مـــرکــز دانلــــــــود

نشانه های عشق واقعی چیست؟ آیا عشق شما واقعی است؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : سه شنبه 12 تیر 97 0 نظر
نظرات کاربران :

بسیاری از انسان­ ها فکر می­ کنند که عاشق هستند در صورتی که نمی ­توان احساسی که در آن­ ها وجود دارد را عشق نامید. وابستگی، احساس مالکیت و به کسی عادت کردن از جمله احساساتی است که با عشق اشتباه گرفته می ­شود. برای بسیاری از افراد این سوال پیش می ­آید که عشق […]

بسیاری از انسان­ ها فکر می­ کنند که عاشق هستند در صورتی که نمی ­توان احساسی که در آن­ ها وجود دارد را عشق نامید. وابستگی، احساس مالکیت و به کسی عادت کردن از جمله احساساتی است که با عشق اشتباه گرفته می ­شود. برای بسیاری از افراد این سوال پیش می ­آید که عشق واقعی چیست و چه علائمی دارد؟ در ادامه نشانه ­های عشق واقعی را به طور مختصر برای شما توضیح می­ دهیم.

ویژگی­ های یک عشق واقعی

1- عشق واقعی به معنای چشم ­پوشی از انتظارات است

عشق واقعی به معنای چشم­پوشی از انتظارات است

همه ما دوست داریم که مردم آن گونه رفتار کنند که ما می­ خواهیم. ممکن است حتی تظاهر کنیم که چنین تفکری نداریم اما کسی نیست که قلبا دوست نداشته باشد افراد اطرافش مطابق با انتظار او رفتار کنند. دوست داریم اطرافیانمان مهربان ­تر رفتار کنند، نسبت به ما توجه بیشتری داشته باشند و… همه این خواسته ­ها انتظارات ما از سایرین هستند. انتظاراتی که ما از بقیه افراد داریم و پاسخگویی آنان به این خواسته ­های ما موجب می­ شود یکدیگر را دوست داشته باشیم؛ اما عشق واقعی با این تفکرات فرق دارد.

فردی که واقعا عاشق معشوقش باشد انتظارات را کنار می­گذارد. او فرد مخاطبش را همان­گونه که هست دوست می­ دارد و به او عشق می ­ورزد. عشق واقعی وظیفه ­ای را بر دوش طرفین نمی­گذارد و هر دو طرف یک عشق واقعی، هر رفتار و محبتی که از معشوق سر می­زند را یک لطف می دانند و محبتی که بر آن­ ها روا داشته شده است.

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را مجذوب و وابسته خودم کنم

 

2- در عشق واقعی هیچ­کس قربانی نیست و کسی به دنبال تقصیر نمی­ گردد

عشق واقعی به فرد عاشق قدرت می­ دهد. قدرت این که معشوق را جزیی از وجود خود ببیند. از نظر یک عاشق واقعی، معشوق اشتباه نمی ­کند. دو فرد در عشق واقعی، مسئولیت مسائل را دوطرفه به عهده می ­گیرند و سعی می­ کنند با کمک یکدیگر به اهدافشان برسند. در عشق واقعی هیچ چیز شخصی ­ای وجود ندارد و دو عاشق با یکدیگر و پا به پای هم قدم برمی ­دارند.

3- عشق واقعی به شما آزادی می ­دهد

عشق واقعی به شما آزادی می دهد2

همان­طور که گفتیم عشق واقعی مالکیت ندارد. افراد آزاد هستند تا به تکامل خود بپردازند اما در کنار هم و پا به پای هم. عشق واقعی همانند پرنده ­ای است که اگر آن را محکم نگه دارید می­ میرد ولی اگر رهایش کنید، به او بال و پر دهید تا پرواز کند و به راهش ادامه دهد، باز هم به سوی شما برمی ­گردد و آن زمان است که مطمئن خواهید شد این احساس درون شما، واقعی است.

