مـــرکــز دانلــــــــود

چرا مردان خیانت می‌کنند؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : شنبه 13 آبان 96 0 نظر
نظرات کاربران :

خیانت یکی از مشکلات زندگی زناشویی است که براثر ناکارآمدی روابط زناشویی در بلند مدت ایجاد می‌شود اما آیا دانستن و درک همسر خود را می‌دانید تا از چنین مشکلاتی پیشگیری کنید؟ این نوشته شما را با موضوع خیانت در مردان و راه های جلوگیری از خیانت همسر آشنا خواهد کرد. حتما تا انتها بخوانید.

خیانت هرچند در هر رابطه ای به شدت زشت و ناپسند هست اما هر اتفاقی که در زندگی می افتد دلایل و عوامل خود را تحت شرایط خود دارد. اینکه بخواهید شرایط را درک کنید به شما کمک می کند تا اهداف خود را بهتر بشناسید و بتوانید به چیزهایی که می خواهید دست پیدا کنید.

اینکه همسر شما خیانت می کند دلایل بسیار زیادی دارد اما در اینجا چند مورد که از بررسی روانشناسان از زندگی زوج های بسیار بدست آورده اند را بخوانید و در جهت بهبود رابطه زناشویی خود گام بردارید.

چرا مردان خیانت می‌کنند؟

در ادامه در چهار پاسخ به موضوع خیانت پرداخته ایم که مردان در خیانت  به دنبال چه چیزی هستند:

 

1.ارتباط احساسی از بین رفته است

عشق ورزی

همچنان که سن زوجین بالاتر می‌رود و رابطه زناشویی به بلوغ خود می‌رسد، حق خود اظهاری طرفین به اوج خودش نزدیک می‌شود و هرکسی تمایل دارد که بگویید حق با من هست و این چنین بحث هایی شدت بیشتری پیدا می‌کند.

وقتی مردی احساس کند که بر سر موضوع قدرت خود در رابطه دچار مشکل شده است سعی می‌کند گوشه گیری کند و از رابطه خود فاصله بگیرد، سکوت کند و یا بدخلقی کند و این ارتباط احساسی با همسر را از بین خواهد برد و به مرور زمان مرد احساسات نسبت به همسر خود را کمرنگ تر می‌بیند و سعی می‌کند با ارتباط با فرد جدید خودش را بیابد و تعریف دوباره از خودش داشته باشد و با شخص جدید قطعا جذابیت های رابطه جدید برایش مهیا می‌شود.

بهرحال فاز ماه عسل مدت ها پیش از بین رفته و الان فقط بحث و جدال برسر قدرت در رابطه زناشویی وجود دارد. آیا مردان در این حالت می‌توانند احساس قدرت خود را بازیابی کنند؟ و دست به خیانت نزنند؟

میخواهم مرد مورد علاقه ام را جذب و وابسته خودم کنم!

2.قدردانی ندارید

وقتی زن در رابطه زناشویی از مرد خود قدردانی نمی‌کند به صورت کاملا واضح مرد خود را به سمت شکل دادن رابطه های جدیدی می‌کند که بتواند دوباره حس تایید و قدردانی را از افراد دیگر بگیرید. شما نباید همسر خود را سرزنش کنید و یا انتقادهای زیادی از وی داشته باشید.

در هر رابطه ای هر دو طرف به حس قدردانی و تشکر از یکدیگر نیاز دارند. اگر همسرتان را همیشه نقد می‌کنید و یا سرزنش می‌کنید باید این موضوع را به شکلی برطرف کرده و حس قدردانی را به وی بازگردانید تا روحیه خود را برای فعالیت ها و علاقه مند بودن به شما حفظ کند.

3.صمیمیت کم رنگ شده است

مردان به همسری نیاز دارند که به حرف های آنها گوش می‌دهند و علاقه مند هستند اطلاعات آنها را بفهمند و با لبخند و هیجان آرزوها و امیدهای خود را به اشتراک می‌گذارند. اگر مرد احساس کند که چنین وضعیتی وجود ندارد، مرد نمی‌تواند ارتباط صحیحی را شکل دهد.

در رابطه های زناشویی که تمایل به جدایی در آنها وجود دارد این احساس وجود دارد که زن و مرد به اندازه کافی یکدیگر را می‌شناسند و در این صورت فکر می‌کنند دیگر راهی برای تغییر وجود ندارد و به دنبال رابطه ای جدید هستند تا به ناشناخته هایی دست پیدا کنند که برایشان جذاب باشد و در چنین روابطی به دلیل ناشناخته بودن طرفین ارتباط آسان است.

مقالات مرتبط:  همسرم فاقد مهارت همدلی است، چه کار کنم؟

برای جلوگیری از مشکلات و جدایی باید این ناشناخته بودن همسرتان را پیش فرض ذهنی خود قرار دهید و سعی کنید با صمیمیت و صحبت کردن فضای رابطه را صمیمی و جذاب نگه دارید.

4.احساس خواسته شدن مرد

هرکسی در هر سنی و جنسیتی و شغلی نیاز دارد که مورد توجه دیگران قرار بگیرد و مردان نیز از این موضوع مستثنی نیستند. مردان به روابط اجتماعی خود به عنوان فراهم کردن حس امنیت و قدرت می‌نگرند تا برطرف کردن حس قدردانی خود.

همچنان که عمر می‌گذرد شاید این احساس به طرفین القا شود که آنها به طور تضمین شده برای یکدیگر هستند و حس خواستن یکدیگر را از دست بدهند، این احساس اگر در مرد بوجود بیاید که او فقط برای تامین نیازهای خانواده مورد توجه اعضای خانواده هست و نه خودش، رفتن به دنبال ارتباط جدید برای مرد اولویت پیدا می‌کند.

