مـــرکــز دانلــــــــود

علائم خیانت زن شوهر دار به مرد چیست؟ چطور پیشگیری یا درمان کنیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : سه شنبه 24 اردیبهشت 98 0 نظر
نظرات کاربران :

خیانت در زندگی نسبت به همسر حال خیانت زن به مرد باشد یا بالعکس به معنای شکستن پیمان و نقض تعهدی است که در زمان ازدواج وپیوند مشترک شکل گرفته است و یکی از بدترین شرایط و تلخ‌ترین تجربه‌هایی است که پیامد‌های روحی و روانی زیادی بر دوش فرد می‌گذارد و عمدتا به صورت پنهانی […]

خیانت در زندگی نسبت به همسر حال خیانت زن به مرد باشد یا بالعکس به معنای شکستن پیمان و نقض تعهدی است که در زمان ازدواج وپیوند مشترک شکل گرفته است و یکی از بدترین شرایط و تلخ‌ترین تجربه‌هایی است که پیامد‌های روحی و روانی زیادی بر دوش فرد می‌گذارد و عمدتا به صورت پنهانی انجام می‌شود. خیانت یا خلاف وعده عمل کردن می‌تواند به صورت خیانت عاطفی، احساسی، جنسی و غیره صورت بگیرد و طبق آمار اخیر این خیانت در بین زنان به دلایل متعددی بیشتر از مردان شده است و مثل یک آفت ویرانگر بسیاری از زندگی‌های مشترک را از هم پاشیده است.

تعریف خیانت در زندگی زناشویی

اگر چه خیانت می‌تواند در رابطه‌های دوستی نیز اتفاق بیفتد اما تفاوت آن با خیانت در رابطه زناشویی در این است که چون در زندگی مشترک تعهد وجود دارد پس نقض آن عواقب جدی‌تر و تلخ تر‌ی را در پیش دارد و به طور کلی خیانت در زندگی زناشویی به معنای این است که یکی از دو نفر (زن یا شوهر او) لذت‌های خود را اعم از لذت عاطفی، جنسی و غیره که باید با همسرش سهیم شود؛  با فردی دیگر در میان می‌گذارد.

در این مقاله می‌خواهیم بر روی موضوع خیانت زن به مرد یا خیانت به شوهر و مفهوم‌های پیرامون آن تمرکز کنیم امید است که با کاربردی کردن آن در زندگی برای کسانی که با این مسئله روبرو شده‌اند گشایشی حاصل شود.

 علایم و نشانه‌ خیانت زن متاهل به شوهر

در راستای خیانت به شوهر در اینجا نشانه‌هایی را مطرح می‌کنیم که اگرچه تا حدودی از روی این نشانه‌ها می‌توان به خیانت فرد پی برد اما به یاد داشته باشید هیچ‌کدام از این نشانه‌ها قطعی نیستند و پیشنهاد این است که با دیدن این علایم و نشانه‌ها سریعا همسرتان را فردی خیانتکار محسوب نکنید چون ممکن است در فردی بعضی از نشانه‌ها هم وجود داشته باشد اما در واقع خیانتکار نباشد بنابراین پس از در نظر گرفتن علایم و نشانه‌ها و پیمودن مراحل بعدی یعنی اطمینان یا رویت باید قضاوت کرد (نه صرفا فقط با علایم) و در ارتباط با این امر باید محتاطانه و منطقی عمل کرد.

1- رسیدگی بیش از حد به ظاهر

یکی از نشانه‌های خیانت زن به مرد که با آمدن فرد سوم در زنان ممکن است آشکار شود رسیدگی به ظاهر و زیاده‌روی در آن است در این حالت ممکن است زنی که قبلا آرایش نمی‌‌کرد در دوران خیانت با آرایش و رسیدگی زیاد یا با نوبت گرفتن برای کلینیک‌های زیبایی، مدل مو و غیره خیلی متفاوت‌تر از قبل عمل کند.


مقاله مرتبط: دلیل و نشانه های خیانت زنان چیست و چگونه آن را تشخیص دهیم؟


2- تشویق به وقت گذرانی با فرزندان یا دوستان

اکثر زنان و شاید همه آنان دوست دارند که همسرشان وقت زیادی را برای آنها و در کنار آنها صرف کمد اما اگر می‌بینید زنی مرتبا شما را تشویق می‌کند که برای خودتان با دوستان، خانواده پدری یا فرزندانتان به تفریح و یا کاری مشغول شوید و با انها وقت گذرانی کنید؛ احتمالا برای فرد دیگری وقت می‌خواهد.

3- بحث نکردن وقایع روزمره

بحث نکردن وقایع روزمره نشانه‌ خیانت زن به مرد

مواقعی که خیانت  به شوهر اتفاق می‌افتد چونکه در طول روز تفریح و خاطره‌های خود را با فرد دیگری سپری می‌کند بنابراین دلیلی نمی‌بیند که آنها را مثل سابق برای شوهرش تعریف کند.

