مـــرکــز دانلــــــــود

دختر بی احساس کیست؟ و طرز برخورد صحیح با او باید چگونه باشد؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : شنبه 4 آبان 98 0 نظر
نظرات کاربران :

با اینکه اکثر مواقع در مورد زنان و دختران و نسبت به آنان صفاتی چون حساس بودن و موجودات احساسی تعلق می‌گیرد اما گاها ممکن است شرایط عوض شود و موارد و مشکلاتی در طول زندگی باعث شوند که یک دختر یا زن نسبت به خیلی از موارد بی تفاوت شوند و شاید به گوشتان […]

با اینکه اکثر مواقع در مورد زنان و دختران و نسبت به آنان صفاتی چون حساس بودن و موجودات احساسی تعلق می‌گیرد اما گاها ممکن است شرایط عوض شود و موارد و مشکلاتی در طول زندگی باعث شوند که یک دختر یا زن نسبت به خیلی از موارد بی تفاوت شوند و شاید به گوشتان خورده باشد که همچنین فردی را یک دختر بی احساس خطاب می‌کنند بدون آنکه حتی خیلی از افراد ریشه‌ها و دلایل این عدم احساس و بی تفاوتی را درک کنند و در مورد آن آگاهی داشته باشند.

بی احساس شدن به عقیده روانشناسان دو حالت دارد که در حالت اول خیلی از مسائل در نگاه فرد بی اهمیت است و در اکثر شرایط‌ و مواقع شخص واکنش یکسان و یکنواختی دارد و این حالت به گفته آنها می‌تواند طبیعی باشد و مشکلی ندارد اما در مواقع شدیدتر بی احساسی می‌تواند یک بیماری به حساب بیاید که ممکن است در این حالت فرد نسبت به همه چیز بی‌توجه باشد و در مورد هر رویدادی از خود بی‌اعتنایی نشان دهد و این حالت اکثرا بر اثر یک عامل شدید یا واقعه سنگین مانند جنگ، تجاوز و غیره برای فرد اتفاق می‌افتد.

اما به طور کلی شاید شما نیز فردی هستید که با یک دختر بی احساس سر و کله می‌زنید که نسبت به مسائل بینتان و هر رویداد دیگری بی‌توجه است  و طرز برخورد او باعث آزارتان می‌شود اما نه علایم این رفتار را می‌شناسید و نه می‌دانید که با این فرد چگونه برخورد کنید که ما در این مقاله راهکارهای لازم را ارائه می‌دهیم

آموزش صفر تا صد مخ زدن زنان در تلگرام و اینستاگرام

علایم، رفتارها و نشانه‌های یک دختر بی احساس چیست؟

1- شخصی مسئولیت پذیر نیست

دختر بی احساس شخصی مسئولیت پذیر نیست

یکی از علایمی که می‌تواند یک دختر بی احساس را به ما نشان دهد این است که او از مسئولیت‌های خود فرار می‌کند و از آنها شانه خالی می‌کند این فرد در هنگام بوجو آمدن مشکلات نیز خودش را به نحوی نشان می‌دهد که هیچ نقشی ندارد و سعی می‌کند شما و اطرافیان را به این مشکلات و دلایل آنها نسبت دهد و آنها را بابت این مسائل سرزنش می‌کند.


مقاله مرتبط: روش های ترمیم رابطه دوستی و رابطه زناشویی در کوتاه ترین زمان


2- فردی ناسازگار است

یک دختر بی احساس اکثر نمی‌تواند روابط سازگار و طولانی مدتی را با کسی سپری کند  و معمولا فقط برای مدتی به بعضی کار‌ها علاقه دارد و بعدا تغییر می‌کند. آنها دوست ندارند روابط عاطفی راشکل بدهند و باعث می‌شوند که شما با احساس استرس و نا‌امنی در زندگی روبرو شوید.

3- در برابر مسائل هیچ احساسی از خود بروز نمی‌دهد

دختر بی احساس در برابر مسائل هیچ احساسی از خود بروز نمی‌دهد

چون خانم‌ها موجوداتی هستند که ذاتا نسبت به آقایان بیشتر احساساتی می‌شوند و این مسئله نیز به طور عام ثابت شده است پس وقتی می‌بینید فردی که با او در ارتباط هستید در هیچ شرایطی و در برابر هیچ مسائلی از خود احساسی بروز نمی‌دهد و بی‌تفاوت است یعنی اینکه ارتباط او خالی از هر گونه عشق و احساسی است و این یک نشانه محکم است تا بتوانید او را یک دختر بی احساس بدانید.

