مـــرکــز دانلــــــــود

چگونه با بامزه بودن جنس مخالف را به خود جذب کنیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : شنبه 27 دی 99 1 نظر
نظرات کاربران :

داشتن زندگی خشک و بدون خنده برای هیچ کسی جذاب نیست. شاید شخصیت‌های جدی به نظرمان جذاب بیایند اما در نهایت، افراد ترجیح می‌دهند با کسی وقت بگذرانند که آن قدرها هم زندگی را جدی نگیرد. گاهی برخی از افراد نمی‌دانند چگونه فرد موردعلاقه خود را بخنداند؛ زیرا خنداندن یک هنر است و کار هر […]

داشتن زندگی خشک و بدون خنده برای هیچ کسی جذاب نیست. شاید شخصیت‌های جدی به نظرمان جذاب بیایند اما در نهایت، افراد ترجیح می‌دهند با کسی وقت بگذرانند که آن قدرها هم زندگی را جدی نگیرد. گاهی برخی از افراد نمی‌دانند چگونه فرد موردعلاقه خود را بخنداند؛ زیرا خنداندن یک هنر است و کار هر کسی نیست. در این مقاله به راه‌های مختلف بامزه بودن برای جذب جنس مخالف می‌پردازیم. با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

ذوق خود را در شوخ‌طبعی پیدا کنید

بامزه بودن

برخی از افراد به خوبی موقعیت‌ها را بررسی می‌کنند و بامزه بودن خود را نشان می‌دهند. کافی است جمله ساده اما درستی را در موقعیت مناسبش بیان کنید. برای این که بتوانید ذوق خود را در شوخ‌طبع بودن پیدا کنید، کافی است به زمان‌هایی دقت کنید که فکر می‌کنید جمله خنده‌داری را گفته‌اید. واکنش دیگران چیست؟ آیا به حرف شما خندیدند؟ آیا هیچ واکنشی نشان نداند؟

از طرفی هم به مواقعی دقت کنید که هدف اصلی شما از بیان یک جمله، جنبه طنز نداشته اما بازخوردی که گرفتید، خنده بوده است. این زمان‌ها را به خوبی به یاد داشته باشید. بیشتر از همه به واکنش فردی توجه کنید که می‌خواهید نظرش را جلب کنید. واکنش او از بقیه افراد مهم‌تر است. سعی کنید در دفعات بعدی که با هم صحبت می‌کنید یا در جمعی هر دو نفرتان حضور دارید، موقعیت‌های مشابه را ایجاد کنید.

زندگی را جدی نگیرید

همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم، زندگی با یک انسان خشک بسیار سخت است. انسان به اندازه کافی مشغله دارد و بهتر است در زمان استراحت وقت خود را با فردی بامزه بگذراند. این گونه ذهن برای مدت کوتاهی هم که شده به مسائل و مشغله‌ها فکر نخواهد کرد. همیشه به فرد موردعلاقه خود نشان دهید مه زندگی را آن چنان هم جدی نمی‌گیرید. با وجود مشکلات شاد باشید و برای اوقات فراغت خود ارزش قائل شوید.

البته نباید طوری رفتار کنید که دیگران فکر کنند شما هیچ هدفی ندارید و صرفاً زندگی خود را می‌گذرانید؛ زیرا کسی دوست ندارد با فردی زندگی کند که نمی‌داند از زندگی چه می‌خواهد و هدفی برای آینده ندارد. در شرایط دیگر هم نشان دهید که برای زندگی اهمیت قائل هستید و بدون سخت گرفتن زیاد از حد، به خواسته‌های خود خواهید رسید. انسان بی‌هدف زندگی پوچی خواهد داشت.

خودت باش

بامزه بودن

یکی دیگر از شیوه‌های بامزه بودن این است که خود واقعیتان را پیدا کنید. شاید فکر کنید خود واقعی شما انسان بامزه‌ای نیست؛ اما کسی که خودش را پیدا کند و دوست داشته باشد، دیگر با سختی به زندگی و مسائل آن نگاه نمی‌کند. شوخ‌طبعی زمانی به صورت واقعی شکل می‌گیرد که فرد شاد و در عین حال، آرام باشد. شادی و آرامش در نتیجه پذیرش خود به دست می‌آید.

مدام به این فکر نکنید که آیا واقعاً از نظر او بامزه هستید؟ سبک بال و رها باشید و از لحظات زندگی لذت ببرید. به این فکر نکنید که وقتی چیزی از دهان شما درمی‌آید، چه احساسی در فرد مقابلتان ایجاد می‌کند. کاری را انجام دهید که موجب خوشحالی شما می‌شود. مطمئن باشید او هم با دیدن خوشحالی واقعی شما، چنین احساسی را تجربه خواهد کرد. چه چیزی بهتر و شادکننده‌تر از تجربه واقعی احساس خوشحالی!

مثبت فکر کنید

یکی از مهم‌ترین راه‌های بامزه بودن برای جذب جنس مخالف این است که مثبت اندیش باشید. داشتن تفکرات منفی به مرور زمان در رفتار شما نفوذ می‌کند و همین امر موجب می‌شود تا نتوانید از لحظات زندگی لذت ببرید. شادی مسری است. با داشتن تفکر مثبت شادی واقعی را تجربه خواهید کرد.

در نتیجه، زمانی که واقعاً شاد هستید، می‌توانید به سادگی فرد موردعلاقه خود را هم بخندانید. داشتن دید منفی موجب می‌شود نگاه شما به اطرافتان تیره و تار باشد. وقتی اجازه ندهید روشنایی وارد قلبتان شود، دیدن جنبه مثبت قضایا هم برایتان راحت‌تر خواهد شد. در نتیجه، به سادگی می‌توانید جنبه‌های کمدی حرف‌ها، مسائل و… را پیدا کنید و درباره آن‌ها چیزهایی خنده‌دار بگویید.

