مـــرکــز دانلــــــــود

معنی «جاست فرند» (Just Friend) چیست؟ آیا رابطه دوستی شما فراتر از آن هست؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : جمعه 18 اسفند 96 0 نظر
نظرات کاربران :

رابطه جاست فرند چگونه است؟ آیا می‌دانید حدود این رابطه به چه اندازه است؟ اگر با کسی دوست شده اید و هنوز رابطه احساسی و عاشقانه‌ای با او شکل نداده اید باید بگوییم که شما هنوز جاست فرند هستید. اما پس از مدتی این رابطه می‌تواند شکل جدیدی به خود بگیرد. در این نوشته با تعریف جاست فرند و حدود رابطه آن آشنا خواهید شد. این نوشته را تا انتها بخوانید.

وقتی با کسی دوست می‌شویم متوجه نمی‌شویم که چگونه روز به روز به او نزدیک تر می‌شویم و مرزهای دوستی را چگونه به آهستگی گسترش می‌دهیم. کم کم از جاست فرند بودن عبور می‌کنیم و دوستانی عاشق برای یکدیگر می‌شویم.

معنی جاست فرند چیست؟

معنی جاست فرند (Just Friend) در دیکشنری انگلیسی اینگونه تعریف می‌شود: دوستی با کسی که با او رابطه احساسی عاشقانه‌ای ندارید هرچند که شاید یک طرف آن را عاشقانه فرض کند.

همانطور که از معنی آن پیداست به رابطه دوستانه‌ای گفته می‌شود که وارد فضای عاشقانه دو طرفه هنوز نشده است و روابط فقط براساس دوستی شکل پیش می رود.

میخواهم یاد بگیرم هرد مرد مغروری را عاشق و مجنون خود کنم

چگونه رابطه جاست فرند بودن به رابطه‌ای عاشقانه تبدیل می‌شود؟

جاست فرند بودن چیست

آیا این احساس به شما دست داده است که رابطه شما فراتر از جاست فرند بودن هست؟ یا وقتی طرف مقابل را ملاقات می‌کنید احساس ویژه‌ای نسبت به او دارید؟ آیا سردرگم شده اید که هنوز جاست فرند هستید و یا رابطه‌ای عاشقانه‌ای در پیش است؟ پس این مقاله را تا انتها بخوانید.


مقاله مرتبط: وابستگی عاطفی چگونه ایجاد می‌شود؟ پیامدهای زیان بار آن چیست؟


آیا رابطه شما فراتر از جاست فرند بودن پیش رفته است؟

بعضی وقت‌ها دو دوست تجربه‌های مشترک زیادی دارند که رابطه آنها را از جاست فرند بودن به رابطه عاشقانه‌ای تبدیل می‌کند. اگر حس می‌کنید برای یکدیگر عالی هستید وقت آن رسیده رابطه خود را به شکل ویژه‌ای پیش ببرید. در ادامه 10 دلیل برای اثبات عاشق بودن شما بخوانید.

1. هر روز با یکدیگر تماس می‌گیرید

شاید تماس‌هایی که در ابتدای رابطه با یکدیگر می‌گیرید با صحبت درباره شایعات و حرف‌های دوستانه عادی پیش برود اما با گذشت زمان رابطه شما شکل متفاوتی به خود میگیرید و متوجه می‌شوید که صحبت‌های شما به ساعات دیری از شب کشیده می‌شود و بدون صحبت‌های طولانی شبانه به خواب نخواهید رفت و صحبت‌های شما با شب بخیر گفتن‌های خاص به پایان می‌رسد و این چنین رابطه شما از جاست فرند بودن به رابطه عاشقانه نزدیک تر می‌شود.

2. رازها و دیدگاه‌های خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارید

دو عاشق سخنان یکدیگر را تکمیل می‌کنند. دوستانی که به عاشقان جدایی ناپذیر تبدیل می‌شوند رازها و دیدگاه‌های خود را برای یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. صحبت‌هایی که دارید فراتر از صحبت‌های دوستانه پیش خواهد رفت و چیزهای درباره طرف مقابل خود می‌دانید که کمتر کسی از آنها خبر خواهد داشت.

مقالات مرتبط:  راهکار های علمی برای عاشق کردن دختر ها و وابسته کردن آنان

3. بیش از حد هوای یکدیگر را دارید

اگر حالا بیش از هر زمان دیگری هوای طرف مقابل خود در دوستی را دارید بدانید به عاشق شدن نزدیک شده اید. تعجبی ندارد اگر بعد از ملاقات یکدیگر با تماس بگیرید و مطمئن شوید که به منزل خود رسیده است و همیشه هوای او را داشته باشید.