4- عشق واقعی تنها در رابطه معنی نمی ­شود

شما ممکن است عاشق فردی باشید اما با او رابطه­ ای سازگارانه نداشته باشید. عشق واقعی لزوما به معنای ماندن و در کنار هم بودن نیست. شما می­ توانید رابطه ­ای را قطع کنید اما همچنان به فرد مورد نظر علاقه ­مند باشید!

5- عشق و حسادت؟ هرگز!

عشق واقعی و حسادت هرگز

امکان ندارد شما عاشق کسی باشید و به او حسادت کنید! عشق واقعی به طرفین اعتماد به نفس می­ دهد تا خودشان باشند. برای اهدافشان تلاش کنند و شاد باشند و از شادی یکدیگر لذت ببرند نه اینکه سربلندی یکی از آن­ها موجب سرافکندگی دیگری شود.

6- عشق واقعی و ترس

تصور کنید که حلقه ­ای بزرگ در دست دارید که در نقطه ­ای از آن عشق قرار دارد. شما باید احساسات مختلفی را در این حلقه قرار دهید تا به عشق برسید! قدردانی، شادی، خوشبختی، محبت، شجاعت و رضایت می ­توانند احساساتی باشند که در این حلقه قرار می­ گیرند و آغاز و پایانشان عشق می ­­شود. اگر قرار باشد حلقه ­ای با احساساتی متضاد داشته باشید، سرآغاز و پایان آن ترس است. ترس سرچشمه نفرت، ناامیدی، حسادت، حرص و آز است و عشق واقعی به شما اجازه نمی­ دهد چنین احساساتی را در خود تجربه کنید.

7- عشق واقعی نیاز نیست، بلکه خواستن است

عشق واقعی نیاز نیست بلکه خواستن است

چیزی که باید به آن توجه شود این است که بین خواستن و نیاز داشتن تفاوت وجود دارد. احساس نیاز، در فرد حس ترس ایجاد می­ کند. فرد با خود فکر می­ کند که بدون داشتن معشوقش نمی ­تواند زندگی کند و همان طور که قبلا گفته شد عشق در مقابل ترس قرار دارد.

8- عشق واقعی تنها یک احساس نیست بلکه «عمل» است

انسان­ ها تمایل به عادت کردن به احساسات پرشور و شدید دارند، به ویژه زمانی که این احساسات در آنان حس خوبی ایجاد کنند. به همین علت است که افراد وقتی عاشق می ­شوند تمایل دارند تا همیشه در این حالت و احساس باقی بمانند؛ اما باید توجه کنیم همه احساسات انسانی به مرور زمان کمرنگ­ تر می ­شوند. در عشق، این مسئله به معنای این نیست که شما پس از مدتی دیگر عاشق فرد مقابلتان نیستید بلکه منظور این است که شما به تجربه چیزی جدید تمایل پیدا می­ کنید.

در این زمان نوبت به شماست که عشق واقعی خود را به فرد مقابلتان نشان دهید و به گونه­ ای رفتار نکنید که او فکر کند که دیگر به او علاقه­ مند نیستید. شما باید عشق خود را همانند روزهای اول پرشور و حرارت، به او ابراز کنید. درست است که او می­داند شما عاشقش هستید اما می­ خواهد هر از گاهی این عشق را به او نشان دهید تا از آنچه می­داند مطمئن شود.

9- عشق واقعی «بی­ قید و شرط» است

عشق بی قید و شرط است

بی­ قید و شرط بودن در عشق به معنای نداشتن انتظارات و محدودیت­ هاست. عشق ورزیدن بی­ قید و شرط کاری دشوار است و هر کسی نمی­ تواند از پسش برآید؛ اما در عشق واقعی فرد هیچ تلاشی در تغییر شخص دیگر نمی­ کند و همان گونه که هست دوستش می­دارد.