4- تغییر رفتار

زنانی که وارد مرحله خیانت می‌شوند به طور ناگهانی تغییر مثبت یا منفی می‌کنند بعضی از آنها برای اینکه گناهانشان را جبران کنند خیلی به همسر خود محبت می‌ورزند و بعضی دیگر برعکس برای توجیه کار‌هایشان شخصیت بدی پیدا می‌کنند و این رفتار‌ها بسته به شخصیت فرد متفاوت است و از علایم خیانت  به شوهر محسوب می‌شود.

5- یار شدن با گوشی همراه

یار شدن با گوشی همراه نشانه‌ خیانت زن به مرد

وقتی پای شخص سومی در میان است این زنان معمولا به نحوی با گوشی خود عجین می‌شوند که انگار یک ساعت هم بدون آن نمی‌توانند زندگی کنند و معمولا گوشی خود را از شما پنهان می‌کنند.

 

6- ندادن اطلاع از مکان خود

در واقعه خیانت  به شوهر معمولا وقتی جویای اطلاعات مکانی او می‌شوید یا از او سوال می‌پرسید از دادن جواب به شما خودداری می‌کند یا اطلاعات دقیق نمی‌دهد و بر عکس همیشه می‌خواهد جویای مکان شما شود و از شما سوال می‌پرسد چون احتمالا می‌خواهد به صورت تصادفی با او برخورد نکنید.

مهم‌ترین دلایل خیانت زن به مرد

  • توهین کردن و رفتار نامناسب با آنها
  • توجه نکردن به آنها و درگیری بیش از حد به کارهای شخصی
  • عدم وفاداری در زندگی مشترک
  • نداشتن رابطه گرم و صمیمی با آنان
  • مشکلات اقتصادی و تنوع طلبی
  • محدودیت در دوران مجردی
  • احساس تنهایی
  • تامین نکردن انواع نیاز‌ها از جمله نیاز‌های معیشتی و جنسی
  • گذشته بی بند و بار و عوامل فردی یا اختلالات شخصیتی

پیشگیری خیانت

با شایع شدن مسئله خیانت در زندگی‌های امروزی و اینکه هر روز صحنه‌ای از این جریان زشت را در زندگی افراد جامعه یا اطرافیان نظاره‌گر می‌باشیم و آثار ویرانگر آن را بر زندگی‌ها می‌بینیم پس باید مسئله  را دست کم نگیریم و علاج واقعه را قبل از وقوع بکنیم و برای اینکه این موضوع وارد زندگیمان نشود راهکار‌های کلیدی و موثر پیشنهاد داده شده توسط مشاوران و روانشناسان در این حیطه را بکار بگیریم پس برای این امر یعنی جلوگیری از خیانت  به شوهر نکات زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم:

1- رفع کامل نیاز‌های فیزیکی و احساسی

رفع کامل نیاز‌های فیزیکی و احساسی برای پیشگیری خیانت زن به مرد

وقتی که شما با همسرتان یک رابطه عالی می‌سازید و همه نیازهای او را تا حد توان برآورده می‌سازید پس دیگر او به دنبال پر کردن این خلاء‌ها در زندگی نمی‌رود چون آنها را با همسر خود تجربه می‌کند و در این مواقع خیانت زن به مرد دیگر جایگاهی ندارد.


مقاله مرتبط: با خیانت همسرم چطور برخورد کنم؟ راه های پیشگیری از خیانت همسر چیست؟


2- درک کردن او

برای جلوگیری از خیانت به شوهر روانشناسان نسبت به مردان خطاب می‌کنند که باید به نحوی به همسرشان نزدیک شوند و او را درک کنند که تا به حال هیچ فردی حتی مادر و نزدیک‌ترین افراد برای آنها اینگونه نبوده باشند و اگر خیلی با او صمیمی شدید هرگز او را قضاوت نکنید و با صداقت و محبت کردن به او مانع از خیانتش شوید.

3- تهدید نکردن همسر

تهدید نکردن همسر برای پیشگیری خیانت زن به مرد

زمانی که از همسرتان خیانت می‌بینید شاید عصبانی بودن و تهدید برای زمان کوتاهی کارساز باشد اما همیشه به آن حالت باقی نمی‌ماند بنابراین سعی کنید به جای تهدید او را جذب شخصیت، توانایی‌ها و استعداد خود کنید و فرصتی برای خیانت همسرتان به او ندهید.

