مـــرکــز دانلــــــــود

این نیازها و توقعات زنان را برآورده کنید تا مرد شماره 1 او شوید

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : پنجشنبه 15 اسفند 98 0 نظر
نظرات کاربران :

به طور طبیعی هم خانم‌ها و هم آقایان از همدیگر انتظارات خاصی دارند و برآورده کردن این انتظارات از طرف هر کدام نقش زیادی بر زندگی مشترک و اتفاقاتی که در آن می‌افتد دارد. در این میان وقتی نیاز زن و راه‌های محبت به زن مطرح می‌شود اکثر مردان می‌گویند؛ برای اینکه بدانیم همسرمان چه […]

به طور طبیعی هم خانم‌ها و هم آقایان از همدیگر انتظارات خاصی دارند و برآورده کردن این انتظارات از طرف هر کدام نقش زیادی بر زندگی مشترک و اتفاقاتی که در آن می‌افتد دارد. در این میان وقتی نیاز زن و راه‌های محبت به زن مطرح می‌شود اکثر مردان می‌گویند؛ برای اینکه بدانیم همسرمان چه می‌خواهد واقعا با سختی روبرو می‌شویم. آنها ادعا می‌کنند که رفتار‌های زنان گیج کننده است و برای برآورده کردن نیاز‌های زن با حدس و گمان روبرو می‌‌شوند.

در واقع در این مقاله ما قصد داریم در همین راستا به شما کمک کنیم چون ادعا‌هایی که از طرف مردان بیان می‌شود یعنی سخت بودن شناسایی نیاز یک زن و وادار کردن مردان به حدس و گمان صرفا فقط تصور و برداشتی است که خودشان دارند و دلیل این امر هم فقط ناشی ار تفاوت‌های رفتاری بین زن و مرد است که بعضی از مردان در این زمینه شناخت خیلی کمی دارند و به این ترتیب برای برآورده کردن نیاز همسرشان ناکام می‌مانند.

بنابراین اگر شما نیز به عنوان یک مرد می‌خواهید برای همسر خود تمام و کمال باشید بهتر است تا انتهای مقاله را مطالعه کنید و دنیای زنان و راه‌های برآورده کردن نیاز‌های آ‌نان را بیشتر بشناسید.

مهمترین نیاز زنان

1- نیاز به هم‌صحبت

نیاز به هم‌صحبت

اغلب زنان وقتی دچار احساسات و عواطف منفی می‌شوند دوست دارند کسی در کنارشان باشد تا از طریق گفتگو با او این هیجانات منفی را تخلیه کنند. یک زن نیاز بیشتری به گفتگو کردن دارد و زمانی که به صحبت‌هایش مشتاقانه گوش داده می‌شود؛ حس ارزشمندی و مهم بودن را در خود احساس می‌کند.

مقاله مرتبط: دلایل دیر ارضا شدن زن و راهکارهای حل این مشکل چیست؟

2- نیاز به وفاداری و تعهد

زنان در روابط خود به هر چیزی با ظرافت بیشتری نگاه می‌کنند. به نوعی که در رابطه‌هایشان دنبال تعهد هستند و این درخواست تعهد به عنوان یک نیاز زن همیشه نقش پر‌رنگی برایشان  دارد. یعنی آنها همیشه وفادار بودن  را از همسر یا شریک عاطفی خود درخواست می‌کنند  و هرگونه خیانت عاطفی برای آنها به اندازه خیانت جنسی سنگین است و آنها را تحت تاثیر قرار میدهد.

3- نیاز به عواطف

نیاز به عواطف

توجه عاطفی مهم‌ترین نیاز زن است و برای خانم‌ها معانی زیادی دارد و معمولا وقتی یک زن از طرف مردی عواطف و توجه زیادی می‌بیند؛ در کنار آن پیغام‌هایی دیگر را مانند دوست داشتن، مراقبت کردن، افتخار کردن، توجه و غیره را از طرف مقابل دریافت می‌کند و به همین دلیل این نیاز جزو مهم‌ترین نیاز‌های یک زن است.