مقاله مرتبط: چگونه بفهمیم دختری دوستمان دارد یا نه؟ نشانه های علاقه مند شدن یک زن چیست؟


10- توجه به نیازهای فرد مقابل

در عشق واقعی، فرد عاشق به نیازهای معشوقش به اندازه نیازهای خود توجه می ­کند و حتی نیازهای معشوق را در اولویت قرار می­ دهد. در عشق واقعی سعادت معشوق در اولویت قرار دارد و فرد عاشق همه تلاشش را می­ کند تا معشوقش احساس ارزشمندی داشته باشد.

11- عشق واقعی نیاز به توجه دارد

عشق واقعی نیاز به توجه دارد

عشق همانند کودکی نیاز به مراقبت دارد. در رابطه ­ای مبنی بر عشق واقعی افراد یکدیگر را نادیده نمی­ گیرند. به هم توجه می­ کنند. در عشق واقعی افراد می خواهند با یکدیگر باشند و در همه مراحل زندگی هم حضور داشته باشند و در عین حال مؤثر باشند. در عشق واقعی توجهی که نصیب معشوق می ­شود با سایر توجهات فرق می­ کند، پررنگ­تر است، عمیق ­تر است و همین طور واقعی ­تر و لذت­بخش ­تر!

12- عشق به معنای درک و پذیرش تفاوت­هاست

همه ما انسان­ ها تفاوت­ هایی داریم. همه ما منحصر به فرد هستیم. حتی دوقلوهای همسان هم با یکدیگر تفاوت­ هایی دارند. عشق واقعی به افراد اجازه می ­دهد تا متفاوت باشند و از این که متفاوت هستند احساس شرم نکنند. وقتی شما واقعاً عاشق کسی باشید، تفاوت­ های معشوق را می ­پذیرید.

13- عشق واقعی حس خوبی را در شما ایجاد می­ کند

عشق واقعی حس خوبی را در شما ایجاد می­ کند

همان طور که قبلاً گفته شد، بسیاری از افراد در یک رابطه بودن را با عشق واقعی اشتباه می­ گیرند. اگر شما در رابطه ­ای هستید به این معنا نیست که حتماً در حال تجربه کردن یک عشق واقعی باشید.

اگر در رابطه شما حسادت، مالکیت، جر و بحث دائمی و سوءاستفاده کلامی، احساسی یا فیزیکی وجود داشته باشد، عشقی در کار نیست! در موارد بالا نیز ذکر شد، این احساسات، پایه و اساسشان ترس است و ترس حسی مخالف عشق است.

14- عشق واقعی، همدلی است

عشق واقعی همدلی است

همدلی به معنای توانایی قرار دادن خود در جای دیگران و دیدن موقعیت­ ها از دید آن­ هاست. عشق واقعی در شما همدلی عمیقی ایجاد می­ کند. افرادی که در عشق واقعی قرار دارند نمی­ خواهند به معشوق خود صدمه بزنند. عشق واقعی در شما علاوه بر ایجاد احساسی خوب، حس ارزشمندی ایجاد می­ کند. احساسات دیگران برای شما محترم می­ شود و خواسته­ های معشوق برای ما ارزشمند است.


مقاله مرتبط: نشانه‌های عاشق شدن را در یک نگاه بشناسید


عشق به معنای شادی، قدردانی و داشتن احساس خوب است. به یاد داشته باشید نحوه ابراز عشق متفاوت است. زبان عشق در همه افراد یکسان نیست. این مسئله مهم است که زبان عشق فرد مقابلتان را کشف کنید تا بتوانید یکدیگر را بهتر درک کنید و شما هم با زبان عشق معشوقتان با او صحبت کنید. این ارمغان عشق می تواند با واژگان، هدیه دادن، وقت صرف کردن و خدمت­ رسانی بیان شود. مهم‌ ترین مسئله این است که همه ما یاد بگیریم ابتدا به خود عشق بورزیم، در این صورت می­ توانیم روابط عاشقانه­ ای را تجربه کنیم.

مقالات مرتبط
نظــرات