مـــرکــز دانلــــــــود

مرد زندگی ایده ال چه ویژگی‌هایی دارد؟ (نشانه مرد خوب)

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : یکشنبه 1 تیر 99 0 نظر
نظرات کاربران :

آرزوی هر زنی است که با بهترین مرد روی زمین وارد زندگی شود. مسلماً از روی چهره نمی‌توانیم تشخیص دهیم چه کسی مرد زندگی است. گاهی زندگی چندساله هم نمی‌تواند این شناخت را تضمین کند. ممکن است تشخیص یک مرد واقعی برای شروع زندگی کار سختی باشد اما با دانستن ویژگی‌های یک مرد خوب و […]

آرزوی هر زنی است که با بهترین مرد روی زمین وارد زندگی شود. مسلماً از روی چهره نمی‌توانیم تشخیص دهیم چه کسی مرد زندگی است. گاهی زندگی چندساله هم نمی‌تواند این شناخت را تضمین کند. ممکن است تشخیص یک مرد واقعی برای شروع زندگی کار سختی باشد اما با دانستن ویژگی‌های یک مرد خوب و مستقل به راحتی می‌توانید شخص ایده ال خود را پیدا کنید. در این مقاله ویژگی‌هایی را که یک مرد زندگی خوب می‌تواند داشته باشد، بررسی می‌کنیم.

آیا خودمان ایده ال هستیم؟

قبل از این که ببینیم یک مرد خوب و مناسب برای ازدواج چه کسی است، باید به این سوالات پاسخ دهیم که آیا خود ما عالی و بی‌نقص هستیم؟ آیا ما ویژگی‌های شخصیتی مناسبی داریم که در دید یک مرد، ایده ال به نظر برسیم؟ همیشه ابتدا خود را به چالش بکشید و سپس ویژگی‌های دیگران را سبک سنگین کنید.

پس از این که برای خودشناسی گام برداشتید، سراغ بررسی نشانه‌های یک مرد زندگی خوب بروید. نکته‌ای که قابل ذکر است این است که انتظار نداشته باشید در مدت زمانی کوتاه تمام ویژگی‌های شخصیتی یک فرد را بشناسید. این کار نیاز به زمان و تعامل دارد. همیشه هم به این مسئله دقت کنید که هیچ کس کامل نیست و همگی در کنار هم برای رشد شخصیتی و سعادت باید تلاش کنیم.

 

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را مجذوب و وابسته خودم کنم

1- مهم‌ترین ویژگی یک مرد ایده ال: صداقت

مهم‌ترین ویژگی یک مرد ایده ال صداقت

صداقت باید حرف اول را در زندگی مشترک بزند. حتی دروغ مصلحتی هم نباید جایگاهی در میان زن و شوهر داشته باشد. یک مرد زندگی خوب در مورد کمبودهای زندگی، دوستان و روابطش، مسائل کاری و مالی و… دروغ نمی‌گوید. اگر مشکلی وجود دارد، شما هم باید از آن مطلع باشید. اگر دچار خطا شده است، بهترین کار این است که با شما صادق باشد.

اگر مردی از شما خواستگاری کرده است و در دوران آشنایی به سر می‌برید. حتماً به صداقت او توجه کنید. آیا در مورد شغلش با شما صادق است؟ آیا در مورد خانواده‌اش به شما حقیقت را می‌گوید؟ با تحقیق کردن به پاسخ بسیاری از این سوالات می‌رسید. در نهایت، نتایج تحقیقات خانواده را با پاسخ‌های خواستگارتان تطبیق دهید و میزان صداقت او را بسنجید.


مقاله مرتبط: چطور شوهر خوب جذب کنم؟ ویژگی های شوهر خوب چیست؟


2- روابط خانوادگی گرم و صمیمی

همیشه به رفتار مرد موردنظر خود با خانواده‌اش توجه کنید. فردی که مرد زندگی باشد، روابط گرم و صمیمی با اعضای خانواده‌اش دارد. برای او مهم است که با خانواده‌اش وقت بگذراند و در کارها به آن‌ها کمک کند.

به نحوه صحبت کردن او در مورد خانواده‌اش توجه کنید. ببینید چگونه در مورد اعضای خانواده خود نظر می‌دهد. اگر یکی از اعضای خانواده با او تماس بگیرند، چگونه پاسخ می‌دهد. مردان اصولاً با خانواده خود همان گونه رفتار خواهند کرد که با والدین و برداران و خواهران خود رفتار می‌کنند.