4- نیاز مالی

اگرچه امروزه با پیشرفت دنیای مدرن این نیاز مانند گذشته نیست اما باز حمایت مالی به عنوان نیاز زن هنوز هم در جایگاه و ارزش خاصی قرار دارد و این نیاز از این جهت بیشتر اهمیت دارد که زنان همیشه احساس می‌کنند در کنار مردی که از آنها حمایت مالی می‌کند؛می‌توانند آینده بهتری برای خود و فرزندانشان داشته باشند و حمایت مالی به نوعی نقش مراقبت کردن را برای آنها ارائه می‌دهد.

نیازهای زن در زندگی مشترک

1- نیاز به مهربانی

نیاز به مهربانی

اگرچه مردان ذاتا دارای حس رقابتی و جدی هستند و نسبت به زنان از عطوفت و مهربانی کمتری برخورداند اما داشتن این خصیصه به عنوان نیاز زن و در رابطه با همسر بسیار تاثیر گذار است یعنی مهربانی کردن در عمل، فکر و گفتار به یک زن علاوه بر نشان دادن احترام به او به طور غیر مستقیم بسیاری از مشکلات زندگی را نیز حل خواهد کرد.

2- نیاز به نوازش

زنان معمولا در ابتدا به دنبال برقراری ارتباط با روح و عاطفه و ارتباط عمیق عاطفی هستند تا در مراحل بعدی بتوانند رابطه جسمانی برقرار کنند یعنی لزوم برقراری  یک رابطه جسمی و پیشنیاز آن تقویت قبلی رابطه روحی و دادن عشق و نوازش است بنابراین این نیاز زن را جدی بگیرید و او را در ناز و نوازش غرق کنید و با این کار قدرت و انگیزه او را برای زندگی بیشتر کنید.

3- نیاز به درک شدن و احترام

نیاز به درک شدن و احترام

نیاز به احترام و درک شدن برای خانم‌ها اهمیت زیادی دارد. آنها می‌خواهند در زندگی مشترک افکار و احساسات خود را با همسرشان در میان بگذارند و  این افکار و احساسات را به صورت متقابل از جانب او دریافت کنند؛ حتی اگر با هم تفاوت زیادی هم داشته باشند. در کنار درک کردن و انتقال افکار و احساسات زنان از همسر خود میخواهند به وسیله دریافت حق و حقوقشان و محترم شمردن نیاز‌ها و پایبندی به تعهدات در زندگی مشترک به آنها احترام بگذارند.

4- نیاز به احترام به خانواده پدری

خانواده پدری چه برای زن و چه برای مرد در زندگی مشترک از اهمیت زیادی برخوردار است و هر دو نفر خواهان این احترام از جانب همسرشان هستند و این نیاز زن اغلب به صورت انتظاری در او مشاهده می‌شود که با برآورده نکردن آن خود به خود پای جدل و ناخوشی در زندگی باز می‌شود.

یک زن انتظار دارد که همسرش به گونه‌ای با خانواده پدری او رفتار کند که گویا متعلق به آن خانواده است مثلا در مراسمات، مهمانی‌ها و جشن‌های آنها شرکت داشته باشد و با اعضای خانواده او مانند خواهر و برادرش ارتباط خوبی برقرار کند.

توقعات زن از همسرش

1- کمک در امور خانه

کمک در امور خانه

انجام برخی از کارهای خانه توسط مرد و کمک کردن اغلب به عنوان نیاز زن و توقع او از همسرش مطرح می‌شود و این توقع مربوط به فرد خاصی نیست بلکه خواسته بسیاری از زنان است بنابراین اگر به عنوان همسر برای برای بقای زندگی و خوشحال کردن همسرتان تلاش می‌کنید؛ پس این کار را فراموش نکنید حتی اگر قبلا در نقش یک پسر هیچ کاری نمی‌کردید هم اکنون با بر عهده گرفتن برخی از امور خانه مقداری از بار همسرتان را سبک کنید.

2- وقت گذاشتن برای او

یکی از توقعات زن از همسرش اختصاص دادن زمانی برای او وخانواده‌اش است در این مواقع نیاز دارد که برای کار‌هایی مانند خرید کردن، تفریح و غیره او را همراهی کنید و برایش وقت بگذارید بنابراین تنها بعضی اوقات کوتاه در روز برای این کار کافی نیست و باید وقت‌های خاصی را با برنامه ریزی قبلی برای خوشحال کردن او اختصاص دهید.