4- کارهایش را فقط خودش انجام می‌دهد

بعضی از افراد وجود دارند که تمایلی ندارند که دیگران را درکار‌ها و امور خود شرکت دهند و دوست دارند فعالیت‌های خود را به تنهایی انجام دهند و این یعنی اینکه از نظر عاطفی سرسخت هستند و حتی آنها برای اینکه به طرف مقابل خود نزدیک شوند هیچ تلاشی نمی‌کنند و مسئله‌ای که به آنها آرامش می‌دهد این است که فقط خودشان کار‌هایشان را بدون کمک گرفتن از کسی انجام دهند و درنهایت آنها می‌خواهند از درگیری‌های عاطفی از طریق مشارکت دور بمانند پس فردی با این ویژگی‌ها را می‌توان یک دختر بی احساس نامید.

5- به دروغ متوسل می‌شود

دختر بی احساس به دروغ متوسل می‌شود

معمولا افراد بی احساس خیلی راحت‌تر می‌توانند دروغ بگویند چون با این کار می‌خواهند از کنجکاوی و حساسیت شما در مورد مسائل جلوگیری کنند  و می‌خواهند رازهایشان آشکار نشود بنابراین خیلی از اوقات یک زن بی احساس برای اینکه با مسائل مواجه نشود به راحتی دروغ می‌گوید.

مقالات مرتبط:  چه عواملی باعث سرد شدن زن می شود؟ و چطور سردی را برطرف کنیم؟

6- گفته‌ها و رفتارش با هم مطابقت ندارند

برای اینکه تشخیص دهید که با یک دختر بی احساس در ارتباط هستید یا نه باید قول‌ها و وعده‌هایی را که به شما می‌دهد را زیر نظر بگیرید به طور مثال اگر او به شما قول‌هایی بدهد و تضمین کند که با شما رابطه‌ای خوب خواهد داشت و بعد‌ها هیچ کدام از قول‌های خود را عملی نکند پس او فردی بی احساس است و در نهایت شما را نسبت به خودش بی‌اعتماد می‌کند و رفتار‌‌های سرد و بی‌توجهی خود را نمایان می‌کند.

7- اهل احترام گذاشتن نیست

یک زن یا دختر بی احساس خیلی اهمیت نمی‌دهد که دیگران از او ناراحت می‌شوند و یا او را به خاطر اینکه با آنها روابط سردی دارد ملامت می‌کنند بنابراین برایش راحت است که در برابر دیگران ادای احترامی نداشته باشد و یا به آنها بی‌احترامی کند و حتی در مواقعی که زندگی کاملا روال عادی خود را دارد باز هم او اهمیت به دیگران و احترام گذاشتن به آنها را رعایت نمی‌کند.


مقاله مرتبط: این نیاز زن و توقعات زنان را برآورده کنید تا مرد شماره 1 او شوید


8- اهل لجاجت است

یک دختر بی احساس معمولا به لجاجت تمایل دارد و خواسته‌های خود را به طور غیر مستقیم بیان می‌کند و وقتی می‌خواهد پیامی را به شما منتقل کند این کار را با لجاجت انجام می‌دهد بنابراین این کار‌ها و رفتار‌ها در یک دختر نشان می‌دهد که با یک دختر بی احساس و بی علاقه در ارتباط هستید.

طریقه برخود و رفتار با یک دختر بی احساس چگونه باید باشد؟

1- در برابر او به خودتان اهمیت دهید

اگرشما نیز فردی هستید که با یک دختر بی احساس روبرو هستید باید درک کنید و این نکته را بدانید که وقتی او به شما احساسی بروز نمی‌دهد و چیزی نصیب شما نمی‌شود پس لازم نیست شما هم محبت را از او گدایی کنید و در مقابل خودتان را دوست داشته باشید و باید به طریقی با رفتارتان به او نشان دهید که شما نیز به او وابستگی ندارید و بدون او نیز زندگی برایتان راحت است و سعی کنید کار‌هایی را انجام بدهید که بابت آنها خوشحال می‌شوید و از آنها لذت می‌برید.

