مـــرکــز دانلــــــــود

مزایای رابطه جنسی و فواید عشق بازی چیست؟ (تعداد رابطه کم باشد یا زیاد؟)

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 بهمن 98 0 نظر
نظرات کاربران :

شاید برای شما نیز سوال باشد که مزایای رابطه جنسی چیست؟ آیا می‌تواند به بهبود سلامت جسمی فرد کمک کند؟ آیا در زندگی شخصی واجتماعی به افراد کمک خاصی می‌کند؟ آیا تاثیری بر جنبه‌های مختلف زندگی از جمله جنبه جسمی و روحی روانی دارد؟ در پاسخ به این سوال‌ها باید گفت به طور قطع رابطه […]

شاید برای شما نیز سوال باشد که مزایای رابطه جنسی چیست؟ آیا می‌تواند به بهبود سلامت جسمی فرد کمک کند؟ آیا در زندگی شخصی واجتماعی به افراد کمک خاصی می‌کند؟ آیا تاثیری بر جنبه‌های مختلف زندگی از جمله جنبه جسمی و روحی روانی دارد؟

در پاسخ به این سوال‌ها باید گفت به طور قطع رابطه جنسی دارای فواید و مزایای بسیاری برای زنان و مردان است و علاوه بر  اینکه لذت و حس خوبی برای افراد به ارمغان می‌آورد فواید زیادی نیز به دنبال دارد و طبق تحقیقات علمی نیز این مسئله اثبات شده است به طوری‌که آقای دیویدسون روان که یک درمانگر جنسی است می‌گوید مزایای رابطه جنسی در حد حس یا گمان نیست بلکه فراتر از آن است و تاثیرات شگرف رابطه جنسی بر سلامتی و بهبود کیفیت زندگی از نظر روانی و جسمی امری ثابت شده است.

در این مقاله نیز هدف اصلی بیان مزایای رابطه جنسی بر روی جسم و روح و روان افراد است و سعی می‌کنیم در این راستا مهم‌ترین آنها را برای شما ذکر کنیم و به افزودن دانش شما در این زمینه کمک کنیم.

آموزش تخصصی سیاست های زنانه+ جذب و وابسته کردن نامزد و دوست پسر

1- باعث جوان ماندن و شادابی پوست می‌شود

باعث جوان ماندن و شادابی پوست می‌شود

برقراری رابطه جنسی که همراه با عشق باشد باعث تولید هورمون رشد در بدن می‌شود که به عنوان دومین فاکتور مهم در حفظ جوانی شناخته شده است و روانپزشکان بالینی اعتقاد دارند زنان و مردانی که رابطه جنسی مرتب دارند به طور میانگین بین 5 تا 7 سال جوانتر به نظر می‌رسند. با برقراری رابطه جنسی گردش خون در بردن افزایش و در پی آن اکسیژن رسانی به سطح پوست نیز بالا می‌رود و سرانجام پوست شفاف می‌شود و حتی آثاری مانند افتادگی پوست و لکه کاهش می‌یابد و دلیل این امر این است که کلاژن سازی بیشتر می‌شود.

و یکی دیگر از مزایای رابطه جنسی منظم این است که باعث می‌شود خانم‌ها عادت ماهانه منظم‌تری را تجربه کنند و سلامت عمومی بدن را در آنان افزایش می‌دهد پس در نهایت باعث می‌شود پوست شاداب و سالمی داشته باشند.


مقاله مرتبط: این روش های خاص را انجام دهید تا رضایت جنسی فوق العاده حاصل شود


2- میل جنسی را افزایش می‌دهد

یکی از مزایای برقراری رابطه جنسی به طور مرتب افزایش میل جنسی در افراد است چون وقتی رابطه جنسی برقرار می‌شود به خاطر اینکه در زنان مواردی مانند جریان خون، کشش واژن و لیز شدن  افزایش پیدا می‌کند بنابراین احساس خوبی در آنها ایجاد می‌شود و برای برقراری رابطه جنسی بعدی مشتاق می‌شوند و لورن اشترایشر استادیار زنان و زایمان دانشگاه نورث وسترن نیز ادعا می‌کند برقراری رابطه جنسی خود باعث افزایش و بهبود رابطه می‌شود.

3- باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود

باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود

یکی دیگر از مزایای رابطه جنسی این است که باعث می‌شود پادتن‌های زیادی در بدن ترشح شود و افراد به بیماری‌های معمولی مانند سرماخوردگی کمتر دچار شوند این پادتن‌ها در بدن باعث مقاومت در برابر میکروب‌ها، ویروس‌ها و سایر عوامل بیماری‌زا می‌شوند.

طبق گفته محققان نیز ارتباط جنسی برای یک الی دو بار در هفته و به طور منظم سیستم ایمنی و سیستم قلبی عروقی را تقویت می‌کند و همچنین باعث کاهش وزن، تناسب اندام و بهبود تعادل جسمی در افراد می‌شود.

4- مانند ورزش عمل می‌کند

در هنگام برقراری رابطه جنسی بدن از عضلات مختلف خود استفاده می‌کند و دقیقا مانند حرکات ورزشی این عضلات را به کار می‌گیرد و در کنار آن ضربان قلب را نیز افزایش می‌دهد.

برقراری رابطه جنسی باعث می‌شود که هر فرد در دقیقه حدود 5 کالری انرژی مصرف کند و در نوع خود یک ورزش عالی برای بدن محسوب می‌شود و اگر به طور منظم رابطه جنسی برقرار شود باعث تعادل بهتر و انعطاف‌پذیری نیز می‌شود و آثار آن بر بدن مانند یک نوع ورزش اعمال می‌شود و به حداکثر خود می‌رسد.

5- باعث کنترل استرس می‌شود

باعث کنترل استرس می‌شود

پایین آمدن فشار خون و کاهش استرس یکی ازمزایای رابطه جنسی منظم است وپژوهشی که بر روی زنان در حالت پر استرس انجام شد نشان داد آنهایی که اخیر رابطه جنسی را تجربه کرده بودند برخورد سالم‌تری در مقابله با استرس داشتند.

کسانی که رابطه جنسی منظمی با همسر خود دارند نسبت به کسانی که رابطه جنسی ندارند به طور معمول فشار خون دیاستولی کمتری پیدا خواهند کرد و در نهایت فشار خون سالم‌تر و استرس کمتری را تجربه می‌کنند.

6- احساس درد را کاهش می‌دهد

از دیگر مزایای رابطه جنسی این است که می‌تواند درد ناشی از بیماری را کاهش دهد مثلا اگر قبل از عادت ماهانه انجام شود تا حدودی درد زن را تسکین می‌دهد و همچنین به کاهش درد در بیماری‌هایی مثل آرتریت روماتوئید، سردرد، شکم درد و غیره کمک می‌کند و این کاهش حس درد در اصل به دلیل ترشح هورمون اکسی‌توسین است که سطح آندورفین‌های بدن یا مواد ضد درد طبیعی را فزایش می‌دهد.

تحقیقی که بر روی گروهی از زنان انجام شد نیز این ادعا را ثابت کرد در این تحقیق زنان هورمون اکسی توسین را استشمام کردند و پس از آن انگشت دست آنها را زخم کردند و در نتیجه آنها درد را با کاهش 50 درصدی حس کردند.

7- صمیمیت را افزایش می‌دهد

صمیمیت را افزایش می‌دهد

تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته نشان داده است در زنانی که رابطه جنسی دارند و توسط همسرشان در آغوش گرفته می‌شوند هورمون اکسی‌توسین افزایش می‌یابد. هورمون اکسی‌توسین به هورمون محبت نیز معروف است که پس از رسیدن به اوج لذت جنسی ترشح آن در بردن زنان بیشتر می‌شود و در پی آن حس سخاوتمندی، صمیمیت و اعتماد در آنان افزایش می‌یابد.

8- خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می‌دهد

از مهمترین مزایای رابطه جنسی برای مردان این است که خطر ابتلا به سرطان پروستات با برقراری رابطه جنسی منظم در آنان کاهش می‌یابد و دلیل این امر نیز به انزال‌های به موقع ربط دارد و در مردانی که در هفته 5 بار و یا بیشتر انزال می‌شود این خطر ابتلا به سرطان پروستات تا درصد زیادی کاهش می‌یابد.

9- باعث خواب راحت‌تر می‌شود

مزایای رابطه جنسی

از مزایای رابطه جنسی بر روی بهبود خواب قطعا نمی‌توان غافل شد چون در حین ارتباط جنسی و در حین ارگاسم هورمون اکسی‌توسین ترشح می‌شود و و بعد از رابطه جنسی نیز هورونی دیگر تحت عنوان هورمون پرولاکتین (هورمون القاء آرامش) ترشح می‌شود که هر دو این هورمون‌ها باعث می‌شوند شما سریع‌تر بخوابید و کیفیت خوابتان خیلی بهتر شود.

