مـــرکــز دانلــــــــود

۳۰ نکته برای اینکه همین حالا کنترل زندگی تان را در دست بگیرید

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : جمعه 10 شهریور 96 0 نظر
نظرات کاربران :

همیشه تغییر در تصمیمات کوچک و روزانه باعث می شود که ما در مسیر موفقییت قرار بگیریم و در انتها به موفقیت های بزرگ برسیم. بهرحال آینده ی شما از امروز شما می‌گذرد و اگر بتوانید تک تک روزهایتان را به نحو احسن زندگی کنید٬ درست تصمیم بگیرید و درست انتخاب کنید٬ قطعا موفقیت در دسترس شما خواهد بود. با مجموعه تکامل من همراه باشید تا این ۳۰ نکته خیلی اساسی و مهم کنترل زندگی‌تان را در دست بگیرید و به اهدافی که می‌خواهید سریعا دست پیدا کنید.

1.ببینید که در کجای زندگی گیر افتاده اید. برای در دست گرفتن کنترل زندگی تان تصمیمات جدیدی برای تغییر و حرکت رو به جلو بگیرید که از وضعیت موجود خارج شوید حتی اگر این تصمیم برای سخت هست. عمل کردن تنها راه چاره برای مقابله با ترس هایتان و حرکت به سمت وضعیت بهتر  و در دست گرفتن کنترل زندگی‌تان هست.

 

۲.با بررسی کارهای روزانه٬ خود را از دید فردی خارجی نگاه کنید. با این کار خود را بهتر می‌شناسید . آیا فردی را که می‌بینید دوست دارید؟ اگر اینطور نیست بهتر است برای کنترل زندگی، رفتارها و تصمیمات روزانه خود را تغییر دهید.

 

۳.بهترین نقطه قوت خود را پیدا کنید و از این نقطه قوت در حرفه خود استفاده کنید٬ اگر این کار را انجام دهید به احتمال زیاد علاقه ی خود را در فعالیت هایتان پیدا می‌کنید.

 

 فراموش نکنید همیشه مثبت فکر کنید و مثبت حرف بزنید، حتی در تنهایی‌تان

۴. از صحبت کردن در میان جمع هراس دارید؟ بهترین کار این هست که خود را برای این کار آماده کنید و تمرین های زیادی انجام دهید. قطعا شما نیز می‌توانید سخنران خوبی شوید. فراموش نکنید که با خودتان رو راست باشید و مثبت حرف بزنید. شما از پس این کار قطعا بر می‌آیید.

 

سخنرانی یاد بگیرید و کنترل زندگی تان را در دست بگیرید

۵.شب ها خوب بخوابید. خواب ۸ ساعته و به اندازه ی کافی به عملکرد بالای ذهن کمک زیادی می‌کند و همچنین بدن شما آمادگی بالایی برای فعالیت های زیاد در طول روز و کنترل زندگی تان خواهد داشت. متخصصان ۸ ساعت خواب را برای همه افراد توصیه کرده اند.

 

۶.وب سایتی که برای کسب و کار خود ساخته اید در بهترین شکل خود هست؟ اگر نیست به فکر طراحی بهتر برای آن باشید. در رونق کسب و کار شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

 

 ۷.برای پیشرفت کسب و کار خود حد موفقیت تعیین کنید. آیا می‌توانید به آنها دست پیدا کنید؟ بهتر هست گام های نزدیک و کوچکی را تصور کنید و سعی کنید به آنها برسید و از آنها عبور کنید تا کنترل زندگی تحت اختیار شما باشد.


مقاله مرتبط:


 

 اهداف و آرزوهایت را روی کاغذ بنویس تا کنترل زندگی راحت تر گردد و موفقیت برای تو ملموس٬ دست یافتنی و قابل تصور باشد.

۸.برای رسیدن به موفقیت بنویسید که چه اهدافی دارید و هر هدف چگونه قابل دستیابی هست و در چه زمانی به آن می‌توانید برسید. با این کار دید خود را برای قدم برداشتن و تصمیم گیری و کنترل زندگی راحت تر می‌کنید.

اهداف را روی کاغذ بنویس

۹.همیشه یک دفترچه به همراه خود داشته باشید. اگر ساعت ۳ صبح فکر فوق العاده ای به ذهنتان رسید آن را یادداشت کنید و بعدا به طور کامل درباره جوانب مختلف آن فکر کنید. یک دفترچه می‌تواند مانند جعبه ی پر از پیشنهادات مختلف برای شما باشد٬ همیشه ذهن خود را برای دریافت ایده های نو باز و آماده نگه دارید. این کار به کنترل زندگی تان کمک زیادی می‌کند.

 

۱۰.به خاطره ای خوب فکر کنید. وقتی که ذهن تان به شدت درگیر افکار مختلف هست یادآوری خاطره ای خوش به آرامش و کاهش استرس شما کمک زیادی می‌کند و همچنین لبخند را بر لبان شما می‌نشاند.

 

مقالات مرتبط:  قدم به قدم تا رسیدن سریع به فکر مثبت و حال خوش زندگی

 

۱۱. وقتی که شدیدا درباره چیزی احساس شما می‌گوید که غلط هست و شما مخالف آن هستید٬ سازش نکنید.

