مـــرکــز دانلــــــــود

نشانه های مشکلات رابطه عاطفی و پایان رابطه دوستی

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 96 0 نظر
نظرات کاربران :

هر رابطه عاطفی فراز و نشیب‌هایی دارد اما به عنوان کسی که وارد رابطه عاطفی شده‌اید باید بدانید که اگر با مشکلات رابطه عاطفی مواجه می‌شوید چگونه آنها را تشخیص دهید و به سرعت در پی رفع آن‌ها برآیید. این نوشته به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

وقتی که مشکلات متعددی داشته باشید روابط عاطفی پیچیده و بعضا ناخوشایند می‌شود. یافتن علت مشکل در رابطه عاطفی کمی سخت و دشوار خواهد بود. هرچند براحتی می‌توانید با شریک عاطفی خود درباره مشکلات صحبت کنید و گاهی اوقات اتمام رابطه عاطفی و تنها بودن راه حل ماجرا خواهد بود. حتی بعضی وقت ها اعتراف به مشکلات رابطه خودش جرات می‌خواهد. در این نوشته نشانه های مشکلات رابطه عاطفی را بخوانید.

۱. اگر شما از زندگی در خانه ی خود لذت نمی‌برید

نشانه های مشکلات رابطه عاطفی

مهم نیست که چه کاری انجام می‌دهید، شما روزهای خوب و بدی خواهید داشت. رابطه عاطفی شما نیز تفاوتی ندارد. اگر در خانه خود احساس راحتی ندارید این یکی از نشانه های مشکلات رابطه عاطفی خواهد بود. اگر بحث و مشاجره در خانه شما بیشتر شده است سعی کنید به افراد فضای بیشتری برای تنها بودن بدهید.


مقاله مرتبط: راهنمای عملی برای پایان دادن به رابطه عاشقانه


شاید به طور موقت تنها بودن راه حلی برای ایجاد آرامش مجدد باشد اما در بلند مدت این راه مناسب نخواهد بود، مشکلات در رابطه عاطفی زندگی را به کام شما تلخ خواهد کرد و باید به خودتان توجه کنید و کاری انجام دهید تا دوباره خوشحالی به زندگی شما بازگردد.

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را جذب و وابسته خودم کنم

۲. اگر شما خودتان نیستید و از این بابت احساس ناراحتی دارید

اگر زمانی از خودتان خوشتان می‌آید و زمانی به خود علاقه مند نیستید این یکی از نشانه های مشکلات رابطه عاطفی با دیگران برای شما خواهد بود. چرا چنین مشکلی برای شما بوجود آمده تا در همه حال خودتان را دوست نداشته باشید؟ آیا شریک عاطفی شما دلیل این کار شده است. اگر دچار چنین وضعیتی شده اید باید بدانید که آخر دنیا نرسیده اید و باید با خودتان و شریک عاطفی تان این موضوع را حل کنید و این به عهده خود شما خواهد بود.

شما باید بتوانید با خودتان در همه حال راحت باشید. همه ی رفتارهای خود را بپسندید، از راه رفتن تا نگاه کردن و نفس کشیدن و حرکت کردن و چیزهای دیگر که مخصوص خود شما است. اگر عاشق کسی شده اید که چنین احساسی را به شما نمی بخشند می‌توانید با فردی باشید که شما را همانگونه که هستید بخواهد. بالاخره ۷ میلیارد آدم روی کره زمین است و کسی پیدا می‌شود که شما را تماما به همین شکلی که هستید بخواهد.

۳.  اگر شما ناخودآگاه به دنبال تجسس در زندگی طرف مقابل هستید

اعتماد کامل پایه هر نوع رابطه عاطفی خواهد بود و تنها راه کسب چنین اعتمادی حفظ احترام برای طرف مقابل خواهد بود. اینکه بخواهید در همه جا طرف مقابل خود را کنترل کنید این خود یکی از نشانه های مشکلات رابطه عاطفی خواهد بود.