3- به نحوه رانندگی او توجه کنید

به نحوه رانندگی او توجه کنید

شاید کمی تعجب کنید اما نحوه رانندگی یک فرد می‌تواند نشان دهد که او چقدر مرد زندگی است. البته این امر ربطی به سرعت و موارد این چنینی ندارد. به لحظه‌ای توجه کنید که یک عابر، مخصوصاً فردی مسن یا زنی به همراه فرزندش می‌خواهد از خیابان عبور کند.

آیا او ترمز می‌کند تا آن فرد رد شود؟ یا سرعتش را زیاد می‌کند تا رانندگان دیگر برای او توقف کنند؟ افرادی که خانواده‌دوست هستند و برای خانواده خود ارزش قائل می‌شوند، همیشه در رانندگی این موارد را رعایت می‌کنند.

4- حمایت کردن از همسر تحت هر شرایطی

هیچ وقت یک مرد زندگی واقعی پشت همسرش را خالی نمی‌کند. اگر اتفاقی بیافتد، از همسرش حمایت خواهد کرد. در بحث‌ها از او دفاع می‌کند. اگر همسرش بخواهد کاری را شروع کند، ادامه تحصیل دهد و … از جانب او تشویق می‌شود. یک مرد خوب و ایده ال همیشه طرفدار پروپاقرص همسرش است و او را دست‌کم نمی‌گیرد.

5- او احساسش را نسبت به همسرش بیان می‌کند

او احساسش را نسبت به همسرش بیان می‌کند

یک مرد زندگی واقعی همیشه به همسرش می‌گوید که چقدر دوستش دارد. او از ابراز احساسات نمی‌ترسد. نه تنها در رفتار عشق و علاقه‌اش را نشان می‌دهد، بلکه همیشه به زبان می‌آورد که چقدر به همسرش علاقه دارد. بسیاری از مردان از بیان احساسات خود طفره می‌روند. اشکالی ندارد همسر شما احساساتش را بیان نکند، اما تنها حسی را که باید بروز دهد، ابراز علاقه به شما است و نباید استثنایی در این مورد وجود داشته باشد.

6- آیا غیرت داشتن نشانه مردانگی است؟

غیرت ویژگی و احساسی است که در فرهنگ ما جاافتاده است و آن را به مردان نسبت می‌دهیم. بارها دیده‌ایم که بسیاری از زنان به خاطر به اصطلاح غیرتی بودن همسرشان، از انجام بسیاری از کارها منع شده‌اند. کارهایی که انجام دادن آن‌ها هیچ ایرادی ندارد اما با این حال، برخی از زنان کشورمان به این دلیل محدود می‌شوند و از دستیابی به آرزوهایشان بازمی‌مانند.

غیرت همان کنترل کردن است. بسیاری از زنان از این که همسرشان «غیرتی» است، خوشحال و خرسند هستند، اما نمی‌دانند که تفکرات مردسالارانه جامعه در ذهن آن‌ها ریشه کرده است و خودشان خواستار اسارت هستند. یک مرد واقعی هیچ وقت به خودش اجازه امر و نهی کردن به همسرش را نمی‌دهد، چه برسد به این که بخواهد او را محدود یا کنترل کند.

7- مثبت اندیشی و باور به خود

مثبت اندیشی و باور به خود

مردی که اعتماد به نفس ندارد، نمی‌تواند دیدی مثبت به زندگی داشته باشد. باور به خود موجب عزت نفس می‌شود. مردان منفی‌باف از پس کارهای ساده خود برنمی‌آیند چه برسد به حل مسائل و مشکلات زندگی مشترک!

مرد زندگی با اعتماد به نفس و باور به خود می‌تواند در کنار شما زندگی زیبا، مستقل و آبرومندی بسازد. به طرز تفکر یک مرد نسبت به مشکلات دقت کنید. آیا او سریع دچار احساس بدی می‌شود و کاسه چه کنم چه کنم به دست می‌گیرد یا سعی می‌کند آرامش خود را حفظ کند و برای مسئله پیش آمده راه حلی پیدا کند؟ مردان مثبت‌اندیش انرژی خود را به همسرشان هم منتقل می‌کنند و هر دو می‌توانند به شادی و با قدرت، زندگی خود را ارتقا دهند.