2- از او فاصله بگیرید

اگر با یک دختر بی احساس در ارتباط هستید و وقتی می‌بیند کل تلاش‌هایی که لازم است را برای حفظ رابطه و نگه داشتن او به کار گرفته‌اید و هیچ نتیجه‌ای نمی‌گیرید پس سعی کنید بعد از این کار، واقع بین باشید و از او فاصله بگیرید چون شما نمی‌توانید به تنهایی همه تلاش‌های خود را به کار بگیرید و یا تمام مسئولیت‌ها را بر عهده داشته باشید شاید او هم در نتایج این کار به این درک برسد که نمی‌تواند مرتبا به شما بی‌توجهی کند و شما را نادیده بگیرد.


مقاله مرتبط: نشانه بی احساس شدن: عشقم بی احساس شده،چیکار کنم؟


3- به دنبال علت ماجرا باشید

اگر با دختری روبرو شده‌اید که قبلا بی احساس نبوده و شاید این ویژگی را بعد‌ها در او مشاهده کرده‌اید پس به این مسئله فکر کنید که ممکن است علتی داشته باشد و به دنبال این علت باشید چون ممکن است این شخص بر اثر ضعف یا مشکلی که دارد و می‌خواهد شما از آن بویی نبرید این ویژگی را پیدا کرده است پس در این مواقع امری که بر عهده شما است این است که پس از جویا شدن علت او را پشتیبانی کنید و ضعف‌های او را بپذیرید و به گونه‌ای با او رفتار کنید که متوجه شود شما در هر صورت او را دوست دارید و خواهان کمک به او هستید.

4- سعی نکنید او را تغییر دهید

خیلی از رابطه‌ها بین افراد با امید تغییر و اصلاح شروع می‌شود اما باید گفت که شاید تغییرات جزئی در شخصی و رفتار او اتفاق بیافتد اما تغییرات بزرگ واقعا امری دشوار و دست نیافتنی است پس اگر شما نیز با یک دختر بی احساس در ارتباط هستید و قصد دارید که او را شریک زندگی آینده خود کنید باید بدانید که تلاش برای  تغییر و اصلاح قطعا کاری دشوار است و  مشکلات بعدی را نیز به دنبال می‌آورد. پس اگر او را دست دارید باید کمبود‌های او و خصایصش را قبول کنید و اطمینان یابید که در آینده برایتان قابل تحمل است و گرنه نمی‌توانید با او ادامه دهید و یا از او شخصی دیگر بسازید.

5- با او رو راست باشید

اگر شما نیز فردی هستید که به یک دختر بی احساس علاقه‌مند شده‌اید و یا خواهان ارتباط با او هستید با او بنشینید و مستقیم و رک از او سوال کنید که چرا این ویژگی را دارد چون بعضی از افراد همیشه اینگونه سرد و بی احساس نبوده‌اند و ممکن است خلاء یا رفتاری از طرف مقابل و یا هر حادثه دیگری باعث این امر شده باشد.

بنابراین در این مواقع حتما باید صبور باشید و به طرف مقبلتان یعنی دختر بی احساس در مورد مسائل و مشکلاتش به خوبی گوش دهید و به جای ملامت و سرزنش او را درک کنید و تا جایی که توان دارید به او کمک کنید چون اگر این مسئله فقط برای مدتی باشد قطعا اوبعد‌ها سپاسگذار صبر شما خواهد بود.

6- با خودتان صادق باشید

اگر با یک دختر بی احساس روبرو شده‌اید و شاید فاصله گرفتن و قطع رابطه به یکباره برایتان کاری دشوار است صادقانه از خود بپرسید که آیا کل تلاشتان را در جهت بهبود شرایط به کار گرفته‌اید و آیا دلایل کافی برای فاصله گرفتن و قطع ارتباط با او را دارید و ببینید که آیا شما نیز دارای خلاء هستید یا فقط طرف مقابلتان اینگونه است پس اگر این کار‌ها را انجام دادید و به نتیجه رسیدید  میتوانید تصمیم نهایی را بگیرید.

مقالات مرتبط
نظــرات