خب مشکل خیانت همسر را چگونه برطرف کنیم؟

ارتباط مخفیانه

قطعا نمی‌خواهیم خیانت در مردان را نادیده بگیریم و به دنبال بهانه تراشی برای این اشتباه مردان داشته باشیم اما می‌خواهیم این موضوع را کاهش دهیم. چگونه این موضوع را برطرف کنیم؟ ابتدا باید بفهمید که مرد چه زمانی به خیانت کردن فکر می‌کند، به نظرما زمانی هست که در رابطه زناشویی خود احساس رضایتی ندارد و حس می‌کند در این میان چیزی را گم کرده است.

همچنین می‌توان گفت زمانی خیانت در مردان رخ می‌دهد که مرد احساس می‌کند قربانی رابطه زناشویی خود شده است و به این اعتقاد رسیده است که قدرت تاثیرگذاری برای تغییر در زندگی خود نیست و در سخنان وی مشاهده می‌کنید که می‌گوید ای کاش همسر من به شکل دیگری بود و … . این شرایط در وقتی هست که مرد نمی‌تواند تغییری در همسر خود ایجاد کند و با شکایت سعی می‌کند اوضاع را تغییر دهد اما موفق نمی‌شود.

مقالات مرتبط:  چه چیزهایی در زندگی زناشویی خیانت به همسر محسوب می شود؟

 

بله، راه حل واضح این هست که رابطه زناشویی را ترک کنید اما مثل تمامی چیزهای دیگر در زندگی نمی‌توانید به صورت سیاه و سفید تصمیم گیری کنید. هرچند که این موضوع بین زن و مرد اتفاق می‌افتد و هر دو مقصر هستند اما می‌خواهیم در این نوشته در رابطه با مردان صحبت کنیم که چگونه می‌توانید رابطه خود را با آنها بهبود بخشید و از خیانت احتمالی همسر خود جلوگیری کنید

خب اگر شما مرد متاهلی هستید که می‌خواهید رابطه زناشویی خود را تقویت کنید و قصد جدایی ندارید، بجای خیانت کردن راه های زیر برای شما مناسب خواهد بود.

1.به طور واضح نیازهای همسر خود را بدانید

باید این توانایی را در خود تقویت کنید که نگرانی ها و کمبودهای رابطه زناشویی خود را بر زبان بیاورید، بدون توجه به اینکه پاسخی دریافت خواهید کرد و یا خیر. اگر چیز متفاوتی از رابطه خود با همسرتان می‌خواهید باید به طور واضح و با انگیزه کافی آن را بخواهید و ارتباط واضحی را برای این موضوع شکل دهید. در این صورت هست که احتمال به وقوع پیوستن موقعیتی خاص و متفاوت امکان پذیر خواهد بود.

اینکه در ذهن خود مسائل را مرور کنید و بخواهید که همسرتان خودش به مسائل پی ببرد کار اشتباهی خواهد بود. سعی کنید زمان کافی برای صحبت های دو نفره و به توافقات مشترک رسیدن بگذراید. هرچند شروع بحث و گفتگو همیشه دشوار هست اما پایان خوشی برای شما خواهد داشت. مطمئن باشید.

2.مسئولیت کارها را به عهده بگیرید

با آغوش باز و علاقه مند در کارهایی که در آن ها سهیم هستید شرکت داشته باشید و خود را بخشی از آن ببینید و به این شکل تاثیر خود را بر جریانات زندگی خواهید دید. این موضوع برای همسر شما نیز هست و سعی کنید خود را مسئول کارها و اتفاقات زندگی مشترک خود بدانید.


 

مقاله مرتبط: ۵ نوع اعتماد در زندگی زناشویی که حتما باید بدانید


3.تفاوت بین احساساتی که دارید و کارهایی که انجام می‌دهید را تشخیص دهید

انتخاب درست رابطه

بسیاری از ما در درون ذهن خود انگار فرد دیگری هستیم، اما در خارج از ذهن کنترلی بروی فعالیت ها و کارهای خود نداریم و نمی‌توانیم چیزی که میخواهیم باشیم. سعی کنید بروی احساسات خود کنترل داشته باشید و اگر فعالیت های شما با احساسات شما هماهنگ نیست بهانه تراشی برای شرایط محیطی نداشته باشید. زیرا رفتار شما کاملا تحت اختیار شما بوده است و فقط عملکردتان با ذهنیت شما هماهنگ نیست.

اگر واقعا زندگی شما شکل کاملی از آنچه دلخواه شماست ندارد و یا فکر می‌کنید نمی‌توانید با همسر خود آنچنان که تصور می‌کنید زندگی کنید، انتخاب شما نباید خیانت به همسرتان باشد تا شکل زندگی خود را تصحیح کنید. باید مجددا به افکار و اعمال خود فکر کنید و سعی کنید شکل جدیدی از رابطه زناشویی را ایجاد کنید.

4.خانواده و زندگی خود را بالاترین اولویت بدانید

وقتی ازدواج می‌کنید این احساس به شما دست خواهد داد که رابطه زناشویی همیشه برای شما خواهد ماند و به صورت تضمین شده همسرتان برای شما است و اهداف زندگی مشترک را با درجه اهمیت کمتری دنبال می‌کنید. اما چرا این گونه فرض نمی‌کنید که رابطه شما با همسرتان همیشه باید اولویت اول شما باشد.


مقاله مرتبط: 8 تفکر اشتباه که مشکلات زندگی مشترک را بوجود می آورد


با اولویت دادن به همسرتان ارتباط شما بهبود می‌یابد و همچنین چیزهای جدید و بیشتری از همسرتان می‌آموزید و احتمال خیانت در همسر شما به صورت بسیار زیادی کاهش می یابد.

مقالات مرتبط
نظــرات