وقت آن رسیده که رفتارهای خود را در این زمینه اصلاح کنید. دولت ها شاید در زندگی خصوصی افراد جاسوسی کنند زیرا به همه مردم نمی شود اعتماد کرد اما رابطه عاطفی چنین موضوعی را ندارد. اگر سعی در جاسوسی طرف مقابل خود را دارید به این علت خواهد بود که به وی اعتماد ندارید. بله درست است که شک داشته باشید و براحتی همه چیز می‌تواند عجیب باشد اما اگر دائما چنین ذهنیتی دارید بدانید که رابطه عاطفی شما دچار مشکل شده است و شاید به پایان رابطه عاطفی خود نزدیک می‌شوید.

۴. اگر شما خود را فرد متعهدی نمی‌دانید

نداشتن احساس تعهد یکی دیگر از نشانه های مشکلات رابطه عاطفی است، وقتی شما در رابطه بلند مدتی با کسی هستید تعهد موضوع مهمی خواهد بود. البته پیدا کردن دلیل برای نداشتن تعهد بسیار آسان است. اگر زنی بخواهد تعهد مردی را بسنجد به او خواهد گفت که باردار شده است و واکنش طرف مقابل خود را می‌سنجد. اگر مرد جذب موضوع نشود به این معنا خواهد بود که شما را به اندازه کافی دوست ندارد و بهتر است رابطه خود را به پایان برسانید.

اگر می‌خواهید تعهد خود را نشان دهید حلقه نامزدی تهیه کنید و در انگشت دست خود قرار دهید. نشانه ای که به شما این موضوع را یادآوری می‌کند که متعهد به فردی هستید اما اگر به فرد مقابل خود متعهد نیستید زمان با ارزش خود را برای آن تلف نکنید و رابطه عاطفی شما باید چیزی باشد که شما را به جلو پیش ببرد و اگر قرار نیست به جایی برسد رابطه خود را خاص ندانید.

۵. اگر شما زندگی شادتری را بدون شریک عاطفی خود تصور می‌کنید

داشتن رویا در زندگی هیچ مشکلی ندارد. هرکسی در زندگی خود لیستی از افراد مشهور را دارد که به آنها علاقه مند است و این موضوع کاملا عادی است. اما اگر احساس می‌کنید که زندگی بدون شریک عاطفی تان برایتان خوشایند تر خواهد بود این خود یکی از نشانه های مشکلات روابط عاطفی خواهد بود. شما در چنین زندگی شاد نخواهید بود زیرا همیشه باید شریک عاطفی تان در رویاهای شما حضور داشته باشد.


مقاله مرتبط: 5 نشانه از پایان رابطه عاشقانه و 5 دلیل برای اینکه چرا باید ادامه دهید


به زندگی موفق خود فکر کنید و ببینید آن را چگونه متصور می‌شوید. آیا فرد دیگری را در کنار خود می‌بینید؟ اگر در ماجراجویی های زندگی شریک عاطفی خود را در کنار خود نمی بینید چرا به رابطه خود پایان نمی دهید؟

۶. اگر بیشتر از اینکه عاشق طرف مقابل خود باشید احساس رنجش از وی دارید

یکی از نشانه های مشکلات روابط عاطفی داشتن احساس رنجش و آزردگی خاطر از طرف مقابل است. اگر بجای احساس عاشق بودن احساس رنجش خاطر از طرف مقابل دارید باید بدانید که رابطه شما دچار مشکل شده است و زندگی لذت زیادی برای شما نخواهد داشت. اگر هر دو طرف در چنین شرایطی بسر می‌برید شاید بهتر باشد به رابطه عاطفی خود پایان دهید و مسالمت آمیز از یکدیگر فاصله بگیرید.

۷. اگر شما احساسات خوب گذشته خود را دائما مرور می‌کنید

یادآوری گذشته مشکلی ندارد اما اگر دائما چیزهایی که در گذشته اتفاق افتاده است را سعی می‌کنید بخاطر بیاورید این خود یکی از نشانه های مشکلات در روابط عاطفی خواهد بود و زندگی خوشایندی نخواهید داشت و بهتر است به دوستی خود پایان دهید. وقتی شما نمی توانید واکنش های احساسی طرف مقابل را مانند سابق تشخیص دهید شاید تنها بودن گزینه ی بهتری باشد.

مقالات مرتبط
نظــرات