد می‌ گیرید، شما به فردی قوی‌ تر تبدیل خواهید شد. هیچوقت برای یادگیری چیزهای جدیدتر متوقف نشوید و به دنبال فرصت‌ هایی برای آن باشید. شما می‌ توانید در محل کار در مورد تخصص خود یاد بگیرید. به عنوان مثال به رئیس خود بگویید که شما دوست دارید در مورد حسابداری بیشتر یاد بگیرید و به من اجازه دهید در جلسه امروز شرکت کنم.

18- بر روی اهداف خود تمرکز کنید

تعیین واضح اهداف به شما در تعیین اولویت‌ های زندگی کمک بسیاری می‌ کند. اگر بر روی اهداف خود تمرکز کنید شما به یک فرد قوی تبدیل خواهید شد. اگر کاری را انتخاب کردید و بر روی آن تمرکز کردید همیشه تلاش خود را برای اتمام آن انجام می‌ دهید. برای مثال شما می‌ خواهید زبان انگلسیی را یاد بگیرد باید بر روی هدف خود تمرکز کنید، و راه‌ های رسیدن به آن را جستجو کنید. برای یادگیری زبان انگلیسی می‌ توانید یک کلاس خوب و دوره آنلاین بروید و یا یک نرم‌افزار همانند روزتا استون را تهیه کنید.

مقالات مرتبط
نظــرات

2 دیدگاه

    2 دیدگاه

    1. رضا

      سلام ببخشيد ميشه ويژگي هاي يک مردي که به بلوغ فکري و پتخگي اجتماعي رسيده و ارتباط با دختر رو ياد به من بديد متاسفانه تو اين موضوعات ضعيف هستم و کدوم مقاله هاي شما مناسب هستن براي موضوعات من؟