مـــرکــز دانلــــــــود

نشانه های فرد خودشیفته‌ای که شما عاشقش شده‌اید

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : جمعه 19 آبان 96 0 نظر
نظرات کاربران :

رابطه داشتن با یک فرد خودشیفته یکی از بدترین مصیبت‌ها است. اما می‌توان این افراد را به راحتی شناسایی و رابطه خود را با آنها پایان داد. در این مطلب به این نشانه‌ها اشاره خواهد شد تا زودتر خود را از این رابطه خطرناک بیرون بکشید.

دوست داشتن یک انسان خودشیفته هرگز عاقبت خوشی ندارد. عاشق یک فرد خودشیفته شدن شما همان رابطه‌ای افسانه‌ای است که همیشه آرزویش را داشتید. همه چیز کامل است و شما به صورت دیوانه‌وار عاشق او هستید و اینکه او شما را از بین بقیه انتخاب کرده نشان از خاص بودن‌تان دارد.

اما نمی‌دانید خود را وارد چه جهنمی کرده‌اید. احتمالاً ازدواج کرده‌اید و حالا خروج از این چاه خیلی سخت‌تر هم شده است. بالاخره نشانه‌های خودشیفته‌گی او را مشاهده می‌کنید اما کاملاً مطمئن نیستید و اگر فردی باشید که به فکر رضایت دیگران است اول به خودتان شک می‌کنید.

مهم نیست که رابطه‌ی شما در چه مرحله‌ای قرار دارد اما علائمی وجود دارد که نشان می‌دهد شریک زندگی‌تان شروع به نشان دادن شخصیت واقعی خود می‌کند. مهم است که بدانید شریک زندگی شما تغییر نمی‌کند. درست مثل یک آفتاب پرست او خود را سالم و اجتماعی نشان می‌دهد تا کسی قادر به شناسایی او نباشد. او رنگ خود را تغییر می‌دهد اما هنوز یک آفتاب پرست است.

متاسفانه او نمی‌تواند خود را برای همیشه استتار کند چرا که نیاز به روابط و چیزهای جدیدتری دارد و این به معنای پایان رابطه‌اش با شما خواهد بود. در ادامه با نشانه‌های یک فرد خودشیفته آشنا خواهید شد.

نشانه‌های یک فرد خودشیفته

۱. عشق اولیه تبدیل به ایراد گرفتن می‌شود

خودشیفته
او شما را باهوش، جذاب و بامزه می‌دانست. اما حالا همه چیز برعکس شده است. دیگر مثل قبل باهوش به نظر نمی‌رسید، جذابیت سابق را ندارید و بذله‌گویی‌های شما معمولی تلقی می‌شوند.

همه آن رفتارهایی که روزی او را جذب شما کرده بود حالا تبدیل به دلیلی برای پایان رابطه شده‌اند و او این موضوع را هر روز به شما یادآوری می‌کند.

۲. موفقیت شما تبدیل به یک تهدید می‌شود

تمام دستاوردهای شما برای او یک تهدید محسوب می‌شود چرا که او می‌داند نمی‌تواند پا به پای شما جلو بیاید. شما باعث می‌شوید که شانس او برای تحسین شدن توسط دیگران پایین بیاید. بنابراین باید ساکت باشید.

میخواهم مرد مغرور را با رفتارم جذب و وابسته خودم کنم

۳. در محل کار یک فرد با شخصیت است اما در خانه یک هیولاست

خودشیفته
همه او را در بیرون از خانه دوست دارند و فکر می‌کنند که شما با یک فرشته ازدواج کرده‌اید اما وقتی او به خانه می‌آید با فردی دمدمی مزاج، بی‌نظم، عصبانی و گوشه‌گیر طرف هستید که از پذیرش هر نقشی در خانه شانه خالی می‌کند.

او نمی‌تواند بعد از ۸ ساعت کار، شخصیت اصلی خود را پنهان کند و سرانجام از شما و خانواده‌تان به خاطر اینکه یادآور ناتوانی‌هایی او هستید، اظهار تنفر می‌کند.


مقاله مرتبط: نشانه های تنهایی در ازدواج چیست؟و چگونه تنهایی را برطرف کنیم


۴. تایید و تصدیق شما دیگر برای او اهمیتی ندارد

یک زمانی شما تنها کسی بودید که نظراتش برای او اهمیت داشت اما حالا تعریف‌های شما دیگر مهم نیستند. در این شرایط فرد خودشیفته از شما نفرت دارد. تعریف‌ و تمجید‌های شما از روی ناامیدی و ناچاری تلقی می‌شود.

او حالا سراغ دیگران برای دریافت تصدیق می‌رود. افرادی که هنوز نمی‌دانند او یک فرد خودشیفته است.

۵. همدلی او تبدیل به بی‌علاقگی می‌شود

خودشیفته

وقتی روز بدی در سر کار داشتید یا بیمار بودید با یک دسته گل یا سوپ مرغ از شما استقبال می‌شد اما حالا مهم نیست که چه بلایی سر شما بیاید او می‌گوید که بدتر از آن را تجربه کرده است.

هر چقدر تلاش می‌کنید تا ذره‌ای همدلی را در او پیدا کنید اما او با بی‌تفاوتی به شما جواب می‌دهد. این بدترین قسمت دوست داشتن یک فرد خودشیفته است. چون زمانی که نیازهای احساسی شما پاسخ داده نمی‌شوند شما به دنبال برطرف کردن آنها می‌روید که عزت نفس‌تان را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد.

وقتی عزت نفس از بین برود برای مدت زمان طولانی با فرد خودشیفته باقی خواهید ماند چرا که به نظر شما از او بهتر وجود ندارد.

شمشیر دو لبه دوست داشتن یک فرد خودشیفته این است که همان خصوصیتی که سبب علاقه شما به او شده سبب ایجاد بیشترین نفرت خواهد شد. او در عمق وجودش می‌داند که هرگز نمی‌تواند بزرگی شما را جبران کند.

از آنجایی هم که شما بیشتر به او نزدیک هستید شروع به زیر سوال بردنش می‌کنید. بزرگ‌ترین ترس یک فرد خودشیفته این است که همه بدانند او فرد خاصی نیست. به همین دلیل او نیاز به تصدیق و تمجید بیشتر دارد که در نهایت شما را خسته، تهی و زخم خورده می‌کند.

اگر این نشانه‌ها را در رابطه خود مشاهده می‌کنید بهتر است هر چه زودتر به آن خاتمه بدهید. او هرگز تغییر نمی‌کند چرا که تصور می‌کند به تغییر نیازی ندارد.

مقالات مرتبط
نظــرات