10- باعث افزایش میزان باروری و کاهش خطرات احتمالی آن می‌شود

اگرچه فعالیت منظم جنسی از طرفی باعث تنظیم دوره قاعدگی و متعادل کردن هورمون‌های جنسی در زنان می‌شود و در زنان قدرت باروری را بیشتر می‌کند اما مزیت دیگری که دارد این است که به مردان نیز کمک می‌کند تا اسپرم تازه‌تری تولید کنند و در این باره محققان می‌گویند اگر فاصله بین دو رابطه جنسی متوالی بین دورز طول بکشد اسپرم تازه‌تر و با کیفیت‌ترخواهد بود و رابطه جنسی با فاصله زمانی حدود 10 روز کیفیت اسپرم را تا حد زیادی پایین می‌آورد.

بنابراین اگر می‌خواهید بچه‌دار شوید نباید از مزایای رابطه جنسی منظم غافل باشید و فقط در حین تخمک‌گذاری و یا بافاصله‌های زاید رابطه جنسی برقرار کنید بلکه با ارتباط جنسی منظم اسپرم‌های خود را تازه نگه دارید.

رابطه جنسی منظم علاوه بر افزایش میزان باروری، خطرات احتمالی آن مانند سردرد، تشنج، ورم دست و پا، تهوع و غیره را نیز بهبود می‌دهد.

11- باعث سلامت دندان می‌شود

مزایای رابطه جنسی

از جمله مزایای رابطه جنسی که شما را متقاعد می‌کند به طور منظم و حدود یک الی دوبار در هفته رابطه جنسی برقرار کنید این است که به سلامت دندان‌های شما کمک شایانی می‌کند و دلیل این امر نیز وجود مواد معدنی مانند کلسیم و روی در مایع منی است که در بسیاری از دهانشویه‌ها نیز وجود دارند و روی ریشه دندان تاثیر بسزایی دارد.

12- قدرت تحلیل و حافظه مغز را بالا می‌برد

اگر شما نیز به دنبال این هستید تا روشی پیدا کنید که به کمک آن قدرت تفکر تحلیلی و حافظه خود را بهبود دهید بهتر است از رابطه جنسی منظم غافل نشوید چون با این کار نورون‌ها در قسمت هیپوکموس مغزی که مسئول ذخیره خاطرات است افزایش می‌یابند و در نهایت حافظه و مغز تقویت می‌شود.

13- حمله قلبی را کاهش می‌دهد

مزایای رابطه جنسی حمله قلبی را کاهش می‌دهد

مطالعات روی افرادی که حداقل دو بار در هفته رابطه جنسی داشته‌اند نشان داده است که خطر حمله قلبی در آنها نصف دیگران بوده است و از مزایای رابطه جنسی در ارتباط با قلب و عروق این است که به سالم ماندن سیستم قلبی شما کمک میکند؛ چون در ضمن اینکه رابطه جنسی باعث افزایش ضربان قلب می‌شود؛ باعث تعادل سطح تستوسترون و پروژسترون نیز می‌شود پس دور شدن از رابطه جنسی با بیماری‌های قلبی نیز رابطه مستقیمی پیدا می‌کند حتی خطر ابتلا به پوکی استخوان را نیز در فرد افزایش می‌دهد.

14- باعث تقویت عضلات لگن و بهبود کنترل مثانه می‌شود

چون رابطه جنسی مانند یک ورزش عمل می‌کند بنابراین عضلات قاعده لگنی در زنان را تقویت کرده و در نهایت بر روی بهبود کنترل مثانه و کنترل بی‌اختیاری‌های ادراری در زنان در سنین بالا کمک زیادی می‌کند.

انقباض و انبساط عضلات لگن یکی از مزایای رابطه جنسی است که علاوه بر اینکه زنان را از اثرات سوء مثانه در سن بالا نجات می‌دهد؛ باعث می‌شود که طرفین در حین رابطه جنسی لذت بیشتری کسب کنند و در نهایت حس رضایت بیشتری از رابطه جنسی برای آنها حاصل شود.

مقالات مرتبط
نظــرات