 

۱۲.عاشق یادگرفتن چیزهای جدید شوید.

 

۱۳.برای افرادی که بیشترین ارتباط را با آن ها دارید دستنوشته بنویسید.

 

۱۴. دوستان و یا خانواده ی خود را دور یکدیگر جمع کنید. بعضی وقت ها دعوت دیگران برای یک تفریح و سرگرمی دسته جمعی باعث اتفاقات خوب زیاد بعدی می‌شود و همچنین روابط شما پایداری بیشتری پیدا می‌کند.

 

 ۱۵.دانش آموز شغل خود باشید. سعی کنید هر روز چیزی جدید در شغل خود پیدا کرده و یاد بگیرید.

 

از قربانی کردن و یا از دست دادن چیزهای کم و موقت و غیر ضروری برای دستیابی به اهداف بزرگتر نه بترس و نه مغرور باش. 

 

۱۶. به رویاها و آرزوهای خود متعهد باشید. فقط افراد موفق هستند که به اهداف خود وفاداری کامل دارند. از قربانی کردن و یا از دست دادن چیزهای کم و موقت برای دستیابی به اهداف بزرگتر نترسید و هم چنین از این کار نیز زیادی مغرور نشوید.

۱۷.به حرف های منتورها (استادهای باتجربه ی کسب و کار) گوش کنید. در حرفه ای خود از افراد مورد اعتماد و با تجربه حرف شنوی داشته باشید. سعی و خطا و تجربه نه تنها زمان را از شما می‌گیرد همچنین هزینه ای زیادی برای شما ایجاد می‌کند.

 

۱۸.برای کارهای خود ضرب الاجل یا وقت نهایی مشخص کنید. در یک چارچوب زمانی مشخص کارهای خود را انجام دهید. قدم های اولیه را صحیح بردارید تا کنترل زندگی را بدست بگیرید و به اهداف بزرگ بهتر و راحت تر برسید.

 

۱۹.اگر خود را با شور و اشتیاق نشان دهید بزودی فردی با شور و اشتیاق خواهید بود.

 

۲۰.در شروع هر کاری٬ پایان آن فعالیت را در ذهن خود تصور کنید.

 

۲۱.با موزیک از خواب برخیزید. بجای زنگ هشدار از موزیک استفاده کنید.

 

۲۲.در طول روز چندین بار از خود بپرسید که «این کاری که در حال انجام آن هستم آیا من را به اهداف بزرگ در زندگی ام می‌رساند؟»

 

۲۳.ساعات تماشای تلویزیون را به یکی دو ساعت در هفته کاهش دهید.

 

 ۲۴.برای هر روز٬ از روز قبل برنامه ریزی کرده باشید و همچنین برای هفته ی خود از قبل برنامه داشته باشید.

 

اگر هر روز، خودت را در مسیر موفقیت تصور نکنی٬ موفق نخواهی شد. 

۲۵.رسیدن به موفقیت به بودن در مسیر آن بستگی  دارد. اگر ندانید که شکست خوردن چیست و یا با خارج شدن از مسیر موفقیت فکر کنید که می‌توانید موفق شوید کمی دور از ذهن خواهد بود. برای رسیدن به موفقیت تلاش زیادی کنید٬ ریسک کنید٬ خود را در مسیر موفقیت قرار دهید٬ فقط با این کار هست که بالاخره موفق خواهید شد.

۲۶.اعتماد به نفس داشته باشید.تصمیم بگیرید که با اعتماد به نفس باشید و خوش مشرب و سرحال باشید و کمتر نگران باشید. اکثر افراد موفق چنین نگاهی را در خود ایجاد کرده اند.

 

۲۷.برای خود بیانیه ی ماموریت موفقیت بنویسید. تشریح کنید که در سال جاری اهداف شما چیست و از چه طریقی به آنها خواهید رسید.

 

۲۸.برای کنترل زندگی اولویت بندی کنید. چه چیزهایی برای شما مهم تر از بقیه ی چیزها هست؟ اگر چندین چیز مختلف برای شما ارزش یکسانی داشته باشد قطعا نمی‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید و در مسیر بهترین انتخاب ها قرار نمی‌گیرید.

 

۲۹.احساسات مختلف را تجربه کنید. بفهمید که عشق٬ غم٬ درد چیست.

 

۳۰. هر روز را طوری زندگی کنید که انگار آخرین روز هست. از خود بپرسید: آیا برای پایان آماده هستم ؟ آیا تمام چیزهایی که می‌خواسته ام را انجام داده ام ؟ آیا شخصی که می خواستم شده ام ؟

 

هر روز شما می‌تواند متفاوت باشد و تغییرات جدیدی در خود بوجود بیاورید. قدرت تغییر و یادگیری خود را از یاد نبرید. انسان تقریبا این توانایی را دارد که از پس هر کاری بربیاید. چندین بار موارد بالا را مرور کنید و اگر فکر می‌کنید که فراموش می‌کنید آن ها را یادداشت کنید.

مقالات مرتبط
نظــرات