8- وابستگی شدید به خانواده

اگر نامزد شما وابستگی زیادی به خانواده‌اش دارد، بدانید که نمی‌تواند مرد خوبی برای زندگی باشد. در قسمت قبل گفتیم که مرد زندگی واقعی روابط خوبی با خانواده خود دارد؛ اما منظور ما وابستگی نیست. اگر او قبل از انجام کارهایش نظر آن‌ها را می‌خواهد و همیشه باید نفر سومی (به جز شما) مهر تایید بر کارهایش بزند، نمی‌تواند مرد مستقل و تکیه‌گاهی خوب باشد.

قطعاً مشورت گرفتن از بزرگ‌ترها قبل از انجام کارهایی که نیاز به تجربه دارد، کار بسیار درستی است اما این گونه افراد حتی برای مهمانی رفتن هم از مادر و پدر خود نظر می‌خواهند. کارهای ساده زندگی و مسائلی را که مربوط به زندگی مشترکشان می‌شود، به والدین و به ویژه مادر خود اطلاع می‌دهند. این مردان بسیار وابسته هستند و به بلوغ فکری و عاطفی نرسیده‌اند.

همین رفتار موجب دخالت‌های بیجای والدین در زندگی می‌شود و خط و مرزها را می‌شکند. حفظ احترام بزرگ‌ترها واجب است اما زندگی مشترک شما به خودتان و همسرتان مربوط می‌شود و کسی نباید در آن دخالت کند.

این مردان اصولاً به مادر خود وابستگی شدید و غیرعقلانی دارند و حاضر هستند برای جلب رضایت او هر کاری بکنند، حتی کارهایی که به نفع زندگی مشترکتان نیست. بسیاری از زندگی‌های مشترک به دلیل رعایت نکردن این حدومرزها شکست خورده‌اند و از هم پاشیده‌اند.

9- مرد زندگی واقعی: یک مرد فمینیست

مرد زندگی واقعی یک مرد فمینیست

اگر می‌خواهید استقلال فردی داشته باشید، از حقوق برابر برخوردار باشید و در کل به عنوان یک انسان بالغ به شما نگاه شود، با یک مرد فمینیست ازدواج کنید. یک شریک زندگی ایده ال، باید طرفدار حقوق برابر باشد و به زنان به عنوان موجودی کم‌توان و ضعیف نگاه نکند. شما حق دارید که مستقل باشید، درباره تحصیل، محل سکونت، تربیت و نگهداری فرزندان، ادامه زندگی، اشتغال و… خود تصمیم بگیرید و در مورد مسائل زندگی مشترک نظر دهید و نظر خود را اجرایی کنید.

اگر با فردی نامزد هستید که به خود اجازه می‌دهد به شما بگوید درس نخوانید، کار نکنید، چگونه لباس بپوشید و… مطمئن باشید که او فرد مناسبی نیست و مرد زندگی خوبی نخواهد بود و نه تنها شریک زندگی نمی‌خواهد بلکه به دنبال کسی می‌گردد تا بر او ریاست کند. شما یک انسان آزاد و بالغ هستید. با مردی وارد رابطه شوید که درک درستی از این مفاهیم داشته باشد.

10- شجاعت

یک مرد خوب از اشتباه کردن نمی‌ترسد و از همان اشتباهات درس می‌گیرد. اگر در کارهایش ایرادی باشد، آن را می‌پذیرد و برای برطرف کردن ایراد از همسرش کمک می‌گیرد. او نمی‌ترسد که گریه کند و به خانواده‌اش ابراز احساسات کند. علاوه بر این، از انجام کارهای جدید خودداری نمی‌کند و ریسک‌پذیر است. اگر موجب ناراحتی همسرش شود، از او عذرخواهی می‌کند و قلب همسرش را به دست می‌آورد. او سعی می‌کند سراغ کارها و فعالیت‌های جدیدی برود و رنگ تازه‌ای به زندگی بدهد.

جمعبندی

در این مقاله به بررسی ویژگی‌هایی پرداختیم که یک مرد زندگی ایده ال باید آن‌ها را در خود داشته باشد. یک مرد واقعی به آزادی‌های فردی همسرش احترام می‌گذارد، صادق و روراست است، اعتماد به نفس دارد، به والدینش و دیگران وابسته نیست، حامی و مشوق همسرش است، نظر همسرش را برای پیشبرد کارها جویا می‌شود، همسر و فرزندانش اولویت او در زندگی هستند و مهم‌تر از همه، همیشه به همسرش یادآوری می‌کند که چقدر به او علاقه دارد و قدردان زندگی با او است.

مقالات مرتبط
نظــرات