دوستان خوب به یکدیگر در شرایط مختلف کمک می‌کنند و همیشه هوای یکدیگر را دارند اما بعضی کارهای خاص مانند خرید لباس‌های جدید برای یکدیگر، تصمیم مشترک برای خرید یک حیوان خانگی و یا ملاقات‌های عاشقانه چیزی فراتر از دوستی عادی خواهد بود و پتانسیل تبدیل شدن به یک رابطه عاشقانه را دارد.

4. آخر هفته و تعطیلات را با یکدیگر سپری می‌کنید

آخر هفته‌های خود را چگونه سپری می‌کنید؟ بعد از یک هفته پرتلاش و پرکار اگر آخر هفته‌های خود را به طور متوالی با یک نفر می‌گذرانید خب تبریک می‌گوییم شما دیگر جاست فرند نیستید و عاشق طرف مقابل خود شده اید و می‌توانید لحظات خوش زیادی را با یکدیگر سپری کنید.

5. به دوستان جدید یکدیگر حسادت می‌کنید

آیا دوست شما زیبایی خاصی دارد؟ آیا متوجه توجه دیگران به او می‌شوید؟ بعد از مدتی اگر دوست شما با فرد دیگری بیرون برود ناراحت خواهید شد و اگر به چنین احساسی رسیده اید باید بگوییم که عاشق او شده اید و همچنین طرف مقابل چنین احساسی را اگر نسبت به دوستان جدید جنس مخالف شما نشان دهد باید بدانید که دیگر فقط دوست یا همان جاست فرند نیستید و روابط شما شکل پیچیده‌ای به خود گرفته است.

6. اگر ملاقات‌های رمانتیک زیادی با جاست فرند خود دارید

البته شما پیش خود این دیدارها را رمانتیک فرض نمی‌کنید و می‌گویید که یک دوستی ساده هست و هنوز جاست فرند هستید اما آیا می‌توانید چنین دیدارهایی را دیگر انجام ندهید یا لااقل برای مدت طولانی دوست خود را ملاقات نکنید؟


مقاله مرتبط: دوست داشتن واقعی را چطور تشخیص دهیم؟ نشانه های آن کدام است؟


شما کم کم احساسات مشترک خود را به اشتراک می‌گذارید و بیش تر از یک جاست فرند برای طرف مقابل خواهید بود و قرارهای ملاقات‌های با یکدیگر را باید واقعا عاشقانه و رمانتیک بدانید و این نشانه‌ای از فراتر رفتن رابطه از شکل یک دوستی عادی و جاست فرند بودن هست.

7. وفاداری بیش از حد نسبت به یکدیگر دارید

آیا در هر شرایطی بدون توجه به اتفاق و موضوعات از دوست خود حمایت می‌کنید؟ بروی یکدیگر برای مقابله با هر شرایطی حساب می‌کنید؟ دوستان به یکدیگر اعتماد دارند اما همیشه به میزانی تردید در وجود آنها وجود دارد ، حتی در بین بهترین دوستان این احساس کامل نیست.

اما اگر عاشق کسی باشید دیگر اعتماد صد در صد به او خواهید داشت و از طرف مقابل هم انتظار دارید که وفاداری کاملی نسبت به شما داشته باشد. آیا بیش از حد نسبت به یکدیگر احساس وفاداری دارید؟ خب عالی هست، این نشانه‌ای از بوجود آمدن رابطه عاشقانه دو طرفه بین شما است.

8. محبت بیش از اندازه‌ای نسبت به یکدیگر دارید

وقتی که دوستی شما از حد عادی فراتر رود، سعی می‌کنید خود را به طرف مقابل نزدیک تر کنید، دیگر مانند دو غریبه با فاصله راه نخواهید رفت و یا در کنار یکدیگر با خجالت و احتیاط نخواهید نشست و چنین چیزهایی اگر در رابطه جاست فرند بودن شما تغییر کرده است باید متوجه وارد شدن به فاز عاشقانه شوید و بدانید روابط شما دیگر مانند گذشته ساده نیست و می‌توانید رابطه عاشقانه‌ای را شکل دهید.

مقالات مرتبط:  چگونه قدرت جذب عشق را در خودمان تقویت کنیم؟ روش های جذب عشق کدامند؟

9. حالا رابطه شما بیشتر از جاست فرند شده است

خب اگر نشانه‌های بالا در رابطه شما با دوست جنس مخالف تان وجود دارد تبریک می‌گوییم و شما عاشق شده اید و اگر شرایط درست پیش برود می‌توانید برای تمام عمر در کنار یکدیگر بمانید. البته این بستگی به شما دارد که جاست فرند بودن را انتخاب می‌کنید و یا عاشق طرف مقابل خود می‌شوید و رابطه خود را به شکل جدیدی پیش خواهید برد و مرزهای دوستی را جابجا خواهید کرد یا خیر؟

مقالات مرتبط
نظــرات