مـــرکــز دانلــــــــود

تعداد رابطه جنسی در هفته چقدر باشد نرمال است؟ (آموزش رابطه جنسی)

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 بهمن 98 0 نظر
نظرات کاربران :

موضوعی که در ارتباط با رابطه جنسی ذهن بسیاری از زوجین و محققان را به خود مشغول کرده است این است که تعداد رابطه جنسی در طول هفته باید به چه میزان باشد؟ این موضوع اکثر برای افراد سرد مزاج نگرانی بیشتری را در پی دارد چون آنها به دنبال رضایت جنسی همسر خود هستند […]

موضوعی که در ارتباط با رابطه جنسی ذهن بسیاری از زوجین و محققان را به خود مشغول کرده است این است که تعداد رابطه جنسی در طول هفته باید به چه میزان باشد؟ این موضوع اکثر برای افراد سرد مزاج نگرانی بیشتری را در پی دارد چون آنها به دنبال رضایت جنسی همسر خود هستند بنابراین مدام برایشان سوال پیش می‌آید که در طول هفته چند بار باید رابطه جنسی برقرار کنند؟ و گاها برای رسیدن به رضایت جنسی به داروها و مکمل‌هایی که باعث افزایش میل جنسی می‌شوند روی می‌آورند.

در پاسخ به افرادی که می‌خواهند تعداد رابطه جنسی مطلوبی داشته باشند و نمی‌دانند این تعداد چه قدر است باید گفت که اگرچه در بسیاری از تحقیقات مشاهده می‌شود که در طول هفته 2 الی 3 بار رابطه جنسی را به طور کلی پیشنهاد می‌کنند اما باید بدانید که داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش و خوشایند اصلا به تعداد دفعات رابطه بستگی ندارد  به عبارتی دیگر تعداد رابطه جنسی در طول هفته نمی‌تواند تضمین کننده لذت بیشتر یا کیفیت بهتر رابطه جنسی باشد.

تعداد دفعات رابطه جنسی به مسائل زیادی وابسته است که در درجه اول به میزان اشتیاق، تمایل و نیاز دو طرف بستگی دارد اما گاها افراد در زمینه تعداد رابطه جنسی دچار اشتباه می‌شوند و تعداد رابطه جنسی خود را با توجه به ارقام پیشنهادی در این زمینه بالا می‌برند و در این راستا نیز ممکن است به مشکل برخورد کنند.

در این مقاله سعی می‌کنیم مهمترین مسائل و نکات پیرامون تعداد رابطه جنسی مطلوب را به شما معرفی کنیم تا با آگاهی بیشتر در این باره دچار اشتباه نشوید.

1- میزان حداقل تعداد رابطه جنسی

محققان و کارشناسانی که مسائل جنسی را بررسی می‌کنند اکثر تمایلی ندارند که حد تعیین شده‌ای را برای رابطه جنسی مقرر کنند چون به این طریق بسیاری از زوج‌ها فکر می‌کنند که شاید تعداد رابطه جنسی آنها زیاد است یا کافی نیست و دچار وسواس فکری در این باره می‌شوند. بنابراین آنها معتقدند اگر دو طرف برای برقراری رابطه جنسی اشتیاق داشته باشند و میل جنسیشان زیاد باشد مشکلی وجود ندارد اگر تعداد رابطه جنسی نیز افزایش یابد اما به طور کلی همه این کارشناسان معتقدند که یک تا دو مرتبه رابطه جنسی در هفته عادی است و کمتر از ده بار در طول یک سال اصلا رابطه جنسی محسوب نمی‌شود.

2- تعداد رابطه جنسی متفاوت با توجه به شرایط

تعداد رابطه جنسی متفاوت با توجه به شرایط

همانطور که ذکر کردیم بر اساس نظر کارشناسان تعداد رابطه جنسی بین 2 الی 3 بار در طول هفته مناسب است اما برای این مورد با شرایط را در نظر گرفت مثلا در افرادی که تازه ازدواج کرده‌اند ممکن است بیشترین تعداد رابطه جنسی را داشته باشند و این میزان کفایت نکند و همچنین ممکن است در دهه 20 سالگی در طول یک الی سه روز یک بار رابطه برقرار شود و در سن 30 سالگی این میزان بیشتر یا کمتر شود پس می‌توان نتیجه گرفت که شرایط خاص هم تعیین کننده تعداد رابطه جنسی است.


مقاله مرتبط: بهترین زمان رابطه جنسی لذت بخش داشتن کی وکجاست؟ (همراه با ارگاسم)


3- اهمیت بیشتر کیفیت در رابطه جنسی

پروفسور فیسچ در مصاحبه‌ای در ارتباط با تعداد رابطه جنسی می‌گوید که آنچه که در برقراری رابطه اهمیت دارد در واقع کیفیت رابطه است نه کمین آن، یعنی رابطه باید به گونه‌ای باشد که در درجه اول رضایت زوجین را در پی داشته باشد و بعد از آن جنبه‌های سلامت جسمی و روحی آنها را تضمین کند و در این رابطه ممکن است زوجی که دوبار در طول هفته رابطه جنسی دارند به مراتب کیفیت رابطه جنسی بالاتری داشته باشند نسبت به زوجی که 4 یا 5 بار در طول هفته رابطه جنسی برقرار می‌کنند.