شناخت بهتر فرد مقابل

بامزه بودن

اگر هدفتان از بامزه بودن این است که فردی را به خود جذب کنید، در قدم اول باید سعی کنید او را به خوبی بشناسید. باید بدانید که ممکن است چیزی شما را بخنداند اما حتی دوست صمیمی شما از آن لذت نبرد؛ مانند بسیاری از چیزهای دیگر، جنبه‌های طنز مسائل برای افراد مختلف، متفاوت است.

در نتیجه، برای این که فرد موردعلاقه خود را بخندانید، باید بدانید او چه چیزهایی را دوست دارد. چه چیزهایی از نظر او جالب هستند و روی چه چیزهایی حساس است. به خوبی به خط قرمزهایی که دارد توجه کنید؛ زیرا شوخی کردن با آن‌ها ممکن است نتایج بدی داشته باشد.

به جوک‌های او بخندید

اگر می‌خواهید بامزه بودن را به گونه‌ای متفاوت نشان دهید، به جوک‌ها و تکه‌های طنز فرد موردعلاقه خود بخندید. بیایید یک بار تحت تأثیر قرار دادن او را کنار بگذارید؛ اما نشان دهید که چقدر تحت تأثیر او قرار می‌گیرید. این گونه او متوجه می‌شود که چیز مشترکی با شما دارد؛ زیرا همان گونه که گفتیم مسائل خنده‌دار برای افراد مختلف، متفاوت هستند.

وقتی متوجه شود که می‌تواند شما را بخنداند خیالش راحت می‌شود که کسی در اطراف او وجود دارد که مسائل را با نگاه مشابه وی می‌نگرد. همین امر به مرور زمان به او نشان می‌دهد که بین شما مشترکاتی وجود دارد و چه چیزی بهتر است پیدا کردن تفاهم با فردی دیگر!

از کمدین مجلس بودن نترسید

گاهی افراد می‌ترسند بخش طنزپرداز خود را نشان دهند زیرا نمی‌دانند واکنش دیگران به ویژه فرد موردعلاقه‌شان چه خواهد بود. برای بامزه بودن نیازی نیست مدام به دنبال جوک بگردید. کافی است از اتفاقاتی که می‌افتد استفاده کنید و آنان را به موقعیتی کمدی تبدیل کنید. به عنوان مثال، اگر چای روی لباستان ریخته است، به جای عصبانی شدن، به ماجرا بخندید و درباره آن جمله‌ای طنز بگویید.

استرس را کنار بگذارید

به شما حق می‌دهیم اگر در برابر فرد موردعلاقه خود کمی مضطرب رفتار کنید؛ اما این مسئله نباید موجب شود شما لذت بردن از لحظات را فراموش کنید. زمانی که مضطرب هستید، ذهنتان درگیر می‌شود و نمی‌تواند موقعیت‌های مختلف را به خوبی پردازش کند. در نتیجه، اصل ماجرا را از دست خواهید داد. ممکن است فرد موردعلاقه شما چیزی بگوید و منتظر واکنش شما باشد. در صورتی که ذهن شما آن قدر درگیر است که نمی‌توانید واکنش درستی نشان دهید.

برای بامزه بودن باید به محیط و اتفاقاتی که می‌افتد به خوبی توجه کنید. پس به خودتان ایمان داشته باشید و آرام باشید. اگر هم فکر کردید چیز خنده‌دار و بامزه‌ای گفته‌اید اما او به آن نخندیده است، اصلاً نگران نباشید. به مرور پیشرفت خواهید کرد. همان طور هم که گفتیم قرار نیست هر چیزی برای همه به یک اندازه خنده‌دار باشد. همین که برای شما در آن لحظه خنده‌دار بوده است، کافی است.

زمان‌شناس باشید

ممکن است شخصیت شما به گونه‌ای باشد که نتوانید مدام بخش‌های طنز یک ماجرا را پررنگ کنید و بتوانید به این صورت بامزه باشید. مسلماً در حین تلاش برای رسیدن به این هدف نباید شخصیت خود را خرد کنید و پایین بیاورید. بامزه بودن زمان خود را دارد. در هر جا و موقعیتی نمی‌توان بامزه بود و به جای ایجاد شرایطی طنز، توی ذوق طرف مقابل می‌خورد.

در نتیجه، در حین تلاش برای بامزه بودن برای جذب جنس مخالف، شخصیت خود را زیر پا نگذارید. همیشه بامزه بودن هم خوب نیست اما همیشه شاد و سرحال بودن می‌تواند به سادگی جای آن را بگیرد. شما می‌توانید همیشه سعی کنید سرحال باشید؛ اما همیشه بامزه بودن هم زیاد جالب نیست. یکی از مهم‌ترین بخش‌های بامزه بودن همین زمان‌شناسی است. حتماً در حین توجه و مشاهده برای کسب تجربه، به این مورد تجربه کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب به این مسئله پرداختیم که چگونه می‌توان با بامزه بودن جنس مخالف را به خود جذب کنیم. در دستیابی به این مورد اول از همه باید خودتان را دوست داشته باشید. اضطراب و استرس را کنار بگذارید. نیمه پر لیوان را ببینید. دقت و توجه خودتان را بالا ببرید. ببینید خودتان به چه مسائل طنزی بیشتر از همه علاقه‌مند هستید. سپس به دنبال این بروید که برای دیگری بامزه باشید.

مقالات مرتبط
نظــرات

2 دیدگاه

    1 دیدگاه

    1. ایوب شکری

      سلام
      مطالبتون واقعاً عالی