3- داشتن صراحت

زنان از نگفتن حقیقت از جانب همسرشان متنفرند و وجود صراحت در مرد به عنوان نیاز زن حس قدردانی را با خود به همراه می‌آورد. بنابراین یک زن دوست دارد مردش حتی در شرایط سخت به جای اینکه داستان بافی کند با او صریج باشد و ترجیح می‌دهد با همسرش همدردی کند تا حقیقت‌ها از او پنهان شود.

4- فراموش نکردن روزهای خاص

فراموش نکردن روزهای خاص

برای زنان روزهای مهمی مانند سالگرد ازدواج، روز تولد و …خیلی برایشان اهمیت دارد و با زنده نگه داشتن این روز‌ها بهترین ایام زندگی برایشان تکرار می‌شود. زمانی که این روزها از جانب همسرشان فراموش می‌شود از نظر روحی زجر زیادی می‌کشند؛ پس آنها توقع دارند حتی اگر همسرشان این روز‌ها را نمی‌تواند در حافظه‌اش داشته باشد آن را برای خود یادداشت کند.

5- شنونده بودن

سعی کنید برای صحبتها، درد‌دل‌ها و مشکلات همسرتان همیشه گوش شنوایی داشته باشید و از این نیاز همسرتان رد نشوید بلکه با همدلی و همکاری راه‌حلهای پیشنهادی خود را به او ارائه دهید و بعد‌ها نیز پیگیر عواقب کار ودغدغه‌های او باشید و به جای اینکه او را سرزنش یا نصیحت کنید بیشتر صحبت‌هایش را گوش کنید.

راه‌های محبت به زن

1- بوسیدن او

بوسیدن او

این گزینه را سعی کنید هرگز از رابطه‌یتان حذف نکنید و همیشه حتی اگر زمان زیادی از ازدواج شما می‌گذرد باز هم با همان دقت و جذابیت اوایل ازدواج عمل بوسیدن را انجام دهید و اجازه ندهید این بوسه‌ها کیفیت خود را از دست بدهد.

2- ابراز محبت لفظی

اینکه فقط در قلبتان همسر خود را دوست دارید و از طریق عمل هم به او نشان می‌دهید باز هم کافی نیست و باید بدانید که گفتن جمله‌های عاشقانه همیشه نیاز زنان بوده است و خواهد ماند؛ پس گفتن کلماتی مانند نمی‌تونم بهت فکر نکنم، خوش شانسی من انتخاب تو بود، واقعا تحسین برانگیزی، تو واقعا منو تحریک می‌کنی و غیره می‌تواند؛ عشق رابطه‌یتان را چندین برابر کند.

3- آماده کردن غذا برای او

آماده کردن غذا برای او

شاید این روش به عنوان محبت کردن و نیاز زن خیلی ساده به نظر بیاید اما واقعیت این است که در عین سادگی لذت بسیار زیادی به همسرتان می‌دهد. مثلا روزی که او خسته است و از بیرون برمی‌گرد و می‌بیند که غذای مورد علاقه‌اش را آماده کرده‌اید احساس خوشحالی زیادی می‌کند و نمی‌تواند این محبتتان را فراموش کند.

4- قدردانی از مشورت‌های او

برای هر پیشنهاد کوچک تا بزرگی مانند پیشنهاد یک فیلم یا پیشنهاد یک راه حل برای مشکل کاری که از طرف همسرتان دریافت می‌کنید به طریق مختلف از او قدردانی کنید. قدردانی کردن به عنوان نیاز زن حس خوبی در او ایجاد می‌کند و باعث می شود برای رفع نیازهای بعدی شما و حل مشکلاتتان تلاش بیشتری انجام دهد.

5- غافلگیر کردن او

غافلگیر کردن او

در زمان‌های خاصی که هم شما و هم همسرتان از کار و دغدغه‌های زندگی خسته شده‌اید یک کار غافلگیر کننده بسیار تاثیر گذار است مثلا بدون برنامه او را به جایی جدید ببرید و بدون قرار قبلی به مکان‌های جذاب بروید. پس در عین اینکه می‌توانید تفریح متفاوتی را تجربه کنید از این طریق محبت خود را نیز به طور غیرمستقیم به همسرتان نشان می‌دهید.

مقالات مرتبط
نظــرات