4- گزینه‌های موثر بر کاهش تعداد رابطه جنسی

گزینه‌های موثر بر کاهش تعداد رابطه جنسی

تعداد رابطه جنسی با توجه به میانگین سنی افراد و همچنین مسائلی مانند بارداری، زایمان و غیره تغییر می‌کند اما در این میان عواملی مانند افزایش سن، دغدغه‌های مختلف و مشکلات مالی و شغلی عواملی هستند که عموما رابطه جنسی را کاهش می‌دهند و به طور مستقیم بر آن تاثیر می‌گذارند از طرفی دیگر گاها در پی مشکلات بزرگ و سبک زندگی شخص دچار افسردگی، اضطراب و مشکلات روحی و روانی می‌شود که این مسائل نیز به طور مستقیم بر کم شدن تعداد رابطه جنسی در بین زوجین تاثیر می‌گذارند.

5- برقراری رابطه جنسی با میزان خیلی کم

اگر رابطه بین زوجین در طول یک سال به کمتر از ده بار در هفته کاهش پیدا کند بر طبق تحقیات می‌تواند نگران کننده باشد مثلا می‌تواند نشانهای از خیانت در یکی از افراد باشد اما در عین حال نبود رابطه هم در برخی از موارد نمی‌تواند علتی برای مشکلی اساسی باشد ولی در کل باید گفت که پیشنهاد اصلی داشتن حداقل یک بار رابطه در یک هفته یا یک بار در دو دوهفته است و برای کمتر از این میزان بهتر است به یک مشاوره مراجعه کرد و علت را جویا شد چون گاها علت این امر به مسائلی مانند سرد مزاجی یکی از طرفین برمی‌گردد که باید توسط مشاوره ازدواج راهی برای آن در نظر گرفته شود.

6- لزوم انرژی و تمایل برای برقراری رابطه جنسی

لزوم انرژی و تمایل برای برقراری رابطه جنسی

اگر می‌خواهید در مورد سالم‌ترین تعداد رابطه جنسی بدانید باید گفت که رابطه جنسی را نمی‌توان به مانند دارویی شبیه کرد که ساعت معین و وقت مقرری برای آن وجود داشته باشد بلکه هر زمانی که انرژی لازم و توانایی کافی برای این کار وجود داشته باشد مانعی برای شما وجود ندارد مثلا در بعضی از زوجین ممکن است در طول یک هفته ده بار رابطه جنسی برقرار کنند و بعد از آن تا مدت‌ها رابطه نداشته باشند و از این وضعیت هم راضی باشند بنابراین به دنبال چهارچوب خاصی در این زمینه نگردید و بر اساس توانایی، شرایط و نیاز خود برای برقراری رابطه جنسی اقدام کنید.

7- میزان غیر معمول رابطه جنسی

به طور معمول داشتن میزان بالایی از تعداد رابطه جنسی نمی‌تواند خطرناک باشد و جای نگرانی نیست و اگر زوجین تمایل و توانایی کافی داشته باشند احتمال کمی دارد برای آنها مشکل پیش بیاید اما در عین این مسئله بعضی افراد وجود دارند که در امر جنسی خواهان رابطه غیر معمول هستند یعنی آنها به رابطه جنسی اعتیاد دارند و یا بهتر است گفته شود که آنها بیش‌فعال جنسی هستند.

 در این مواقع توصیه می‌شود که به مشاور یا روانشناس مراجعه شود چون اعتدال در هر زمینه‌ای لازم است و اگرچه رابطه زیاد مشکل ساز نیست اما اعتیاد به رابطه جنسی نیز مطلوب نیست و با وجود مخالفت یکی از طرفین نیز باید کنترل شود.

8- فاصله زیاد در برقراری رابطه با گذشت زندگی مشترک

فاصله زیاد در برقراری رابطه با گذشت زندگی مشترک

اگر چه در بین زوج‌های مختلف با سنین و شرایط متفاوت فرکانس‌های مختلفی برای برقراری رابطه وجود دارد و تعداد رابطه جنسی در بعضی با فواصل زیاد و در بعضی با فاصله‌ای کمتر برقرار می‌شود اما به طور کلی در افرادی که سال‌هایی از زندگی مشترک آنها می‌گذرد به دلیل عوامل مختلفی از جمله بچه‌داری، افزایش سن و غیره از میزان این رابطه مقداری کاسته می‌شود یا ممکن است میزان آن تغییری نکند و به همان روال قبلی باشد اما فاصله‌های برقراری رابطه جنسی بیشتر شود که ممکن است به تبعات آن نیز عدم رضایت و تاثیرات دیگری را با خود داشته باشد.

نتیجه گیری:

بر اساس تحقیات مختلف و نتایج انتشار یافته از سوی محققان و همچنین مطالب مستند این مقاله در ارتباط با تعداد رابطه جنسی نتیجه‌ کلی که می‌توان گرفت این است که تعیین تعداد، برای برقراری رابطه جنسی اصلا مورد پسند کارشناسان نیست فقط آنها به طور عمومی و کلی بیان می‌کنند که مثلا در طول هفته 2 الی 3 بار رابطه مناسب است اما این را اصلا به شخص خاصی تعمیم نمی‌دهند و معتقدند تعداد رابطه جنسی با توجه با فاکتورهایی مانند توانایی، انرژی لازم، میزان اشتیاق و نیاز فرد تعیین می‌شود و ممکن است برای افرادی بیش از 2 الی 3 بار در هفته باشد و برای افرادی دیگر حتی 1 بار باشد و در نهایت امری که مهم است میزان کیفیت رابطه جنسی است نه کمیت که بعضی افراد به اشتباه خود را درگیر آن می‌کنند.

مقالات مرتبط
نظــرات