4- ثابت کردن حضور خود

باید به نحوی رفتار کنید که در زندگی به شخص سوم میدان ندهید و آنقدر حضور پررنگی داشته باشید که هیچ کس قدرت رقابت با شما را نداشته باشد. برای جلوگیری از خیانت  به شوهر پیشنهاد شده است که جنبه‌ها و نیاز‌های احساسی، جسمی و فکری آنها را در نظر گرفت و پاسخ مناسبی به آنها داده شود تا آنان هرگز به دنبال شخصی دیگر برای رفع این نیاز‌ها نباشند.

5- از مشاوره کمک بگیرید

برای پیشگیری از خیانت زن به مرد از مشاوره کمک بگیرید

همه ما در زندگی خلاء‌ها و عادت‌هایی داریم که ممکن است در برخورد با دیگران و ارتباط با آنها خوب عمل نکنیم و یا طرف مقابلمان را درک نکنیم برای اینکه رابطه‌ای خوب و جامع را با همسرمان برای خود ترسیم کنیم می‌توانیم از مشاوری معتمد کمک بگیریم و به صورت دوره‌ای به او مراجعه کنیم.

نوع برخورد و ترمیم و درمان خیانت زن به مرد

همه افراد وقتی ازدواج می‌کنند زندگی مشترک را با هزاران امید و آرزو و سرشار از عشق شروع می‌کنند و اگر در زندگی زناشویی خیانت ببینند آن موقع به دنبال راهی می‌افتند که سریعا از همسرشان جدا شوند و همه این عشق و آرزو و امید را در پی این واقعه دردناک برای خود از بین می‌برند البته در این میان افرادی نیز وجود دارند که می‌توانند از این مسئله بگذرند و می‌خواهند این قضیه را مانند یک اتفاق نگاه کنند و زندگی بعد از آن را به نحو بهتری برای خود بسازند.

بعد از خیانت زن به مرد و فهمیدن این قضیه کنترل کردن خود و پیش برد زندگی به روال عادی کار ساده‌ای نیست و طبیعی است که ناراحتی و عصبانیت و آشفتگ‌های زیادی برای فرد و زندگی ایجاد می‌شود در این مرحله نکاتی را برای برخورد مناسب با زن و ترمیم و درمان خیانت زن به مرد را به شما معرفی می‌کنیم.

– زمانی که متوجه خیانت همسرتان می‌شوید سریعا اقدام نکنید و برای مدتی حداقل یک روز به خود فرصت بدهید.

– همه سوالات خود را از همسرتان بپرسید و با او صحبت کنید که آیا اصلا خودش این کار را در حق شما خیانت محسوب کرده یا نه و دلیلش برای این کار چه بوده است.

– سعی کنید برای ترمیم رابطه همه نزدیکان و افراد فامیل خود را خبر نکنید بلکه با یک نفر معتمد حرف بزنید چون اگر دوباره می‌خواهید همسرتان را به عنوان بخشی از زندگی قبول کنید قطعا بدنامی او بقیه زندگی شما را با مشکل مواجه می‌کند.


مقاله مرتبط: تنوع طلبی چیست؟ دلایل پیدایش تنوع طلبی کدام است؟(درمان تنوع طلبی)


نکات مهم دیگر در این رابطه عبارتند از:

– باید بعد از خیانت با خود رو راست باشید و زندگی خود را مرور کنید و از خود بپرسید که هر کدام از شما در شکل دادن این وضعیت تا چه حد نقش داشته‌اید و دلایل نارضایتی خود در زندگی را بیان کنید و در این رابطه می‌توانید از فردی معتمد یا مشاور کمک بگیرید.

– برای ترمیم و درمان رابطه بعد از خیانت زن به مرد سعی کنید آینده بهتری بسازید و در مورد گذشته تلخی که بر شما گذشته است بحث نکنید و کاملا آن را فراموش کنید و با اشتباهات و تکرار آن‌ها مسیری برای خیات دوباره فراهم نسازید.

– سعی کنید بعد از خیانت و برای بهبود آن، از فردی که با او خیانت کرده‌اید فاصله بگیرید برای مثال اگر آن فرد همکارتان بوده است محل کار خود را عوض کنید.

– با همسرتان صادق باشید و به او بگویید اگر شما را ببخشد و یا سزاوار بخشش هستید پس شما نیز به او تعهد بدهید و هر کاری که می‌توانید برای او و جلب رضایتش انجام دهید.

– سعی کنید با انجام دادن کار‌های عاشقانه، تفریح و کارهایی که او را خوشحال می‌کند به همسرتان نشان دهید که از کارتان پشیمان هستید.

– بعد از خیانت فقط فرد خیانتکار را مقصر ندانیم و با خود رو راست باشیم و با مرور تقصیرات و کار‌های اشتباه خود در پی جبران باشیم.

– برای ترمیم رابطه در طول یکی دو روز همان صمیمیت و خوشحالی اولیه بدست نمی‌آید و سعی کنید برای رسیدن به این حالیت برای خود زمان بگذارید.

مقالات مرتبط
نظــرات